Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni pojasnitev izvida?

pojasnitev izvida?

Ali bi mi prosim lahko kdo razložili izvid radiološke preiskave pljuč – CT prsnega koša – pljuč, ker sem zelo zaskrbljena?
Piše namreč da imam minimalen emfizem apikalno subplevralno in centrilobularno v zgornjih delih. Manjše nehomogene zgostitve mlečnega stekla predvsem zgoraj z nakazano mozačno perfuzijo – slika respiratornega bronhiolitisa pri kadilcu?????

Spoštovana,

izvid CT je skladen s KOPB. Stopnjo težavnosti KOPB pa vam bo razkrila spirometrija ter seštevek vprašalnika CAT-ki je dostopen na spletu.Ter pogovor z zdravnikom, ki bo opremljen z navedenimi podatki.

lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

Hvala za odgovor. Rada bi še vprašala:Stara sem 46 let. 12 let se zdravim za depresijo. Trenutno jemljem Zoloft. Ali se iz CT 100% vidi, da imam KOPB? Ali tablete lahko povzročijo emfizem, kot stranski učinek? Osebna zdravnica je rekla da ni potrebnih kontrol in tudi na spirometrijo me ni napotila. Prosim za odgovor, ker boleham tudi za panično motnjo in mi je sedaj še huje. Hvala.

Spoštovana,

na CT so znaki emfizema.Za diagnozo KOPB pa je treba opraviti preiskavo pljučne funkcije, vsaj spirometrijo.
Brez skrbi, Zoloft ne povzroča KOPB.

Lep pozdrav,

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

New Report

Close