Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pojedla košček stekla?

Pojedla košček stekla?

Pozdravljeni,

vceraj zvecer sem si za vecerjo namazala na koscek žemlje linolado, to je kot eurokrem. Namazala sem si kar na debelo. Ko pa sem pojedla prvi koscek in je bilo precej namazano, se mi je zdelo da imam v ustih nek oster tujek, kot drobec stekla, vendar je bilo ze prepozno, ker sem pogoltnila in nisem mogla nic vec narediti. Me je pa malo zabolelo ko sem pogoltnila.
Sla sem pogledati v posodico, kjer je ta namaz in nisem opazila nobenih drobcev stekla, tako na oko.
Povejte mi, kaj se lahko zgodi v mojem primeru, ce bi res bil tisto drobec stekla?
Kaksne so lahko posledice zauzitega stekla in na kaj moram biti pozorna, ce sem res pojedla to?
Stara sem 36 let.

Hvala za vas cenjeni odgovor.

Zelo prestrasena mamica

Eh, tudi če je bil v tej čokoladasti stvari res droben delec stekla, pričakujem, da bo brez težav prispel skozi prebavno cev in na koncu padel v wc. Mislim tudi, da ga ni treba čakati in loviti pri zadnjih vratih, naj gre na skrivaj, kot je prišel.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Me vedno nasmejite, pa naj bo se taka panika. ☺
Danes dopoldne sem izlocila blato, normalne barve in velikosti. Bi bila ze zdaj vidna kri, ce bi krvavela? Me pa ze cel dan zelo boli trebuh in tudi slisijo se mocni ‘glasovi’ iz crevesja. In pa napihnjena sem kot slon. V kolikem casu bi zadeva mogla iti ven? Zdaj je od tega malo vec kot 24 ur. Me skrbi vseeno da bi prislo do kaksne poskodbe v crevesju ali zelodcu, vendar ne vem kaj sem sploh pojedla? Steklo ali del plastike. Ne vem, vem samo da je bilo ostro in prepozno da bi izpljunila.
Hvala dr. Rebolj za vse. Da ste.

Bom vesela odgovora. Lp

Pozdravljeni, rada bi odgovorila avtorici, če smem. 😉
V linoladi, predvsem taki, na debelo namazani, se rado zgodi, da ostane kak trši košček sprijetega sladkorja. Ker pač zadeva ni tako homogena kot nutella. Podobno kot se to zgodi z medom. Ker je zame linolada najboljša jed na žlico, mi lahko verjamete, da sem že večkrat pojedla košček “stekla”. Ga pa nisem čakala pri zadnjih vratih, ampak sem se spravila v raziskovanje linolade in v njej odkrila ogromno takih koščkov “stekla”.
Meni se zdi ta možnost še najbolj verjetna. Sicer pa itak – treba je poslušat zdravnika.
Lp Nina 🙂

Pozdravljeni, rada bi odgovorila avtorici, če smem. 😉
V linoladi, predvsem taki, na debelo namazani, se rado zgodi, da ostane kak trši košček sprijetega sladkorja. Ker pač zadeva ni tako homogena kot nutella. Podobno kot se to zgodi z medom. Ker je zame linolada najboljša jed na žlico, mi lahko verjamete, da sem že večkrat pojedla košček “stekla”. Ga pa nisem čakala pri zadnjih vratih, ampak sem se spravila v raziskovanje linolade in v njej odkrila ogromno takih koščkov “stekla”.
Meni se zdi ta možnost še najbolj verjetna. Sicer pa itak – treba je poslušat zdravnika.
Lp Nina 🙂

Hvala Nina 🙂 To so definitivno najboljše enolončnice, posebno tistovrstne, ki vsebujejo belo polovico 😉 Mislim, da gre tu verjeti poznavalki 🙂 Tudi če bi šlo za kakšen drug trd delec, bi bilo precej neverjetno, da bi od njega nastala kakšna škoda, naša prebavila niso iz cukra in so v stanju prenesti tudi kakšno manjše presenečenje.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala Nina in hvala dr. Rebolj.

Lp

Barbara

Pozdravljeni. Pisem kar tukaj. Oz pod ta post. Nevem ce se mi ni malenkost, mm ali 2milimetra okrusla igla med tem ko sem ven potegnila fiziolosko, da jo predam v brizgo in spucam nos z fiziolosko otroku. Prec sploh gledala nisem, sedaj pa sem bila pozorna na iglo in mi deluje tumpasta spredi igla. In me skrbi da ni sel kak delcek v otrokov nos. Kake so. Lahmo posledice? Otrok mi sicer deluje bp

Zdravo, v tem ne vidim posebne nevarnosti pa čeprav bi se odlomil delec igle, kar je že samo po sebi zelo malo verjetno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Danes sem jedla piškote. Ko sem pojedla zadnjega sem čutila kot da sem pojedla en droben oster košček. Sem v skrbeh da bi bil kakšen košček stekla ker pri ostalih piškotih nisem imela občutka da so drobtine tako ostre.

Pozdravljeni, tudi če bi pojedli droben drobec stekla, ne pričakujem da bi vam povzročil kakršne koli težave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close