Najdi forum

podnapisi

Ahoj “družba”!

Kar avtomatsko ob min.časa pokukam na te strani…

Mihau: vsak ima svoje prepričanje in nikoli ne bomo vedeli, kaj je pravzaprav prav in kaj ni… in v tem je verjetno svoj čar.
Odvisno, s katere perspektive gledaš.

Ja, res je , spoznavam, da ima ogromno ljudi težave s sluhom in da so kljub temu eni tudi zadovoljni, srečni, drugi spet kontra, kot to pač je na tem svetu…
V glavnem še ena potrditev: važna bo VZGOJA, dovolj SAMOZAVESTI in potem gluhota ni na prvem mestu problemov…. in opravičevanj za slabo voljo.

Robert: ja, lepo mi je bilo na tečaju znakovnega jezika, upam, da bo čim prej nadaljevalni.
Veš, mnogokrat je od nas samih odvisno, kako se kje počutimo. Naš problem je, če ne znamo ljudem odpuščat,… saj s tem sami sebi škodimo. To ni lahko, je pa zdravilo za marsikatero bolezen.

Lep pozdrav in vse dobro v teh belih dneh!
N….

Ja, res je , spoznavam, da ima ogromno ljudi težave s sluhom in da so kljub temu eni tudi zadovoljni, srečni, drugi spet kontra, kot to pač je na tem svetu…

Sam ne vem za katere ljudi misliš….če pa pogledaš na člane društva še posebej legende društva,ki smo od otroštva “rastli” ne poznam nikogar,ki bi bil užaljen zaradi izgube sluha!
Če pa vidiš,da so res nezadovoljni …..pa mora biti nekaj drugega,ki pa žal ni za objavo na tem forumu(niti nima smisla pisati o njihovi problematiki)….Mi še vedno imamo srečanja izven društva(jaz tako nisem več polnih 6 let) tako da približno vem kaj se dogaja v društvu čeprav po resnici niti me ne zanima!!

Mi imamo svoje cilje v katerem pa v naslednjem letu želimo uresničiti…..

Lp

Pozdravljeni

Veseli me, da se je tudi na TV malo premaknilo v dobro.
Jaz mislim, da bi morali biti vsepovsod podnapisi.

Lepe praznike vsem, ki praznujete.

SREČNO od ni=

V zvezi z nije postom,
Menim da je eno posneta oddaja, kjer so podnapisi idealni, razen za deco (če že obvlada jezik) in nepismene.

Kjer je pogovorno ali pa kdo pripoveduje po telefonu bi pa lažje bilo s tolmačem za znakovni jezik. V kotu slike bi ga imeli.

Npr dnevnik, en del podnapisi kjer pa je v živo pa tolmač.

Pač, par tolmačev bi zaposlili in bi blo.

Če se hoče in če je dnar, je marsikaj mogoče.

Ja, leta 91 sem si predstavljal, da bo v SLO drgač.
Da bo med, mleko, dnar,, dost, civilizacije, prijateljstva, tenkočutnosti, prijaznosti morale
Pa pustmo na ta prelep prazničen dan to zgodbo o padcu (vsega) zunaj, na dežju.
Lep ppozdrav od mihelna iz dežele v prostem padu.

Pozdravljeni

Samo, da ne boste narobe razumeli želim, da bi bili podnapisi povsod kjer je mogoče. Si pa res ne znam predstavljati kako bi bilo mogoče hkrati gledati v majhno okence s tolmačem in brati podnapise in še spremljati predvajan posnetek.
Seveda moram priznati, da poznam premalo kretenj, da bi lahko razumela tolmača.
Sama se velikokrat znajdem v vlogi tolmača ali razlagalca, ker moj otrok želi vedeti kaj so povedali pa je to največkrat le vsebina.

G. mihau hvala za vaše mnenje, dostikrat razmislim o vešem pisanju.

LP

Spoštovana NI=, kot predvidevam, ima težave s sluhom vaš otrok in ne vi sami?

LP Naomi

Pozdravljeni

Ja tako je. Pred tem dejstvom brez izkušenj v svetu tišine.

LP

New Report

Close