Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! polet z balonom

polet z balonom

Evo, še od mene primerjava;

Dobil sem datilo za polet z balonom z balonom Merkur in Letimo.si (tako da o cenah ne morem govoriti).

Prvi polet sem naredil z merkurjem, drugo z letimo.si v roku 1 meseca, tako da je bilo vreme res podobno. Prestavili so me oboji zaradi megle nad barjem.

Z merkurjem smo potem drugič leteli nad barjem, imel pa sem neprijetno izkušnjo z samo enim potnikom, ki je kar nekaj težil, jaz pa tega ne prenašam ravno dobro – no takrat sem se zavoljo drugih ugriznil v jezik). Polet je bil lep.

Letimo.si so priporočili polet nad dolenjsko, zato sem drugič poskusil tam. V košari smo bili štirje potniki in imeli smo se precej bolje – že zaradi sodelovanja z ekipo pri pripravi balona. Tudi polet je bil tukaj lepši kot nad barjem – malo več smo se dvigovali in spuščali, pa tudi grički in dolinice so lepši kot ravnina (vem da se Prekmurci ne bi strinjali, ampak sem z Gorenjske).

Skratka: polet z balonom je lep z velikim ali z malim balonom, so pa finese, ki ti lahko polepšajo ali uničijo dan; Kako je cenovno nisem raziskoval, bi pa vsaj tistim, ki ste 4 skupaj priporočil da grete z manjšim balonom, ker potem ne bo nobenega drugega zraven, ali pa bo v drugem balonu, kjer vam bo težko utrujal -)

LP
Cene

Pozdravljeni vsi skupaj

Na tale post sem naletel pri pregledovanju strani iz katerih prihajajo obiskovalci na naše strani, pa sem se odločil, da še jaz pripišem par besed.

Pri vsakem produktu obstajajo takšne in drugačne cene. Lahko se pelješ z BMWjem, lahko se pelješ s stoenko .. z vsakim boš prišel na cilj. Lahko se pelješ na morje z avtobusom in 47 tečnimi šolarji, lahko pa najameš kombi in se Vas bo 6 prijateljev prav lepo zabavalo .. na morje boste prišli tako z busom kot s kombijem.

Še vedno je veljalo, da ima vsaka cena svojega kupca. Če nekdo kupi darilni bon za 60 EUR, 80% ostalih ponudnikov pa leti za 100 ali še več eur, potem bi se meni kot potrošniku, prižgala lučka za pozor. Neki nekje ne štima ali pri enih ali pri drugih.

Ne pišem kot konkurenčno užaljen balonar, ker to nisem. Naši termini so pridno popolnjeni, popolnjujejo jih pa tisti, ki dajo nekaj več, zato da dobijo nekaj več … kot sem razbral iz nekaj postov višje.

Odločitev s kom in kako boste leteli je vaša .. avtobus ali kombi ali osebni avto .. kot rečeno. Kar se tiče bušk ( v enem postu) le-te niso odvisne od velikosti balona, pač pa od sposobnosti pilota pri odločitvi kdaj letei in kdaj ne, ter njegovih izkušenj …
Pa še odgovor g. fotografu. Naš nov balon je za 6 oseb (5+pilot). Dejstvo je da košara ni plesni podij in balon mora upravičiti svoj polet. Sem pa 100% prepričan, da se 4je niste stiskali v košari za 6. Razen če ste leteli v leti 2009, ko smo še imeli košaro za 4 osebe. Od januarja naprej imamo namreč nov balon.

Upam, da sem kaj pripomogel k odločitvi 😉

Balonarski pozdrav
Gregor Koprivc
Balonarski klub EKOPOOL
http://www.balonarstvo.com

Tudi sam sem pilot balona oziroma balonar.
Kot je moj kolega omenil je stvar vsakega posameznika,pri kom bo vzel bon (cenovno).
Sam sem pristaš normalnih balonov (4-8max.)oseb. S katerim lahko letiš skoraj povsod pa tudi če je ozračje malo nemirno. To je prednost teh balonov. to pomeni da boš lahko tudi v teh razmerah odletel povsem varno ker balon lažje in hitreje reagira. Vse to pa je pogojeno tudi s ceno in samo kvaliteto poleta. Kot drugo se lahko pogovarjaš z gosti kajti marsigdo ima kaj za vprašat kar mu ni znano ali logično pri (avtobusih)to ne gre.Kar je pa najbolj VAŽNO pa ima pilot vse pod kontrolo tudi v primeru da imaš malo bolj trd pristanek in se na ta način izogneš raznih (bušk)in podobnih zadev.

Lep pozdrav vsem!
Vojko Zupan
BK Letimo
http://www.letimo.si

ahhahahahahhahahahahahaha

NO COMENT 😀

Luka

le

Lep pozdrav.

Tudi sam sem fotograf. V priblizno 10 letih sem letel kar nekajkrat(cca. 15 krat), z 4 razlicnimi ekipami.
Fotkanje iz balona je neprimerljivo boljse kot iz aviona, zmaja ipd., in tako kadar potrebujem zracne posnetke skocim na baloncek. Ko sem prvic iskal balonarje, sem se obrnil na Avija Sorna. Izvedel sem da je zacetnik slovenskega balonarstva in ker prisegam na izkusnje, sem kontaktiral njega. Z Avijem sem letel trikrat in bil zadovoljen, pa vendar je Sorn precej neprilagodljiv. Za tem sem letel se z g.Sercerjem in
z ekipo ki vozi balon od Dane(imena pilota se ne morem spomniti). Letenje z Sercerjem je bilo prav porazno, cca.30 minut v barjanski megli, z Dano pa naj bi leteli cez Ljubljano, ki pa sem jo videl le na nekaj kilometrov. Po teh cudnih avanturah, na katerih sem naredil komaj nekaj solidnih fotk, me je fotkanje iz balona kar malo minilo. Stvar namrec ni poceni in drugega kot kup stroskov nisem naredil. Nekega dne se pogovarjam z fotografskim kolegom, ki mi omeni, da gre naslednje jutro iz balona fotkat Blejsko jezero. To me je presenetilo, saj sem imel to zeljo tudi jaz, pa mi je bilo receno(Sorn) da se na bledu ne da leteti z balonom. V glavnem, uspelo se mi je na hitro prikljuciti in naslednje jutro sva se odpravila na bled, kjer smo se dobili Grego Trckom iz Balonarskega centra Barje.
Cudovit polet, vzleteli smo ob jezeri, pocasi preleteli blejski otok in se dvignili tik od mogocni steni na kateri stoji blejski grad in odleteli proti radovljici, kjer smo pristali. Noro dobr, fotke izjemne.
Kdor je ze letel z balonom ve, da po koncu poleta sledi balonarski krst in podelitev diplom. Tudi ta del je mnogo bolj dodelan in profesionalen od tistega kar sem videl pri drugih.
Od takrat letim samo se z Balonarskim centom Barje. So zares dobra ekipa, pri njih leti tudi g.Filip. Sicer meteorolog, ki velja, kot sem videl na festivalu, za najbolj spostovanega balonarja pri nas. Z njimi sem dvakrat letel cez Ljubljano, medtem ko so ostali baloni bingljali nad barjem, z njimi sem letel tudi cez Triglav in Julijske Alpe, kar je nekaj nepredstavljivo lepega.

Skratka, Balonarski center Barje deluje na nivoju, o katerem vecina balonarjev pri nas le sanja.

Rada bi prosila ljudi, ki imajo kakšne izkušnje oz. polet z balonom Merkator. V lanskem letu sva dobila z možem polet z balonom Merkator. Klicala sem novembra in so mi rekli da naj pokličemo marca, ker je od takrat dalje vreme primerno. Sedaj jih kličem, vendar na žalost ne prikličem. Številka ni aktivna ..ali karkoli že povedo, na Merkatorju z balonom nimajo nič. Ne vem več na koga se naj obrnem oz. kdo bi mi lahko dal veljavno telefonsko številko?
Na MERKATORJU NA ŽALOST NIMAJO NIČ Z BALONOM…halooo, kdo pa ima potem če ne oni?
za vsak nasvet ali njihovo telefonsko številko se vam že v naprej zahvaljujem!

Tu bi se navezala na gospoda Gregorja Koprivca iz Ekopoola “Če nekdo kupi darilni bon za 60 EUR, 80% ostalih ponudnikov pa leti za 100 ali še več eur, potem bi se meni kot potrošniku, prižgala lučka za pozor. Neki nekje ne štima ali pri enih ali pri drugih.”
In verjetno res tukaj nekaj ne štima. Med tem ko sem brskala za dosegljivo mobi številko in klicala, klicala da se mi je ispraznila baterija sem brskala na internetu in neletela na spletno stran kupujmo.si , kjer se mi je pojavila ponudba ponudnika katerega neprestano kličem in ga ne prikličem…Društvo balonarski center Slovenija 55 € namesto 125 € za polet z balonom. Poletite v novo dogodivščino! Cena vključuje prevoz s transferjem, balonarski krst in kozarec penine.
cena: 55 EUR. Pri tem vidim da je ta ponudnik prodal 237 poletov z balonom in seveda karta velja do 10 meseca 2011. Čudovito za ta denar letiš, se voziš z njihovimi vozili, pelješ se lahko v Ljubljani, ali Celju ali Ptuju ali na Otočcu.Povrhu dobiš pa še penino, verjetno je zelo kakovostna in ne kakšen spomante…. Čudovito…kaj lepšega. Kupiš karto in letiš nad Otočcom. Res lepe obljube za ta denar, ne vem zakaj ga nebi kupili…Vsedeš se v njihov avto, odpeljše na Otočec..zalo lepo preživet poletni dan ni kaj.
Sprašujem se kako bo ponudnik lahko odpeljal vse te kupce poletov, če pa se jaz že dolgo trudim in jeih ne dobim na telefon, da bi poletela z njimi. In sploh kdaj,če bo kdaj bodo vsi ti kupci lahko leteli in če ne bodo leteli in to ne po svoji krivdi ampak po krivdi da omenjene telefonske številke nihče ne dvigne??? Sprašujem tudi se kako lahko pelje za ceno 55 eur, ali se vozijo legalno, ali bodo od tega plačali davek državi…in kdo, če sploh kdo bo kriv da kupci ne bodo mogli poleteti z njimi? Ta zadeva močno smrdi in zanimati bi moralo tudi kakšnega drugega….. Ampak v tej naši ljubi državi tako in tako nobenega ne zanima kako se ljudi nat,,,,

živjo

@ Dragana: pokliči na to številko (031304030) med 19h in 20h, ne pa med 17h in 19h kot je napisano ponekod … poleg tega poskušaj kar nekajkrat, ker je zgleda zelo priljubljena številka 🙂 sama sem poskušala celo uro in nato naslednji dan spet nekajkrat, ko sem jih končno dobila in se dogovorila za let. Good luck 😉

Spoštovani!
imetniki darilnih bonov Merkur se lahko prijavijo za polet z balonom na naslednjih telefonski št……med 17 in 19h, poleti se izvajajo vsak dan v lepem in sončenme vremenu v Ljubljani, Celju,Ptuju, izvajalec poletov je društvo balonarski center slovenija predsednik Drago Bulc. Imetniki darilnih bonov Mercator pa se lahko prijavijo na polet vsak delovni dan med 19 in 20h od prvega junija pa tudi preko spletnega portala ww……. telefonska stevilka za prijavo za imetnike Mercator in Lumpi programov je 031304030. Organizator poletov je Balonraski center d.o.o. V kolikor imetniki darilnih bonov ne morejo vspostaviti kontakt za dogovor o poletu z balonom nas prosim obvestite na emeil…. ali nas kontaktirajte na 031777500.

Res lepo da ste napisali da je predsednik centra gospod Drago Bulc, mogoče se bom kar direktno na njega obrnila! Mogoče bo več sreče.

Naj povem da še do danes nisem letela z balonom Merkur in tudi pri njih jih več ne prodajajo, tako da ni nobenih informacij glede tega. Prav vesela sem za nekatere da ste letili z njim in zelo žalostna ker jaz očitno ne bom imela te sreče.
Hvala MERKURJU za nateg!

Jaz imam tudi Merkurjevo darilo, sem po dolgih klicarjenjih in mejlih dobil enega Luko iz balonarskega centra – ne vem katerega..) , ki pa je bil med dogovori o letu tako neverjetno primitivno nesramen da o poletu z njim nočem nič več slišati. Od kje pa je, pa niti ne vem

Nič novega nesojeni potnik! Mal dnarja mal muzike (na žalost)

hm zelo zanimivo, da imate tako slabe izkušnje z rezervacijo, saj jaz sem jih včeraj takoj dobila na telefon in zelo prijazno smo se dogovorili, da jutri že letimo??

Tudi jaz sem dobila za darilo Mercatorjeve darilne bone za polet z balonom. Moram poklicat in se dogovorit. Moj mož noče iti zraven. Rabim kandidata. Lp.

Pozdravljeni!

Tudi sam imam markurjev bon za polet z balonom, ampak ne dobim nikogar na tri ponujene gsm številke na spletni strani od merkurja. Ima mogoče kdo kakšen kontakt?

Hvala za info in lep večer še naprej!

Že dve leti se neuspešno trudimo izkoristiti Merkurjev bon za polet z balonom. Naj omenim, da smo samo v letošnnjem letu imeli 10 terminov, ki so vedno bili odpovedani zaradi vremena. Nemalokrat se zgodi, da pa na nesojeni dan poleta v zraku vseeno vidimo leteti balone. Luka iz balonarskega centra ima seveda pripravljen izgovor tudi za to, menda so to športni baloni.
To se je zgodilo tudi minulo nedeljo, eden najlepših dni, kar se tiče vremena pri nas v tem letu. Let je bil odpovedan že v soboto, vendar so v Ljubljani v nedeljo leteli vsaj trije baloni. Kdo koga tu zafrkava?
Zanima me, ali se je kdo pozanimal, če mu lahko povrnejo denar na Merkurju, kajti takšnega natega pa že dolgo ne.

Glede vremena .. od 10.junija letos do tega vikenda smo leteli vsak vikend soboto in nedeljo, razen v avgustu je bil en vikend deževen.
Še link na članek Šampanjski polet

Toliko o vremenu 😉

lp
Gregor
Balonarski klub EKOPOOL
http://www.balonarstvo.com

Gospod Gregor, bi mi mogoče lahko napisali približne višine, do katerih ste se med temi poleti dvigili? Hvala

New Report

Close