Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? podhranjenost

podhranjenost

Imam hčerko staro 21 let, ki se že več let ubada z motnjami prehrane ter spremljajočimi težavami (depresija, želodčne težave, prebava). Bila je tudi pri zdravnici, ki ji je predpisala antidepresive, sedaj pa jih ne pije več, ker pravi da sama k zdravnici ne gre več. Odklanja tudi pomoč psihiatra.
Visoka je 169 cm težka pa 38kg. Ne vem kako naprej. Tudi sama z možem postajava živčna in razdražljiva.
Trenutno je zaposlena kar mislim da je pozitivno. Sicer pa se ne druži z prijateljicami niti ne hodi v družbo.
Tudi po pogovorih doma se mi zdi da se stanje samo poslabšuje in še z večjim odporom sprejema hrano. Sicer pa je samo jogurte ali juho mogoče kakšno sadje.
Prosila bi za nasvet kako ravnati. Se obrniti na bioenegretika?

lep pozdrav

Mislim, da je čimprej nekaj potrebno storiti, taka teža je že škodljiva za zdravje.

Odklanja psihiatra, g. Rejec je zelo dober in dela v študentskem domu, probajte se nanj obrniti dela tudi tukaj na forumih, trebanjo je prepričati, da začne nekaj delati za svoje telo, če ne si naredi preveč škode, mogoče naj pa sama kaj vpraša na forum, da bo videla da tako ne sme naprej, menim, da bi ji vsi svetovali, naj ne dela neumnosti,če bi ji kdo od vrstnikov to rekel bi bilo mogoče drugače, sajni treba da se predstavi, saj je vse anonimno

peter

Hvala za nasvet.

Vendar mislim, da če sama ni pripravljena nič storti zase jo bo težko prepričati. V psihologa nima zaupanja, ker je pred leti ni dosti pomagal.

Z posledicami je kar seznanjena saj dosti bere o tem pa tudi oddaje na to temo redno spremlja.

Mojca

Predlagam, da se oglasi pri skupnosti Overeaters Anonimous na Mirju 7 v Ljubljani.
Tam se sestaja skupina ljudi, ki ima težave s hranjenjem. Srečanja so ob sredah od 16.30 do 18.30. Mogoče bi šli za začetek vi z njo.

LP, Kaja

Stara sem 17 let oziroma 28. oktobra bom dopolnila 18 let. Visoka sem 158cm in imam 43kg. Imam nežno konstitucijo, ampak bi se zelo rada zredila, pa ne vem kako. Kaj mislite o moji telesni teži in kaj mi lahko svetujete?

Hvala za odgovor.

Oklep – Mogoče mal pozn odgovor, sam useen.. Maš res mau prenizko težo. Najprej ti priporočam, da greš k osebnemu zdravniku, lahko imaš kaj narobe s prebavo, ščitnico, kake druge stvari… Če ugotovi vzrok in ga tudi odpravi, se boš verjetno lažje zredila. Jaz sem tudi imela težave s težo, ki niso bile psihične narave in je zdravnik ugotovil, da imam Crohnovo bolezen. Drugače pa jej usaj 5x na dan, do sitega in še malo več, če lahko. V lekarni pa si lahko kupiš Ensure, to je visokokalorični napitek.

Tudi z moje strani je pozen odgovor ampak vseeno bom napisala mogoče bo komu v pomoč. Tudi jaz sem pred nekaj leti bila zelo podhranjena tako imam napisano v vseh zdravniških izvidih. Pri mojih 162cm sem imela od 37. do 38. kilogramov oblečena in to zimsko oblečena. Mene je samo neslo dol in dol ne glede, če sem imela kakšne težave ali ne. Imela sem takrat enega otroka in, ko sem prišla v vrtec po otroka in tamala se je zakadila proti meni od veselja, ker gremo domov in vse vzgojiteljice so bile nesramne, ker so povedale moji tamali ne tako se zakaditi v mamo, ker jo lahko zvrneš, ker ti si težja kot tvoja mami. To me je pa tako bolelo pri srcu, da so vzgojiteljice tako govorile. Enkrat sem pa srečala eno znanko in z odprtimi usti mi pove zdravo in izbulji oči proti meni in mi pove kot iz topa, kaj je pa tebi a ti imaš raka. Halooooooo!!! Jaz sem mislila, da me bo kap zadela. Nato, ko sem prišla domov vse to mi je samo rojilo po glavi in sem še bolj hujšala in sem se samo jokala tako, da me otrok ni videl objokano mamico. Šla sem na vsemogoče priskave in izvidi so vsi bili bp. Nato sem se sama odpravila k eni psihiatrinji in ji povedala, da mene samo skrbi in sem zelo obremenjena z tem, ker sem tako suha, da se ne morem zrediti in da od tega samo jočem, sem nervozna in še bolj hujšam. Saj veste, da danes ni človeka, ki ne bi imel težave ampak to nekako mine pa zopet pride itd. Jaz sem se samo obremenjevala z mojimi kilogrami. In ta psihiatrinja mi je napisala Lexsaurin 1,5mg in antidepresiv Ladiomil 25. mg. Ta zdravila sem pričela jesti z mesecem majem in ne boste verjeli, da sem do septembra imela že 72. kilogramov. Jaz sem se vsak dan redila in vsak dan sem se zredila od 2. do 3. kilograma. Moje sreče ni bilo konca. Ker sem zelo drobne konstrukcije teh 72. kilogramov je bilo čisto prav. In ustavili so se kilogrami pri 72. kilogrami in ni šlo ne dol in ne gor. Sedaj je od tega že cca. 10. let in mi je zelo pomagal antidepresiv Ladiomil tako mi je tudi psihiatrinja povedala. Postala sem v tapravo žensko, sem imela postavco res, da so me lahko samo gledali in niso mogli verjeti, da sem se tako zredila. Potem sem se pa pričela štimati, mini krila, šminka, obutev torbice ni, da ni bilo v moji omari, ker sem se z veseljem oblekla v lepa oblačila. Bila sem naj bolj srečen človek na tej planeti. Mož je pa postal zelo zelo ljubosumen. Jaz pa SREČNA….. No, sedaj je pa tako, da če hočem lahko dam kakšen kilogramček dol brez težav, če pa hočem se pa tudi z lahkoto zredim pa sploh več ne pijem Ladiomila. tako, da draga moja ženska, če želiš se zrediti ti priporočam vsaj kakšen mesec, da jemlješ zdravila Ladiomil, ker od teh antidepresivov ne moreš biti odvisna, ker niso takšna zdravila. Se boš spomnila name in na ta Ladiomil. Kaj sem jaz vse delala, da bi se zredila, celo sem pila kvas v pivo namočen, nato sladkor v pivo namočen tako sem dobila pač informacije, da od tega se bom takoj zredila in na koncu od tega ni bilo popolnoma nič. Sedaj trenutno imam 67. kilogramov in sem sama z sabo zelo zadovoljna in srečna tako, da so tudi srečni moji otroci z mano.
Lep pozdrav pa malo več kilogramčkov vam želim

New Report

Close