Najdi forum

Podarimo.si – nikoli več!!!

Jaz sem tudi že nekaj stvari podarila tam, pa mi ni bilo žal. Sem pa počakala nekaj ur, dobila kar nekaj mailov, pa potem zbrala enega, ki je napisal kulturen mail.
Na nekulturne pa pač ne trošiš energije in jih enostavno zbrišeš, niti odgovoriš jim ne, pa je. Saj piše tam na podarimo.si, da nisi dolžna odgovoriti vsakomur. Sicer pa jaz prvih nekaj mailov direktno zbrišem, ker tisti, ki je pisal med prvimi skor sigurno ne potrebuje tega kar podarjam, kajti če jaz komaj oddam oglas, čez minutko pa že dobim nekoga, ki to rabi; dvomim da je to res. To so tisti čudaki, ki imajo čas po cel dan viseti na podarimo.si in čakat, da bo priletelo kaj zastonj gor, potem bojo pa to naprej prodali.

Tudi sama imam kar dobre izkušnje. Moraš biti pač pripravljen na vse, tudi na nekulturne in primitivne ljudi. Večina jih je res prijaznih in vljudnih. Pohvala tudi g. Jerebu za stran.
Kt, napisala si dobro idejo – to s prvimi maili, hvala. Sama izbrišem tiste maile, ki so anonimni (ni [email protected]), tiste, ki imajo nastavljen elektronski odzivnik (videl sem vaš oglas, pokličite št. xxx xxx xxx), ter tiste, ki pišejo v IMENU otrok (yah, pa še kaj…)! Vsi ti imajo gotovo nepoštene namene za bregom. Potem od preostanka izžrebem enega in mu dam zadevo. Tako se mi zdi najbolj fer.

smo mlada družina ki gradi hišo in bi prosli če ima gdo odveč radjatorje in cevi za centralno bi zlo lepo prosli in bili hvaležni . kontakt 070872631
zaradi prevoza prosimo dobre ljudi da so iz mb in okolice

Pred nekaj leti sem nesla tja oblačila pa jih niso hoteli vzeti ker nisem imela potrdila od čistilnice.Bila sem jezna in lepo oblačila vrgla v smeti.
……………………………………………………………………………………………………………………………

Dostikrat imam občutek, da nesejo ljudje oblačila na Karitas samo zato, ker so jim doma v napoto. To pa je še daleč od humanitarnosti!

preko podarim.si sem prejšnji mesec podarjala obleke,
nikoli ne dam oglasa z imenom in priimkom, za ta namen sem si ustvarila mail na gmailu, prav zato, da mi ne bi kdo težil, pa čeprav gre le za oblačila,
med desetimi maili sem izbrala tistega, v katerem jo ženska omenila, da plača poštnino, in v katerem je bilo normalno napisano, zdravo, sem tapa ta, imam otroka toliko starega, bi mi prišlo prav in lep pozdrav,
več nisem potrebovala,
maile v stilu; a mate še? takoj skenslam,

okej tako sem poslala štiri pakete, poštnino so plačali prejemniki,
nazaj sem dobila štiri odgovore, da je paket srečno prispel in hvala,
to mi čisto zadostuje,

glede rk in karitasa, imam tudi dobre izkušnje,
tja sem peljala tricikel, kolo, oblačila; pri nas nikoli ne sprašujejo za listki iz čistilnice,
pa tja nosim oblačila vsaj 15 let,
upam, pa da je vsakemu ki oddaja jasno, da naj oddda stvari in oblačila takšna, da bi jih tudi sam oblekel, uporabljal,
ker verjamem, da nekateri podarjajo stvari,ki so primerne le za zbirni center,

z mamicami, ki sem jim poslala oblačila, sem zmenjena za vnaprej, ko se mi kaj nabere, jim sporočim, poslikam in pošljem, če jim bo všeč,

tudi tole s slikami oblačil se mi zdi fer, da vidijo kaj dobijo,
ne da jih v paketu čaka neprijetno presenečenje,

kakorkoli; VSI TISTI KI PODARJATE, NE OBUPAT, so še prijazni ljudje na svetu,

ps. je k nam tudi prišel en z audijem po mizo in stole, pa kaj, rekel je, da bo vse peljal v bosno in to je bilo to, samo da se bo uporabljalo,,,

zanimivo, to si tudi jaz mislim

PAZITE NA PREVARANTE KI PREPRODAJAJO VAŠO PODARJENO “BLAGO”
Ponavadi ne razkrijejo svoje identitete, “ali pa je ta lažna”,
ker se ti MRHOVINARJI “preživljajo” z vašo dobroto, se na oglas odzovejo v zelo kratkem času… Predvsem pa jih zanimajo tehnični in vredni predmeti.
Ne marajo pa “običajno” predmetov ki nimajo preve kupne vrednosti (oblačila, knjige, živali, i.dr.) in večjih predmetov (npr. pohištvo)
Verjetno zato ker je potrebno vložiti “preveč dela”, česar ša pa zaradi svoje lenobe niso sposobni.

Joj, kako sem žalostna, jezna,,,
NUJNO rabim AVTO za prevoz otroka do postaje. Sem samohranilka, inv. 1. kat. z 380 e mesečno. Včeraj zvečer sem zasledila oglas, da nekdo iz MB podarja renault 4. Klicarila sem do onemoglosti, nihče se ni oglasil. Čudno pa je, da je danes oglas še vedno v ponudbi, a oglasi se nihče, Take potegancije so zelo grde. Hudo je, ko je človek v stiski. Jaz obupujem. Ne gre.
Vsem prisrčen pozdrav!

Jaz imam pa smolo, da sem prepozna , če pride gor kakšna stvar, ki bi jo potrebovala,
zato sem ravno nasprotnega mnenja, mislim da bi morala nonstop tičati gor, če bi želela dobiti stvar, ki jo potrebujem.
Se mi je pa že zgodilo, da sem potrebovala mobitel, ki ga je en gospod podarjal,prosil je za moj naslov kamor mi ga naj pošlje.Poštnino bi seveda plačala jaz, toda mobitela še vedno nisem dobila, pa je od tega že več kot en mesec in mislim da ga tudi nikoli nebom.

Pozdravljeni.

Sem nova na forumu, Bodoča mamica samohranilka. Če imate morda še ta oblačilca bi se toplo priporočala saj so finančne možnosti omejene. Zelo bi bila hvaležna.

Če ima morda še kdo kaj kar ne potrebuje , bi bila zelo vesela če bi mi odstopil ali prodal za simbolično ceno. Potrebovala bi oblačila za deklico.

Lahko mi sporočite na e-mail : [email protected]

že v naprej vsem najlepša hvala.

No, pa naj mi kdo po vsej tej premleti slami o podarjanju, “podarjanju” in nepodarjanju pomaga rešiti vprašanje, kako naj se znebim odrabljenih a še uporabnih stvari.
Največ krat so to oblačila -ne po zadnji modi, pa igrače (v stilu: manjka en gumbek…), gospodinjski aparati (naš novi je ful bolj ECO, pa manj porabi), pa kakšen kos pohištva bi se našel, itd.

Sorodniki in znanci? Da ne bi res! Saj jih še užališ. No, razen nečak še obleče kakšno majčko ali jaknico od našega, če je “preživela”.

Kanta za smeti? Ne. Boli. Ne morem zaspat tisti večer. Vem, da bi nekdo dal nevemkaj za tisto, ker si pač sam ne more privoščit nove. Če je pa že treba, to dejanje prepustim ženi. Ona je bolj racionalna in že preračuna, da je tako najbolj prav.

Spomladansko zbiranje odpadkov? Ne. Da mi bodo cigani (romi, tisti pravi) še iz prtljažnika vlekli: “Kaj ste donesli? Imate kaj?” Pa kaj še! Pa mu lepo rečem: “Veš, kasetofon dela.Tu je še par kaset…” In odgovor: “Ni to nič! Nima bakra sploh notri!”

Podarimo.si? Najprej fantje vsaka čast! Čeprav pri ideji o tej strani verjetno niste niti pomislili kakšna vse golazen bo molila tace tja gor. A brez panike. To je pač tako povsod: v poslovnih vodah, na plaži, na bolšjih in internetnih tržnicah, pa tudi na podarimo.si . In vendar zadovoljivo služi svojemu namenu. Moje izkušnje so sicer zelo podobne ostalim; npr. ti dam 10 znamk, ampak ti mi moraš dat 50 značk, pa poštnina… Pri podarjanju pa res ne smeš pričakovati zahvale ali lepega pogleda. Še počutil sem se krivega, ker jim jaz nisem prinesel termoakumulacijske v 3.nadstr.
Bolj kot to, da ti posvinjajo po tleh, podrsajo tla in stene, pa ostaja odmev ženinih besed: “Pa si prav moral preko oglasa nekomu to podarit, ki ga niti ne poznaš! In še vztrajaš…”

Ne vem. Povejte vi.

Jaz odnesem stvari v klet in potem dam oglas.
Odgovorim na mail, ki je napisan tako “kulturno”.
In vsak si naj pride iskat sam stvari.
Sem pa zadnjic iskala pokrovcek za mobitel, tip je rekel, da ga bo poslal, ker v LJ res ne bi hodila po pokrovcek pa ga ni.
Stvar zaupanja.
In trenutka.

Jaz sem oddajala dvd, v eni uri se je nabralo cca 50 prošenj, kljub temu, da sem nekaterim povedala, da je dvd že oddan so začeli s prošnjo naj njim pošljem, da so lumpi na tem oglasniku, ki pol prodajajo…Pisali so mi, da so invalidi pa brez službe, samohranilci – mislim halo in prošnje in tečni naj njim oddam…Kar pa jaz iščem pa ne najdem, zato bom prosila pa tu, a ima kdo za oddat prenosnik s cca 1gb pomnilnika in vsaj 80gb trdega diska, velikost ni pomembna, niti baterija, ker bi bil priklopljen na elektriko, seveda rabim še kabel za elektriko…lahko tudi po simbolični ceni, ampak delujočega, možnost pošiljanja po pošti v slučaj, če smo preveč oddaljeni.

Rookie, tudi jaz sem naletela na žensko iz Trbovelj, ki naj bi podarjala strižnik za lase.
Rekla je, naj ji pošljem denar za poštnino. Sem poslala, dobila nič.

Potem pa sem ji, ker se mi je zdelo njeno ravnanje nesramno, napisala nekaj krepkih, in ji zagrozila, da jo bom prijavila. In je zaleglo, vrnila mi je denar. Seveda je bilo prej še veliko izgovorov, čudnih pojasnil, iz katerih sem lahko le sklepala, da dorična nima čisto pospravljeno podstrešje.

Gelde podarimo.si bi bilo kar dosti komentarja. Kot prvo marsikdo ki bi rabil kako stvar nima niti interneta, da bi videl da se nekaj podarja. Kot drugo so res nekateri ki samo čakajo, da bi nekaj dobili zastonj in potem prodali naprej. Kot trejo pa moram priznat, da tam po nekaterih slikah sodeč podarjajo stvari, ki sodilo po izgledu le ne odpad (samo gledajo da se bi znebili stvari). Jaz sem že dobil del omare, ki mi je prav prišel in tudi računalniški monitor in sem kar zadovoljen.

že dolgo iščem discman pa ga ne prodajajo več….bi ga bil zelo vesel , če je še aktualno.

A je to isto kot disc player? Če je to to, ga lahko dobiš, imam Kenwood portable cd player dpc-191. Piši na zasebno.

potreboval bi majnšo hiško za psa pekinezerja ker smose odločili da ne spada v hišo pa mu želimo toploto oziroma poleti hlad .Če jo morda kdo ima naj javi na to mesto se bomo dogovorili napej

Kakorkoli že razmišljaš, pes te pasme ne spada na vrt ampak v hišo. Zunaj bo “pregorel” ali pa zmrznil.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Pekinezer je, kot je omenil Paco Moralles hišni pes, ki ne prenese ne toplote, ne mraza, mogoče ste se odločili tako, ker s pekinezerji so velike težave, saj ji izpada ogromno dlake in te letijo po zraku, ga ima kolegica in sesa neprestano in zdaj še posebno, ko se menja dlaka, pravi, da je katastrofalno, sem ji pa kupila super krtačko…če te zanima povej.

New Report

Close