Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje pogoj za upokojitev: delovna ali pokojninska doba

pogoj za upokojitev: delovna ali pokojninska doba

Pokojnina je napisana v netto znesku. Bom pa komentirala tisti mesec. Ne verjamem. Sem v podobni situaciji, pa mi niso nikoli rekli,da bi bil en mesec zaposlitve dovolj. Zmeraj devet. Pa imam skupaj 39 let delovne dobe in malo več kot dve leti zavarovane dobe. Tako,da se res dobro pozanimajte, jaz tega ne verjamem. Meni se sicer izide z nadomestilom in še tri mesece mi oni plačujejo zavarovalno dobo in grem v penzijo. (če imaš manj kot leto do penzije ti oni plačujejo zavarolno dobo do penzije).
[/quote]

Pri meni je svetovalka (ko sva se pogovarjali, kaj bom drugo leto, ko mi poteče nadomestilo, službe pa zagotovo ne bom dobila) sama “odkrila”, da bom ob poteku nadomestila že napolnila 57 let in imela dovolj let zavarovanja in rekla naj “poskrbim”, da se bom zaposlila za en mesec, da bom potem spet lahko 25 mesecev na nadomestilu. Baje naj bi bilo dovolj celo 1 teden zaposlitve.
[/quote]

Nehajte zavajati ljudi na forumu, to absolutno ni res. Preverjeno.

Najlepša hvala za vse informacije, zelo mi je bilo v pomoč.

Lep pozdrav,
Branka

New Report

Close