Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Polipi na glasilkah

Polipi na glasilkah

Že dobro leto in pol imam težave z glasilkami oz. sem “na slabem glasu”. Bila sem že na pregledu in kjer so ugotovili polipe na obeh glasilkah. Naročena sem bila na operacijo, vendar sem se zaradi različnih mnenj premislila. Nekaj časa sem hodila tudi na bioenergijo, stanje se je sicer izboljšalo, vendar tudi čez čas poslabsalo. Zdaj je stanje že zelo moteče, saj sem po poklicu vzgojiteljica in glas zelo potrebujem.
Operacije pa me je strah, ker se menda polipi lahko ponovijo in ponavljajoče operacije lahko ogrozijo mojo zaposlitev.
Predvsem me zanima kako naj se obrnem po nasvet in dober pregled, saj sem bila do sedaj samo na enem pregledu, pa so me že poslali na operacijo. Morda poznate kako dobro zasebno ambulanto za take težave?

Hvala za pomoc!

Iris

Spoštovana ga. Iris!

Polipi na glasilkah so pogosti pri ljudeh, ki profesionalno rabijo glas (vzgojitelji, učitelji, pevci,…). Priporočal bi vam pravilno tehniko govorjenja, ki se jo lahko naučite na seminarjih. Ti seminarji se občasno organizirajo za zaposlene v šolstvu.
Priporočal bi vam tudi pregled v foniatrični ambulanti, ki delujeta v sklopu klinike v Ljubljani ali ORL oddelka v Mariboru.

Lepo pozdravljeni, B.O.

Za odgovor se vam zahvaljujem!

LP. Iris.

New Report

Close