polivanje
Spoštovani!
Prosim za odgovore na naslednja vprašanja.
Imam hčerko staro dva meseca katero dojim,v popoldanskem času ali večernem dodajam aptamil,ponoči pa samo dojenje.Do sedaj pri podiranju kupčka je občasno malo polila sesirjeno hrano,posebno takrat kadar sem ji dodajala. Okrog drugega meseca pa mi je po eni uri ali dveh začela polivati tekoče mleko.Pri podiranju kupčka po nič. Zakaj se to dogaja? Je zelo živahna,redi se lepo.
-Po čelu in ušesih ima drobne luske,kot da bi bila posuta z prahom.ali jo naj mažem z kremo? Kakšnjo naj uporabljam? Ima tudi temenca katera čistim pri kopanju,tako da ji lasišče pred tem namažem z mandeljevim oljem.
-Kakšna naj bo temperatura,ko greva na sprehod.Ali je lehko tudi minus,ko zunaj sije sonce.
-Ali ji lahko dodajam čaj? Koliko na dan?
-Ker smo nanjo čakali več kot deset let jo pri vsakem joku dvignemo in jo crkljamo.Je zelo radovedna zato jo moramo velikokrat nositi po stanovanju,da ona opazuje.Ali je kaj narobe če je preveč na rokah?
-Nosek ima ves čas zamešen.Tudi po čiščenju z pumpico in fiziološko raztopino.
-Kadar z jezičkom dela tako kot,da bi sesala.Ali to pomeni da je žejna ali lačna.
-Koliko časa jo imam lahko na dan v lupinci.
Hvala za odgovore.
Pozdravljena!
Polivanje je prisotno dokler otroček večino budnega obdobja preleži. Ko pa se prične posedati, gravitacija pripomore, da pojav mine. Pri dodajanju prilagojenega mleka imamo na razpolago mešanico, kjer je posebna pozornost namenjena polivanju in polivanje z uporabo lahko zelo umilimo.
Uporaba oljev in krem za nego otroške kože je vsakodnevna. Vsekakor otročka namažemo po vsakem kopanju, na mestih, kjer se pokaže potreba, pa večkrat čez dan. Sama priporočam lekarniško pripravljene kreme in olja, ker lahko povprašamo o sestavi in učinkih. Krema se lahko pripravi tudi na recept, če pediater ugotovi potrebo.
S primerno napravljenostjo ni omejitve za gibanje na prostem, ko je mraz. Da je ustrezno napravljen, preverjamo s tipanjem na krajše intervale. Ko je mraz pod nič, zaščitimo tudi nosek. S primernim šalom, ki nima prekosmate sestave, ga ovijemo tudi čez obrazek, da gledajo ven le oči. Izogibamo se megli in vremenu, ko ves dim tišči k tlom.
Na začetku je dodatek čaja do 50ml. V zelo ogretih prostorih je potrba kmalu večja. To nekako kontroliramo na vrhu glave, kjer je še nazarasel del lobanje. Ko je koža na tem mestu pod nivojem okolice, je dodajanje tekočine premajhno.
S pestovanjem želimo otročku zagotoviti, da je varen. Sledimo pa tudi njegovemu razvoju in ga pri tem spodbujamo. S telovadbo, masažo, igranjem mu pokažemo, da so še drugačne oblike prisotnosti. Spodbujati je potrebno otrokove potenciale in mu zagotavljati občutek varnosti. Otrok kmalu pokaže svoje potrebe, na nas pa je, da ga spodbujamo, da razvija tudi svoje talente. Razvajanje je pojem podcenjevanja. Ko nanj tako gledamo, smo si kmalu na jasnem kdaj ga razvajamo in kdaj mu nudimo, kar potrebuje za rast in razvoj.
Pri takšnih noskih priporočam uporabo inhalacij. Z otročkom v naročju se usedete pred posodo s poparkom. Za nekaj minut se lahko tudi pokrijete z bombažno tkanino, naredite šotorček. Inhalacije izvajate pred spanjem, nikoli ne greste po tem na mraz. V zimskem času je ozračje v prostorih posebej izsušeno, zato se inhalacij poslužujemo pogosteje.
Kaj pomenijo gibi z jezičkom lahko preverite. Ponudite dojko, čaj po žlički. Tako ali tako so sedaj usta središče vesolja in je raziskovanje edina okupacija.
Lupinica je prilagojena fiziološkemu položaju in v času “mirovanja” v vseh pogledih odgovarja zaželjenemu položaju otroka. V njej otroček lahko celo spi. Koliko časa je torej v njej, je bolj odvisno od njegovih potreb kot od predpisanih okvirov.
Srečno!
Forum je zaprt za komentiranje.