Najdi forum

Pokojnina 200 €


Ni res in LAŽEŠ!
Rekel je dobesedno, Tudi jst bi rad, da imajo upokojenci 1000€ pokojnine, to so njegove besede, nobene obljube zgolj njegovo mnenje.

Sosedi lahko pomagaš. Če je poročena in ima mož višjo penzijo, se bo sicer morala najprej ločiti.
Če pa nima moža, potem lahko odda vlogo za varstveni dodatek in bo dobila tam okrog 500 evrov vsega skupaj s penzijo. Pri tem lahko ima premoženje v vrednosti do 120.000 evrov in se država ne bo usedla na to. Pa še za izredne denarne pomoči lahko vsako leto zaprosi.
Treba je preveriti vse, kar država ponuja.
[/quote]
Vse od naštetega ji ne pripada. Je pa možicelj, ki je imel epilepsijo, ki prejema varstveni dodatek, kljub penziji 500 €. OK, saj se ne bi pritoževal, ampak tale dečko še lepo normalno šušmari okrog!
[/quote]

Epilepsije ni imel ampak jo ima!! To je dejstvo! In ta bolezen ni ravno mačji kašelj, če to misliš. In če on še kaj šušmari okrog, je to njegova stvar, ne tvoja. Pa daj še ti…aja, tebi se ne ljubi, ti imaš dovolj visoko plačo. Sram te bodi!
Aja, glede epilepsije, le glej, da ne doleti tebe ali tvojega bližnjega….

Se naprej volte rdece kriminalce-krvavorokce pa bodo penzije se manjse…..


Vse od naštetega ji ne pripada. Je pa možicelj, ki je imel epilepsijo, ki prejema varstveni dodatek, kljub penziji 500 €. OK, saj se ne bi pritoževal, ampak tale dečko še lepo normalno šušmari okrog!
[/quote]

Epilepsije ni imel ampak jo ima!! To je dejstvo! In ta bolezen ni ravno mačji kašelj, če to misliš. In če on še kaj šušmari okrog, je to njegova stvar, ne tvoja. Pa daj še ti…aja, tebi se ne ljubi, ti imaš dovolj visoko plačo. Sram te bodi!
Aja, glede epilepsije, le glej, da ne doleti tebe ali tvojega bližnjega….
[/quote]

Epilepsija se mu je tolko popravila, da ima mogoče en napad, na tri mesece. Zakaj? Dobil jo je zaradi pijančevanja, nasekan tudi večkrat na dan. potem je bil 3 x, po tri mesece, v toplicah v Idriji in sedaj upokojen, ter šušmari okrog. Bo sedaj ok? Želim pa ne nikomur, nobene bolezni.


Nazadnje je bil zakon, ki je bodočim upokojencem znižal višino pokojnine in jim zaostril pogoje za upokojitev (meni je vzel 15 mesecev vojske, ki se po novem ne prizna, nekaterim ne prizna dokupljeno dobo….), sprejet med Janševo vladavino.
Tako da boste vedeli koga naslednjič volit.

Koga brigajo upokojenci zdaj so migranti pomembni. Na enega gre za mesec 1963 eur.
[/quote]
Migranti dobijo hrano, namestitev, ipd. To je strošek nekje 20 % od navedene vsote. Vse ostalo gre v privat žepe določenih ljudi.


Nazadnje je bil zakon, ki je bodočim upokojencem znižal višino pokojnine in jim zaostril pogoje za upokojitev (meni je vzel 15 mesecev vojske, ki se po novem ne prizna, nekaterim ne prizna dokupljeno dobo….), sprejet med Janševo vladavino.
Tako da boste vedeli koga naslednjič volit.
[/quote]

Ti kar zagovarjaj te leve lopove megaprdec.
[/quote]
Zame je lopov tisti, ki mi je ukradel 15 penzij, preostale, ki jih bom prejemal do smrti pa znižal.
In tak zakon je sprejela Janševa vladavina. Poleg vsega tega mi je pa Janša še dobro zvišal davke – in uvedel nove.

To je zdaj konkreten odgovor :).

Kaj pa recimo delavci, ki sedaj prejemajo 600€? Mogoče tisti tik pred penzijo presegajo malce teh 600€, ampak izračun penzije bo pa kak?
Koliko penzije bodo dobivali za plačo 600€ in polnih 40 let? Že 600€ je totalna sramota za delo. Ampak penzija od tega pa je dobesedno samo za crknit?
[/quote]

V kolikor bodo šli v pokoj z vsemi predpisanimi pogoji, bodo imeli penzije 500 €. A niso to sprejeli, da je minimalna penzija toliko. Če so seveda vsi pogoji izpolnjeni.
[/quote]

Ne vem, govorilo se je o tem, če se pa sprejeli pa ne vem. Nisem na tekočem, ker imam še nekaj desetletij do penzije.
Samo po tej logiiki bodo imeli recimo tisti, ki imajo 600€ plače in tudi tisti s 700€ plače pa mogoče tudi tisti z 800€ – vsi 500€ penzije. Pač odvisno kolikšen procent se bo takrat upošteval.

Kaj pa hoče več?
Ji manjka na še 15 delovnih let!

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Epilepsije ni imel ampak jo ima!! To je dejstvo! In ta bolezen ni ravno mačji kašelj, če to misliš. In če on še kaj šušmari okrog, je to njegova stvar, ne tvoja. Pa daj še ti…aja, tebi se ne ljubi, ti imaš dovolj visoko plačo. Sram te bodi!
Aja, glede epilepsije, le glej, da ne doleti tebe ali tvojega bližnjega….
[/quote]

Epilepsija se mu je tolko popravila, da ima mogoče en napad, na tri mesece. Zakaj? Dobil jo je zaradi pijančevanja, nasekan tudi večkrat na dan. potem je bil 3 x, po tri mesece, v toplicah v Idriji in sedaj upokojen, ter šušmari okrog. Bo sedaj ok? Želim pa ne nikomur, nobene bolezni.
[/quote]

Ne bo ok, ker ti ne moreš vedeti kako kdaj in zakaj je človek dobil epilepsijo. Tudi ne moreš vedeti kdaj in kako močne napade ima. Sreča, da človek še kaj dela kljub penziji. Danes si moraš znati pomagati sam, ker ti nihče drug ne bo.

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]
[/quote]
Saj ne jamra. Je še vesela, da sploh kaj dobi. Me pa zanima, kako bi se ti sirota obnašala, če bi prejemala takšno plačo – penzijo.


Nazadnje je bil zakon, ki je bodočim upokojencem znižal višino pokojnine in jim zaostril pogoje za upokojitev (meni je vzel 15 mesecev vojske, ki se po novem ne prizna, nekaterim ne prizna dokupljeno dobo….), sprejet med Janševo vladavino.
Tako da boste vedeli koga naslednjič volit.
[/quote]

Kaj osla špilaš?
Vojska ni delovna doba!!!!!!!! Vojska je dodana pokojninska doba in ne doprinaša višje pokojnine.
Leto in pol ti manjka in to cca 4-5% nižja pokojnina!

Koga brigajo upokojenci zdaj so migranti pomembni. Na enega gre za mesec 1963 eur.
[/quote]
Migranti dobijo hrano, namestitev, ipd. To je strošek nekje 20 % od navedene vsote. Vse ostalo gre v privat žepe določenih ljudi.
[/quote]

Še toliko slabše.

V kolikor bodo šli v pokoj z vsemi predpisanimi pogoji, bodo imeli penzije 500 €. A niso to sprejeli, da je minimalna penzija toliko. Če so seveda vsi pogoji izpolnjeni.
[/quote]

Ne vem, govorilo se je o tem, če se pa sprejeli pa ne vem. Nisem na tekočem, ker imam še nekaj desetletij do penzije.
Samo po tej logiiki bodo imeli recimo tisti, ki imajo 600€ plače in tudi tisti s 700€ plače pa mogoče tudi tisti z 800€ – vsi 500€ penzije. Pač odvisno kolikšen procent se bo takrat upošteval.
[/quote]
Joj no, ne pisi bedarij… ti ves koliko je odmerjeni odstotek po zdaj veljavni reformi… in napovedujejo, da se bo samo se nizal, zdaj pa racunaj koliko je cca 60% od bruto 800 e… niti 500 bruto… potem pa daj se to v neto in si ze danes pri mizeriji, ki ne omogoca prezivetja…. tako, da lahko samo sanjas o 500e neto penzije… zato pa je ze danes nujno sparanje zraven za pokojnino, ker sicer bomo jedli drobtinice… sparas pa lahko samo ce imas vsaj toliko, da lahko normalno prezivis… z mizerijo okoli minimalca, se ne da sparati… in si danes revez in bos tudi na starost se vecji

Epilepsija se mu je tolko popravila, da ima mogoče en napad, na tri mesece. Zakaj? Dobil jo je zaradi pijančevanja, nasekan tudi večkrat na dan. potem je bil 3 x, po tri mesece, v toplicah v Idriji in sedaj upokojen, ter šušmari okrog. Bo sedaj ok? Želim pa ne nikomur, nobene bolezni.
[/quote]

Ne bo ok, ker ti ne moreš vedeti kako kdaj in zakaj je človek dobil epilepsijo. Tudi ne moreš vedeti kdaj in kako močne napade ima. Sreča, da človek še kaj dela kljub penziji. Danes si moraš znati pomagati sam, ker ti nihče drug ne bo.
[/quote]

Potrjeno iz strani zdravnikov, da je zaradi alkohola. Prej, ko ga je cukal, je imal tudi po tri napade na dan. Sedaj, ko ga ne več, pa mogoče enega na tri mesece. Še takrat verjetno kaj na skrito cukne.

Ne vem, govorilo se je o tem, če se pa sprejeli pa ne vem. Nisem na tekočem, ker imam še nekaj desetletij do penzije.
Samo po tej logiiki bodo imeli recimo tisti, ki imajo 600€ plače in tudi tisti s 700€ plače pa mogoče tudi tisti z 800€ – vsi 500€ penzije. Pač odvisno kolikšen procent se bo takrat upošteval.
[/quote]
Joj no, ne pisi bedarij… ti ves koliko je odmerjeni odstotek po zdaj veljavni reformi… in napovedujejo, da se bo samo se nizal, zdaj pa racunaj koliko je cca 60% od bruto 800 e… niti 500 bruto… potem pa daj se to v neto in si ze danes pri mizeriji, ki ne omogoca prezivetja…. tako, da lahko samo sanjas o 500e neto penzije… zato pa je ze danes nujno sparanje zraven za pokojnino, ker sicer bomo jedli drobtinice… sparas pa lahko samo ce imas vsaj toliko, da lahko normalno prezivis… z mizerijo okoli minimalca, se ne da sparati… in si danes revez in bos tudi na starost se vecji
[/quote]

Slabo si prebrala. Zato je tvoj napad name kar en mimosunek. Preberi kaj sem spraševala in predvsem preberi kater zapis sem komentirala oz. bolje rečeno kaj sem spraševala.
Beri, preden obsojaš.

in bo za njih poskrbljeno.


Joj no, ne pisi bedarij… ti ves koliko je odmerjeni odstotek po zdaj veljavni reformi… in napovedujejo, da se bo samo se nizal, zdaj pa racunaj koliko je cca 60% od bruto 800 e… niti 500 bruto… potem pa daj se to v neto in si ze danes pri mizeriji, ki ne omogoca prezivetja…. tako, da lahko samo sanjas o 500e neto penzije… zato pa je ze danes nujno sparanje zraven za pokojnino, ker sicer bomo jedli drobtinice… sparas pa lahko samo ce imas vsaj toliko, da lahko normalno prezivis… z mizerijo okoli minimalca, se ne da sparati… in si danes revez in bos tudi na starost se vecji
[/quote]

Slabo si prebrala. Zato je tvoj napad name kar en mimosunek. Preberi kaj sem spraševala in predvsem preberi kater zapis sem komentirala oz. bolje rečeno kaj sem spraševala.
Beri, preden obsojaš.
[/quote]
Se ti iskreno opravicujem, res nisem prebrala poprej citiranega besedila.. in tisto kar je tisti pisal, da je sprejeto z zakonom, da je penzija za vse upokojence najmanj 500e ne drzi.


A če volimo naslednjič črne kriminalce, bodo pa pokoljnine 2.000 €? Saj so že bili na oblasti, pa niso naredili za folk nič, samo za svoje in svoje žepe. Zakaj bi bilo zdaj kaj drugače? Tisti na oblasti skrbijo samo za svoje riti, za nikogar drugega. Nam ostalim pa probajo izpulit iz žepov čimveč. Da bi komu kaj dali? Malo morgen! Zato mora povsod po svetu človek sam poskrbeti zase kakor ve in zna. Tudi za stara leta mora vsak sam poskrbeti. Poleg službe obvezno še z delom na črno. Za lenuhe ta svet ni narejen, jim nič ne da. Tisti, ki ima 200 € pokojnine, si višje tudi ne zasluži.

No, dejstvo je, da 200 eur penzije nimajo tisti, ki so dejansko delali 40 let, ne?

New Report

Close