Najdi forum

Pomanjkanje dobrih moških?

Tule je ena zanimiva in provokativna teorija za glodanje za sociologe. 🙂

Privzemimo, da smo imeli ljudje v nekem dolocenem trenutku v zgodovini spolne navade, podobne levom.

Da so se torej samci borili med sabo za polozaj oplojevalca vseh samic. Recimo temu vecinski sistem. 😉 Moski, ki je zmagal je oplojeval vse samice, vsi porazenci pa nobene. Zaradi pogostih spopadov med samci je prislo v nekem trenutku v druzbi do “mirovnega sporazuma” in s tem je bilo konec poligamije. Monogamija je omogocila, da so (v povprecju) vsi samci lahko nasli samico za parjenje.

Zdaj pa privzemimo provokativno misel, da je zenskam genetsko prejsnji sistem bolj ustrezal in da so bile raje oplojene s strani najmocnejsega samca, ker so tako zagotovo dobile dobre gene.

Premaknimo se milijon let naprej v zgodovini. Na zenskah je se vedno odgovornost izbrati genetsko primernega samca za nadaljevanje rase in so se vedno v precepu: varnost vs. divjost.

Med 18 in 30 letom posedujejo mladost in lepoto. So primadone; prve med zenskami, seksualno receptivne in oblegane s strani samcev. Zato, ker imajo se vedno v sebi gon za genetsko izpolnitev, se zgodi porazdelitev 80:20.

Kaj ta porazdelitev pomeni? To pomeni, da 20% moskih spi z 80% vseh zensk in preostalih 20% zensk nudi spolne izkusnje 80% moskih. Se vedno se dogaja nekdanja selekcija samcev. Po 30 letu pa se seksualna receptivnost pocasi koncuje in gon za najboljsimi geni se pocasi umakne bolj socialnim zahtevam.

Po drugi strani se je omenjenih 80% moskih II. genetske klase navadilo na dolocene vzorce, eden izmed njih je, da je tekma za zenske brez ustrezne genetske podlage cista potrata casa in energije.

Zenske, ki se jim pri 30tih zgodi ta sprememba, pa potrebujejo nekaj casa, da se sprijaznijo z dejstvom, da so najboljse, kar lahko dajo moskemu ze dale me 20tim in 30tim in da je naivno pricakovati, da bodo tisti, ki jim prej niso dajale prednosti zdaj skakali za njimi in se povrhu se trudili okoli njih za nekaj, kar je v najboljsih letih pravzaprav sladilo zivljenje drugim in ne njim. No in ta cas, ki ga potrebujejo, da se zenske sprijaznijo z dejstvom, da so zdaj v medspolnih odnosih naenkrat na slabse, je pri nekaterih zelo dolg in se demonstrira v besu nad “pomanjkanjem dobrih moskih” – kar ni nic drugega, kot nesprejemanje dejstva, da so v boju za genetsko naprednejse primate izgubile proti drugim tekmicam.

In nepriznanje tega poraza potem narekuje samici pricakovanja od samcev, ki jih niti priblizno vec ne zanima skakati za 30 letno samico s solidno spolno zgodovino, ki bi rada zdaj, ko jo mucijo gubice, celulit in bioloska ura – “izbirala s pametjo”. Samcem je vseeno, ce so zanemarjeni, nezreli, pri starsih; ker so ob dejstvu, da so zenske stare 30 let tako ali tako njihova “druga izbira”.

Zato se samcem ne zdi vec vredno truditi zanje, ker vedo, da samice niso vec primadone. Ce bi se jim zdelo vredno za kaj potruditi, bi bile to mlajse. Ampak pri mlajsih so v prvem krogu izpadli in se s tem pac sprijaznili; za spremembe niso vec zainteresirani.

Tomaz

Mater si ti “pametna”!! Očitno si ti ena tistih, ki “se imajo” za razgledane.

Kaj pa naravna inteligenca? Veš takemu brez nje tudi diploma ne pomaga. Kje pa piše, da morajo bit vsi visokošolani in diplomirani? Po tvoje je očitno moški brez teh dveh stvari manj kot nič. Pa da ne bi o tem, kako imajo nekateri ta “potrdila” kupljena….

Takega visokošolanega dvojnega levorokca z diplomo, ki še žarnice ne zna zamenjat, si nobena ne želi. In taki se najbolj “nosijo”!!

Če imaš ti povprečno žensko, je to tvoj problem. Nismo pa vse ženske povprečne in za stlačit v en žakelj. Potem je tudi tvoja mama povprečna ženska in sužnja tvojemu očetu, ker mu pere gate?

Takole Tomaž:

In nepriznanje tega poraza potem narekuje samici pricakovanja od samcev, ki jih niti priblizno vec ne zanima skakati za 30 letno samico s solidno spolno zgodovino, ki bi rada zdaj, ko jo mucijo gubice, celulit in bioloska ura – “izbirala s pametjo”. Samcem je vseeno, ce so zanemarjeni, nezreli, pri starsih; ker so ob dejstvu, da so zenske stare 30 let tako ali tako njihova “druga izbira”.

Takole Bello:

Morda je pa tudi ženska “narejena tako”, da polno vzcveti in prikaže vso svojo lepoto pri 30, 35, 40 letih. Prej je bolj kot ne mlado meso, v tem časi pa res čudovito bitje.

Komu verjeti? 🙂

Jaz sem pisal teorijo obnasanja, ki bi se ujemala z realnostjo. Ce je res, da so moski dusevno nezreli, neprivlacni, mamini sinovi, potem moja teorija bolje opise obnasanje moskih. Ce pa so moski dusevno zreli, privlacni in samostojni ter komaj cakajo, da najdejo 30+ letnice (kaj bi s 25 let starimi bujnimi blondinkami?) in zacnejo druzine, potem ima prav Bello.
Tomaz

Odvisno, v opisu katerega se kot ženska prej (beri raje) najdeš :)))

In ker te imam za duševno zrelega moškega, vem, da si želel le razpravljati o teoriji obnašanja nezreležev 🙂

Saj nisi podvomil niti za trenutek, ane? :)))

Kaj in kako je z mojim očetom in mojo mamo, te pravzaprav en drek briga.

Zakaj eni rako radi splošno debato prenesete na osebno raven?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

In, to, da stvar nima nič z izobrazbo, ne.

Mislim, to so neumnosti.

Zelo dosti ima z izobrazbo. Ljudje, katerih končna izobrazba je srednja šola, se prej poročajo od tistih, ki študirajo.Punca, ki gre v službo po srednji šoli, se poroči pr 21-23 letih. Tista, ki študira, se poroči pri 27-30, ko razmišlja že bistveno bolj trezno.

In ker ima povprečni Slovenec srednjo šolo, povprečna Slovenka prav tako, za povprečne ljudi velja vse to, kar sem povedal.Da si ženska v cvetu mladosti najde enega tipa in je z njim celo življenje. Že po 10 letih ji sploh ni jasno, kaj dela z njim, zapusti pa ga ne, saj nekako pri sebi ve, da boljšega ne more dobiti.

Jaz še nisem slišal za samsko žensko, staro 35 let, ki ima srednjo šolo. Vse samske odrasle ženske, ki jih poznam, so karierno uspešne in študirane.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ja, hec je ko se samica s solidno spalno zgodovino pri nekje 28-30 po prekokanih, prepitih in prežuranih nočeh odloči, da bo resna, da bo “izbirala s pametjo” in se zapiči ravno v tistega sošolca iz faksa, očalarja ki ga na brucovanju niti povohala ni. Ampak kaj, ko ima fan pr 30 že zdavnaj resno žensko…smola, kajne.

Samec njenih let, s končano srednjo šolo in neko podpovprečno službo pa je več ne zanima, saj “ona zdaj vendar zbira s pametjo”, pa čeprav se je še pred 6 leti žvalila z njim na zadnejm sedežu avtomobila.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Saj me res ne briga…. samo, ko si posploševal – večina “povprečnih” žensk, pranje usranih gat moškim, poslušne sužnje itd, se mi je porodilo to vprašanje.

Drugače pa pranje ursnih gat in ostalega spada med običajna opravila doma :), ne glede ali imaš diplomo ali ne, same se ne bodo. (Če pa nimaš ženske, si jih moraš pa sam).

In to vseesplošno. Mislim pomanjkanje.
Zakaj? Ne vem.

Enostavno povedano – ni jih.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Pa sej to ti dopovedujem.

Povprečen moški se poroči zato, da ima eno, da ji naredi froce, ona pa da mu kuha pa pere gate. In njemu ni treba.

Povprečna ženska pa se poroči (ene že zelo zgodaj), ker ji je grozna misel, da bo samska, ker hoče imeti otroka in pol s epač obesi na enega tipa-pogosto zelo neprimernega.

A ne poznaš veliko takih gnilih razmerij, kje rnikomur ni ajsno, kaj dva delata skup, niti njima ne.

Potem so pa seveda tu še zdrava razmerja, kjer se oba dobro razumeta, kjer kuha in skrbi za stanovanje tudi mož…itd itd..

Ampak tega je malo, mogoče tako živi 30 procentov Slovencev.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

zanimivo,

vse kul, samske in izobražene ženske, ki jih jaz poznam, nimajo nevemkakšne spolne kilometrine

Roman, se mi je zdelo ja, da rabiš ogromno duhovne kulture, da sprejmeš v lajf enega pezdeta

Spider, če ti veš kakšni so kul moški in da so vsi oddani do 30 leta … kako pa to, da si sam …. ali čakaš na naravno selekcijo vrstnic po 30-em

Jaz sem star 25.

Imam še kr nekaj časa.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Poleg tega sem jaz itak posebnež in nobeno merilo za večino.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Uzela ih magla?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

No, pol se ti pa opravičujem… Jaz, oziroma moje zdravo razmerje (17 let) namreč spada med teh 30%.

Lp, Lady L

Ampak, jaz nisem ravno g. povprecnez, realnost je drugacna. 🙂
Tomaz

New Report

Close