Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic Podatki o darovanju spolnih celic

Podatki o darovanju spolnih celic

Dr. Pinter,

hvala za odgovore in vaš trud.

Gre za to, da če moji starši ne vejo (vsaj za 1 x ne), da čakava na donorja, vedla bo pa oseba, ki njih (nas) pozna in kljub vsej etiki in poklicni molčečnosti bo to vedela. Meni je že zato ob tej misli grozno. Drugače je, če stopaš v stik z neznanci. Če ne bi šlo za donorstvo, sploh ne bi bil nikakršen problem.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Nekateri med nami imamo kar nekaj znancev, sorodnikov ali sosedov, ki so bili v darovalskih postopkih in še bodo. Verjemite, da se med nami vsak zase zaveda občutljivosti teh postopkov in še posebej, če gre za nam znane osebe. Te postopke jemljemo strogo profesionalno, zato vse kar se dogaja z vami “pustimo v službi”, ker tudi sami ne želimo, da bi nas to obremenjevalo v vsakdanjem življenju. Ko se soočimo s primerom, kakršen je vaš, smo tudi mi v stiski, ker vemo, da vas to obremenjuje, zato vam odgovarjava skupaj s sestro Alenko Hribernik. Morda je najbolje, da se o tem skupaj odkrito pogovorimo, če boste prišli do nas. Ljudje, ki zasedajo odgovorna mesta pri nas pa so v mnogih letih dokazali, da znajo varovati anonimnost.
Če vašega problema nihče ne pozna (npr. ne eni ne drugi starši), in če vas to res bremeni, vama iz izkušenj svetujeva, da naj tako tudi ostane.

Lep pozdrav,

As. dr. Bojana Pinter, dr.med.
Alenka Hribernik, VSM, Koordinatorka konzilija za OBMP

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

Spoštovani!

Najprej bi vam izrekla zahvalo, ker ste se odločili na ta način pomagati in osveščati ljudi o tej problematiki. Opravičujem se, ker bom ostala nepodpisana, vendar je darovanje anonimno, kot ste rekli.

Včasih me pa ta anonimnost malce ubija oz. mori. Kot opažam, veliko ljudi skriva neplodnost pred domačimi. Sama sicer o tej temi še nisem govorila s starši, vendar nekega dne bom. Vedo pa ožji prijatelji, da bova potrebovala umetno oploditev. Ali je napak, da sem komu povedala, da bova potrebovala donorja? S tem sem namreč tudi marsikoga spravila k razmišljanju o tem in o samem darovanju. Vem, da to ni zadeva, o kateri bi govoril vsakemu, vendar se meni osebno ne zdi tak tabu. Kajti težko mi je govoriti in se lagati o nečem, ker vem, da me bo psihično to obremenjevalo.

Poleg tega pa vem, da bom nekoč otroku povedala resnico, saj si ne želim kakega prikrivanja.

Vam, dr. Pintar-jeva, pa želim še veliko uspeha naprej in v upanju, da bo naslednje srečanje uspešnejše, vas lepo pozdravljam!

Staršem sva zmolčala le donorstvo. Tako so nama pač svetovali (razen psihologinje, ki podpira oboje), da za to veva le midva. Nimava konzervativnih staršev, mislim, da bi naju kljub vsemu podpirali in razumeli, pa vendar. Ne vem zakaj bi jih s tem obremenjevala. Sicer je pa še prezgodaj; najprej nama mora uspeti zanositi.

Hvala za vašo skrb. Lep pozdrav.

Spoštovani!

Mnenja o tem, kaj je prav in kaj ni prav ni mogoče postaviti. Mislim, da je najbolje, da vsak zase ravna po svoji volji. Zagotovo je dobro, da imata v tem primeru oba partnerja enako stališče. Zato tudi pomoč strokovnjakov, npr. psihologov, temelji predvsem na tem, v kakšnih okoliščinah se znajde par in kaj si oba želita.

Zaupajte, da je vaša odločitev za vas dobra. To je vse, kar potrebujete!

Lep pozdrav!

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

to tudi mene zanima

ali jo OK o tem govorit s prijatelji ali ne? Dobivamobčutek da je to nekaj za kar je najboljše da veš ti in nihče drug. Ta stvar me moti, ker če ne govoriš z nikomur o tem potem nihče ne bi bil darovalec. Po drugi strani pa so ljuje ki pravijo to je tvoj problem, ne obremenjuj drugih s tem.

Sej ne da zdej vsakmu razlagaš, sam sem pa začela delat “reklamo” za darovanje v smislu: KAJ PA TI MISLIŠ O TEM. Morda se bo pa kdo odločil.

Je torej pogovor o tem res nekaj čudnega, ali je le naša družba taka- čudna?
Kaj mislite vi?

Lp Tina

Pozdravljeni!

Odločitev, kaj povedati in komu, je za vsakega težka. Vsak ima pri tem svoj prav. Če se odločite, da se boste o tem pogovarjali z vašimi bližnjimi in prijatelji je pa morda vseeno dobro, da je “krog” čim manjši, saj se boste potem, ko boste noseči in rodili srečevali tudi z vprašanji, kdaj in kako to povedati otroku. Zato je najbolje, da se zaupate le tistim, ki so vam resnični prijatelji.

Srečno!

prof. dr. Bojana Pinter, dr. med. vodja darovalskih postopkov Ginekološka klinika, UKC Ljubljana Informacije o darovalskih postopkih na tel.: 01-522-6074 (od 9h do 12h) E-pošta: [email protected] Spletna stran: http://www.reprodukcija.si

New Report

Close