Najdi forum

Pokojnina 200 €

Naj proda hišo ter iz kupnine prejema rento.

Dajte no ga srat! V slo povprečno vsak dan ugasne 5 kmetij. Zakaj že? Ker starostniki ne dajo mladim, da bi delali ali pa le ti nočejo?

Slabe pokojnine niso vzrok, temveč posledica lenobe.

Pravkar sem iz hofra, penzijonisti najbrž dobili penzijo, jih je vse polno. Večinoma jih poznam so lastniki mnogih domačij ki poropadajo. Ka kakega ogovorim lej posvojim tvoj sadovnjak ga revitaliziram, pridelek poberem tebi dam za tvoje potrebe. Ne, to pa ne… A prodaš? Ja kaj bom pa jaz imel? Ja kaj pa imaš če nič ne delaš? Zase se brigaj…

Tako je to s starostniki…

Bila pa 800 km izven slo, tam je odlična zemlja po 1 cent/m2 ljudje prijazni, okolje krasno/samoplačniško zdravje pol ceneje kot pri nas… Ja, srečala sem 3 slovenke ki tam povsem zadovoljivo živijo. Tudi sama bom najbrž spokala, samo še svoje pravice izterjam tukaj.

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Jaz sem 20 let plačevala in bom tudi dobila starostno. A ti misliš, da si za 20 let dela ne zaslužim penzije, pa čeprav 200€ ???

****Upokojenci SO DOBESEDNO GRADILI to Slovenijo! Dobijo pa nespoštovanje in gladovanje! Sramotno! ****

No ja, tisti ki imajo 200€ penzije so prav malo gradili to Slovenijo ampak so že prej večji del delavno zmožne dobe živeli na socialni, na račun drugih, vlekli socialne transferje, ali pa so delali na črno (niso plačevali davkov in v pokojninski sklad).

Tisti, ki je delal 40 let ima najmanj 2x višjo penzijo.

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Jaz sem 20 let plačevala in bom tudi dobila starostno. A ti misliš, da si za 20 let dela ne zaslužim penzije, pa čeprav 200€ ???
[/quote]

Zakaj mene napadaš? Sem kje napisala, da si ne zaslužiš penzije ali kaj?

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Če prav razumem, potem to ni pokojnina tistih, ki niso vplačevali?
Eni dobijo pokojnine, čeprav niso nikoli hodili v službo, pa sem mislila, da se tistim reče starostne.
Kaj je potem starostna? Sprašujem, ker ne vem.
[/quote]

Starostna je, če nimaš dovolj delovne dobe in moraš počakat, da si dovolj star.

Niso samo upokojenci v tem dreku. Tudi tisti, ki delajo za minimalca životarijo. Cene pa vsak dan višje.

Če prav razumem, potem to ni pokojnina tistih, ki niso vplačevali?
Eni dobijo pokojnine, čeprav niso nikoli hodili v službo, pa sem mislila, da se tistim reče starostne.
Kaj je potem starostna? Sprašujem, ker ne vem.
[/quote]

Starostna je, če nimaš dovolj delovne dobe in moraš počakat, da si dovolj star.
[/quote]

Recimo, če ima nekdo 1 leto delovne dobe, bo dobil starostno pokojnino?
Tisti, ki pa ni nikoli vplačeval v pokojninski sklad je pa ne bo dobil oz. bo dobil nekaj od socialne, imam prav?
Kako se pa reče penzijam, ki jo dobivajo ene ženske, ki niso hodile v službo nikoli pa imajo može, ki so hodili v službo, še žive? Recimo imam nekaj sosed, v službo niso hodile. MOžje so hodili. Penzijo ima on okrog jurja (rudnik varianta), ona pa neko mini penzijo. Menda pa naj bi to ukinili.

Jih poznam kar nekaj, ki so sedaj odsli v pokaj in za 40 let delovne dobe ne dobijo 500 eur. Z vsako rerormo imajo bodoci upokojenci manj. Za starostno pokojnino moras biti star 65 let in imeti najmanj 15 let delovne dobe. Je velika razlika, ce si sel pred 20 leti v pokoj ali pa danes, ker imas za polovico manjso pokojnino. Vsak clovek si zasluzi znesek za dostojno zivljenje, ce se vedno najde denar za pokrivanje raznih lukenj in za veliko nepotrebnih stvari naj se tudi za vsakega, ki polni drzavni proracun, ker od vsake stvari placamo davek.

Jih poznam kar nekaj, ki so sedaj odsli v pokaj in za 40 let delovne dobe ne dobijo 500 eur. Z vsako rerormo imajo bodoci upokojenci manj. Za starostno pokojnino moras biti star 65 let in imeti najmanj 15 let delovne dobe. Je velika razlika, ce si sel pred 20 leti v pokoj ali pa danes, ker imas za polovico manjso pokojnino. Vsak clovek si zasluzi znesek za dostojno zivljenje, ce se vedno najde denar za pokrivanje raznih lukenj in za veliko nepotrebnih stvari naj se tudi za vsakega, ki polni drzavni proracun, ker od vsake stvari placamo davek.
[/quote]

To je zdaj konkreten odgovor :).

Kaj pa recimo delavci, ki sedaj prejemajo 600€? Mogoče tisti tik pred penzijo presegajo malce teh 600€, ampak izračun penzije bo pa kak?
Koliko penzije bodo dobivali za plačo 600€ in polnih 40 let? Že 600€ je totalna sramota za delo. Ampak penzija od tega pa je dobesedno samo za crknit?

Jih poznam kar nekaj, ki so sedaj odsli v pokaj in za 40 let delovne dobe ne dobijo 500 eur. Z vsako rerormo imajo bodoci upokojenci manj. Za starostno pokojnino moras biti star 65 let in imeti najmanj 15 let delovne dobe. Je velika razlika, ce si sel pred 20 leti v pokoj ali pa danes, ker imas za polovico manjso pokojnino. Vsak clovek si zasluzi znesek za dostojno zivljenje, ce se vedno najde denar za pokrivanje raznih lukenj in za veliko nepotrebnih stvari naj se tudi za vsakega, ki polni drzavni proracun, ker od vsake stvari placamo davek.
[/quote]

To je zdaj konkreten odgovor :).

Kaj pa recimo delavci, ki sedaj prejemajo 600€? Mogoče tisti tik pred penzijo presegajo malce teh 600€, ampak izračun penzije bo pa kak?
Koliko penzije bodo dobivali za plačo 600€ in polnih 40 let? Že 600€ je totalna sramota za delo. Ampak penzija od tega pa je dobesedno samo za crknit?
[/quote]

V kolikor bodo šli v pokoj z vsemi predpisanimi pogoji, bodo imeli penzije 500 €. A niso to sprejeli, da je minimalna penzija toliko. Če so seveda vsi pogoji izpolnjeni.

Ne pozabit, da so ti ljudje vrjeli v izobrazbo, zato imajo otroci danes 30let in več in z diplomami doma, tako da še morejo njih preživljat. Lepi časi so, vsak dan je lepši……

To je zdaj konkreten odgovor :).

Kaj pa recimo delavci, ki sedaj prejemajo 600€? Mogoče tisti tik pred penzijo presegajo malce teh 600€, ampak izračun penzije bo pa kak?
Koliko penzije bodo dobivali za plačo 600€ in polnih 40 let? Že 600€ je totalna sramota za delo. Ampak penzija od tega pa je dobesedno samo za crknit?
[/quote]

V kolikor bodo šli v pokoj z vsemi predpisanimi pogoji, bodo imeli penzije 500 €. A niso to sprejeli, da je minimalna penzija toliko. Če so seveda vsi pogoji izpolnjeni.
[/quote]

Vaš link


Malo se zamisli nad bedarijami, ki jih pišeš, ja danes so upokojenci po trgovinah ker je bila pokojnina pa še dan za upokojenske popuste kar izkoristijo a veš zakaj? KER JE POVPREČNA POKOJNINA V SLOVENIJI 580€, vedno ko je pokojnina so upokojenci v trgovinah ker je praktično to edini dan ko lahko kupujejo fasngo za cel mesec, ravnokar sem od Hoferja in res je bilo kar nekaj upokojencev v nabavi ampak kot sem videl osnovna živila, nobenega preseravanja večina v vozičkih najcenejši artikli.
Nikjer ni zemlja po 1 cent m2, če boš šla še dodatnih 500km dlje te bo vaški vrač zastonj pozdravil, kake bedarije eni pišete.

Saj je Kahel obljubljal 1000 € pokojnine. Zdaj je v vladi z “novimi obrazi” SMC, ki ste jih množično podprli na zadnjih volitvah.
Kaj zdaj bevskate?

Starostne pokojnine ne dobi kar vsak. Moraš imeti nad 15 let delovne dobe.

“gola resnica 1” ima pač psihične probleme in je predvsem žleht.

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Če prav razumem, potem to ni pokojnina tistih, ki niso vplačevali?
Eni dobijo pokojnine, čeprav niso nikoli hodili v službo, pa sem mislila, da se tistim reče starostne.
Kaj je potem starostna? Sprašujem, ker ne vem.
[/quote]
to je pokojnina ljudi, ki so plačevali v sklad vsa leta zaposlitve, imeli so gnile plače in danes imajo še bolj gnile penzije – sramota je bila,da so delali pošteno in dobivali človeka in njegovega dela nevredne sramotno nizke plače in posledično imajo danes še bolj gnile in sramotno nizke pokojnine. In ja odgovornost je na državi, ki ima in vzpotavlja tak sistem in to dovoljuje.
Tore delali so in delali so pošteno – samo plačani niso bili nikoli pošteno za to ne začasa dela ne zdaj za časa penzije.

In enako ali še huje bo z nami – danes ko se množično propagira minimalna – človekovega dostojanstva in poštenega dela nevredna plača in dejstvo če si priden bioš delal tudi za to in se ne pritoževal – in tako izkoriščajo na veliko delavce in njihovo pošteno delo in je danes s tako plačo revež, ko bo cajt za penzijo, bo pa še večji… mogoče še večji kot ti današnji upokojenci, ker bo takrat odmerni odstotek izračuna pokojnine še nižji kot je danes.

Kaj je morda kdo kaj izpolnil po volitvah kaj je napovedal? Jaz niti enemu ne vrjamem, pa tud preseneto me še ni nobenden….

“pa kaj pišeš”

BRAVO STOKRAT “imeli so gnile plače in danes imajo še bolj gnile penzije – sramota je bila,da so delali pošteno in dobivali človeka in njegovega dela nevredne sramotno nizke plače in posledično imajo danes še bolj gnile in sramotno nizke pokojnine”

New Report

Close