Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pogoste pljučnce

Pogoste pljučnce

Spoštovani
Prosim za odgovor oz. mnenje o mojem zdravstvenem stanju. V zadnjih letih sem prebolela ogromno pljučnic. Ni bila vedno diagnosticirana pljučnica (nisem bila vecno poslana na RTG, včasih pa sem jo prebolela brez zdravnika-t.j.brez antibiotika), vendar po tolikih pljučnicah točno vem, kakšni so simptomi. Zbolim najmanj 3x na leto, včasih vsake 3 mesece. Dobim zelo visoko vročino – do 40 stopinj, kašljam (izkašljujem gosto zeleno sluz), glavobol, včasih vrtoglavica, zadnje čase pa se mipojavlja mravljinčenje oz. rahla omrtvičenost prstanca in mezinca na levi roki. Zdi se mi, da mravljinčenje v prstih ni vedno povezano s pljučnico.
Pravkar prebolevam “pljučnico”, čeprav se mogoče tokrat res še ni razvila. Ker sem brezposelna in ne rabim bolniške, tudi nisem šla k zdravniku. Vročino sem imela največ 38,5 in se mi lepo čisti – veliko izkašljujem. So lahko kakšne posledice, če sama prebolevam doma? Bi mogoče potrebovala še kakšno drugačno terapijo, glede na pogostnost pojavljanja bolezni? Moj občutek je, da je vse povezano s stresom. V zadnjih letih nikakor ne najdem redne zaposlitve in sem v hudih finančnih težavah. Tudi sicer sem bolj nagnjena k temu, da svoje probleme tiščim v sebi…
Stara sem 41 let, imam 4 leta staro hčerko in partnerja, s katerim žal ne govoriva preveč, ker sva oba bolj zaprtega tipa…
Če je možno, bi prosila, da odgovorite čimprej. Najlepša hvala.

Spoštovani!
Glede na opisane težave je diagnoza pljučnice res
najverjetnejša. Obisk pri vašem lečečem zdravniku je v
takih primerih obvezen, kako vas bo zdravil, se bo odločil
vaš izbrani zdravnik. Za zdravljenje pljučnic domačega
okolja so objavljene smernice, ki jih vsi slovenski
družinski zdravniki dobro poznajo.
Glede na pogostos prebolevanja pljučnic pa menim, da
potrebujete pregled pri pulmologu, ki bo z dodatnimi
priskavami poskušal ugotoviti vzrok, zakaj se pljučnice
ponavljajo.
K pulmologu vas bo napotil lečeči zdravnik.
Lep pozdrav
Katarina Osolnik
dr.med

New Report

Close