Najdi forum

Podarimo.si – nikoli več!!!

Jaz imam različne izkušnje. Stran se mi večinoma vsakič odpre.
Med tistimi, ki so podarjali,sem naletela na resne ljudi, ki so se držali dogovora, in na druge veste, ki so se nekaj dogovorili, potem pa izpuhteli, beri, premislili, pa do drznih, ki so se delali norca in nekaj izigravali.

Tudi jaz sem bila malce izigrana. Na podarimo.si sem našla oglas, da podarijo od previjalne mizice, banjice, vozička, oblačil, ležalnika, črpalke za mleko, do oblačil. Poklicala sem prva, saj sem bila slučajno na net-u v času oddaje oglasa, ter se dogovorila za naslednji dan. Stvari nisem rabila zase, temveč za dekle, ki to res potrebuje. Po dogovoru in še dodatnih treh pogovorih z gospo, ki je oddajala, sva se skupaj z bodočo mamico, ki pa je bila presrečna, ker bo stvari dobila, odpeljali v kar precej km oddaljen kraj. Ko sva prispeli, pa sem bila zelo razočarana, saj od obljubljenega ni bilo druga kot ležalnik in nekaj oblačil. Zelo nefer je to, gospa pa je rekla, da je ostalo dala nekemu gospodu. Lahko bi bila povedala, ko sem jo klicala, saj bi me, če bi kupila nov ležalnik stalo manj kot pa bencin. Tako, da menim, da res ni lepo nekako poteptat dostojanstvo nekoga, ki je pomoči potreben. Midve sva se sicer lepo zahvalili za podarjeno in z grenkobo v srcu odšli.

jst sm pa oddala oglas za tehnično stcar ki jo potrebujem,pa je sogovornik na drugi strani linije želel da mu nudim protiuslugo.Haloooo??Raje sem brez stvari,kot pa nekemu majmunu razkrečim noge.

Jaz sem pa že videla kako so praznili humana kontejner – groza!

Kar poleg kontejnerja so se delavci, ki so ga praznili, preoblačili in si ogledovali ‘cunje’, se na veliko nekaj smejali, komentarjev pa nisem slišala (morda je bilo to bolje)….

res ne vem zakaj toliko kritizirate! jaz imam s tem portalom dobre izkušnje kakor tudi z tistimi od katerih sem kakšno stvar dobil ali pa jo podaril! vsakemu ki mi je kaj podaril sem nazaj poslal darilo ne glede na to da mi je bila stvar podarjena.dobro se z dobrim vrača slabo pa s slabim.vsa pohvala avtorjema portala podarimo.si ter vsem srečno v letu 2010!!

Tudi mi imamo dobre izkušnje s portalom podarimo.si. Doslej smo podarjali že večkrat, vedno oddali zelo hitro, pa na kulturen način. Objavili smo le telefonsko številko in kdor je prvi poklical, je zadevo dobil, ostalim sem pač povedala, da pridejo na vrsto le v primeru odpovedi, na sam oglas pa smo zapisali, da je rezervirano. Do sedaj nismo imeli nikakršnih težav.

Verjamem vam da vas je to zelo razkurilo. nekateri ljudje so pač neolikani. tudi sama si opremljam počasi stanovanje ker vse pač ne moremo naenkrat z dojenčkom in samo en zaposlen. napisala sem oglas da potrebujem vsaj pomivalno korito in kak element za kuhno. nato me pokliče gospa in pravi da ma kuhno sicer staro 15 let. seveda sem jo lepo prosila naj mi je nikar ne odda. imeli smo še malo komplikacij z prevozom ker ga nismo mogli dobit in ko smo enega že se je tisti kombi pokvaril…. v glavnem cela štala…. gospa bi mi mirno lahko rekla naj grem v …. no sedaj mam to kuhno doma, vam povem doben ne more verjet da bi to bilo toliko staro. res je bila zelo lepa in zelo učuvana. gospe sem zelo hvaležna, žal sem zapravila številko da bi jo poklicala in povedala da sem ji zelo hvaležna. lepše kuhne si nebi mogla želeti. ko sem kuhno v temi takrat vidla sem samo gledla kako lepa bela je in neboste verjeli da sem poklon ki sem ji ga hotela dat peljala nazaj domav ker sem čist pozabla nanj. pa še nazaj smo se peljali po napo te vete da sem bla čist adijo z možgani….

Pozdravljeni,

sem študentka matematike v Mariboru. Skupaj s partnerjem živiva v enosobnem stanovanju, dohodek ima le on, pa še to pozimi, sploh ob snegu in velikem mrazu, je bolj malo. Tudi moji starši nama pomagajo kolikor le lahko, toda za sedežno žal nama v pol leta še ni uspelo zbrati, saj je bilo potrebno odplačati dolg, ki sva si ga ustvarila da sva si uredila kolko tolko dostojno kopalnico.
V kolikor kdorkoli od vas sedežne garniture ali troseda ne potrebuje več, bi bila oba izredno hvaležna, saj si novega kljub današnjim razmeroma nizkim cenam ne moreva privoščiti.
Upam, da ne bom zvenela nekulturno, potrebovala bi sedežno z dimenzijama največ 210*160, torej manjšo brez problema, saj imava tudi malo problema s prostorom. Ravno tako bi bila izredno hvaležna, da se nama kdo ne bi norca delal ter nama podarjal stvari katero bi potem sama morala odpeljati na odpad.
Sva iz maribora, imava majhen avto, tako da bi tudi prevoz morala plačati, zato bi hkrati še prosila, da me kontaktirajo le ljudje, ki so iz MB ali bližnje okolice.

LP

Kontakten mail: [email protected]

P.S.: upam, da zaradi osornih in nekulturnih ljudi, ne bomo rabli trpeti tisti, ki to vsekakor nismo.

pozdravljeni! tudi jaz se strinjam da tukaj na portalu podarimo si so res sami mrhovinarji tudi sam sem že neštetokrat objavil oglas da potrebujem rabljeno kuhinjo! ljudje jih podarjajo a nisem dobil nobenega odgovora od njih sem jih klical ali jim pisal nobenega odgovora nisem dobil res je sramota da se tako dogaja zakaj potem objavljajo oglas da podarijo če se potem ne odzovejo ali pa enostavno rečejo da je že odano mislim da to ni prav. portal je res namenjen tistim ki bi potrrebovali kakšno rabljeno pohištvo,oblačila ali podobno,a nažalost so ljudje zelo nesramni raje vržejo stvari v smeti kot pa da bi ti kaj podarili za njihome stvari pa še zaračunajo.sramota res.lp

Se popolnoma strinjam z zgornim postom.
Sam sem študent v MB… delam da komaj za najemnino naberem. Poleg tega se moreš še učiti.
Moj računalnik mi je crknil in morem uporabljati od sostanovalja računalnik ki ga sicer oba rabiva za fax. Sem napisal oglas na podarimo.si že drugič in ni nihče poklical. Sem napisal da sprejmem tudi kakšen del od računalnika če bi lahko le svojega usposobil. Ampak nisem dobil niti enega odgovora.
Ko sem pa videl kakšen oglas da kdo kakšnega podarja.. pokličem in seveda reče že oddano.
Še zdaj iščem računalnik a ga še zmeraj nisem dobil. Mam občutek da vedno dobijo takšne stvari tisti ki so samo zato na podarimo.si da si nabirajo stvari in prodajajo naprej. Takšni ki pa res potrebujemo kakšno stvar pa žal ne.
Lp

Vidim , da na kulturnem področju zelo nazadujemo. Ni prave konikacije, da ne govorimo o medsebojnem spoštovanju. Mislim , da bo še slabše. Imam mnenje na to obravano temo. ” niso vi taki kot jih opisujete”
Na podarim.si sem podaril starejši pomivalni stroj. Prvi ki me je poklical po telefonu, ga je dobil.
Za praznike sem bil zelo presenečen , ko sem dobil zahavalo od tistega , ki prišel po pomivalni strojin.
Ne rečem , da ni prostaški ljudi. Med njimi je tudi nekaj takih , ki vedo kaj so moralne vrednote in manire. Te razlike bodo vedno prisotne. S tem se bomo morali sprijazniti. Včasi se moram poslužiti načina komunikacije tistega s katerim komuniciram. Kakršen je sogovornik do mene, tak sem do njega.
Zop za zob. Lažje mi je ,ker življenje je kruto in in brez milosti.

ZNAČILNOST VSEH NAS JE DA SAM JAMRAMO , SE PRITOŽUJEMO, ZASE NE NAREDIMO NIČ, DA BI SE DOBRO RAZUMELI, ” PA NIČ.”
Prijten dan vsem

Za Davor 38, če si pri iskanju podarjenih stvari tako nesramen kot tukaj, ni čudno da nič ne dobiš.
Ker ti ljudje rečejo, da je že oddano, so mrhovinarji zate al kaj ???????

Iz izkušenj vem, ker sem že vse sorte podarjala, da je kandidatov veliko, če je kaj zanimivega in lepo ohranjenega, zato ima “srečo” res samo prvi.

hvala bogu da obstaja,
mora obstajati v današjnih razmerah taka stran, kjer lahko dobiš pomoč v stiski, marsikomu je to izhod iz krize, oz. iz kakšne težave v kateri se je znašel.
Res pa je da bi bilo vredu, da tisti ljudje, ki podarjajo stvari, in imajo resnično željo to podariti nekomu, ki to nujno potrebuje, da ti ljudje ne dajo te stvari kar prvemu, ki se oglasi, ampak, da mogoče kak dan počakajo, da dobijo nekaj odgovorov, izmet katerih lažje razberejo, kdo porebuje stvar v resnici. Ljudje z najmanj dohodki namreč po vsej vrjetnosti nimajo cel dan dostopa do računalnika, ali interneta, verjetnosti da bi dobili stvar, ki bi jim olajšala življenje je zato mala.
Upam pa, da ljudi ne bojo te slabe izkušnje prepričale, da ne podarjajo več!!! To bi bilo najslabše ravno za tiste, ki stvari, ki jih drugi ne potrebujejo več, še kako s pridom izkoristijo.

gospa zgrožena,
a vam pa se zdi to kulturno, da poudarjate, da ste med polovico prerevnih v tej Sloveniji, ravno vi tako bogata, da mečete “nove” stvari proč? Ali ste vi bolj kulturna, od ljudi, ki nimajo ničesar, da bi vrgli proč? Potem verjetno tudi vi ne poznate pomena biti kulturen človek, ali pa se motim?

Če kdo v Maribori rabi ali ve za koga, ki ga rabi – jogi 200×90 podarim.

Tudi jaz imam samo dobre izkušnje s portalom podarimo.si. Podarila sem že ogromno stvari, obleke, pohištvo, tehnične stvari, skratka marsikaj.
Vedno sem naletela na ljudi, ki so to res potrebovali. Ravno včeraj sem spet oddala tri gospodinjske aparate, seveda starejšega letnika, vendar še delujoče.
Tudi ko sem sama iskala omarico za starejšo kuhinjo, sem dobila točno tako, kot je moja kuhinja.
Spomladi, ko bo “spomladansko čiščenje” se bo spet našlo ogromno stvari, ki jih bom seveda spet podarila.
Oblačila, tako moška kot ženska, bom raje podarila, kot pa jih nesla na rdeči križ, ker hočejo potrdilo o čiščenju. Da tako količino odnesem v čistilnico, kjer ni nič bolje oprano kot doma, bi plačala več, kot pa nekomu naredila veselja in zadovoljstva.

Res ne vem, odkod vam toliko težav s tem portalom. Jaz sem podaril že več stvari, štedilnik, pralni stroj, pomivalni stroj, hladilnik… vedno po istem postopku. Objavim oglas, kliče prvi, domeniva se za prevzem, nemudoma brišem oglas. Ljudje kličejo še kakšne pol ure, vsakemu povem, da je že oddano in brez razpravljanja prekinem zvezo. Vse skupaj ne vzame več kot eno uro časa, in je dosti udobneje, kot če bi moral to sam vozit na odpad.

Živjo!
Tudi sam sem že par stvari dobil na Podarimo.si.
Sem bil pa tudi že nasran!
Na njihovi strani je nekaj časa podarjala tudi ena gospa, reči za dojenčka itd…
Ampak je dotična gospa zahtevala v naprej 5 eu za poštnino in ker sem sam pošten in si sem mislil, da je tudi poštena gospa s katero sem se dogovarjal, sem ji nakazal 5 eu za poštne stroške…
Naokrog teden dni, jaz pa še nisem dobil dogovorjenega…
Kličem, se ne javi, pošljem sms – nič, pošljem mail in dobim odgovor : sem poslala, naslednji dan: verjetno sem poslala na napačen naslov…
Se mi je že zdelo, da sem potegnil kratko in da gre za prevarantko, ampak iz principa – ne 5ih eu – sem brskal naprej.Vsakič je bil drug izgovor…
Nazadnje je bilo, da je paket izgubljen in da je pošta kriva.
Ker pa sva se dogovorila, da bo paket oziroma priporočeno – v vsakem primeru imaš potrdilo o pošiljanju – sem hotel videtu potrdilo, ki pa ga je baje izgubila, itd…
Obrnil sem se tudi na facebook, kjer ima Podarimo.si svoj kao povej, kar te teži…
Fantoma sem zaupal v čem je stvar, nakar sem kmalu dobil odgovor, da je dotična gospa že kar nekaj ljudi prenesla okrog…
Minilo je že nekaj časa odkar sem dobil od nje sms,da je paket izgubljen na pošti in da bom dobil odškodnino od pošte – ja, pa še kaj!!!
Naj bi dobil odškodnino v roku 45 dni – čudežno je od takrat že skoraj 2x toliko, denarja pa še ni…

Sam mislim, da je stran marsikomu olajšala težke trenutke in mu pomagala vsaj z nekaterimi osnovnimi stvarmi, seveda, pa so tudi na svetu ljudje, ki dobroto tudi izkoriščajo in jo tudi vedno bodo, zato se nekateri tudi znajdejo na zgoraj opisani način…
Fantje so, koliko so me obvestili, zablokirali dotični gospe vstop na stran, se pa bojim, da tudi na drugih straneh deluje na isti način – sem se prepričal na lastne oči…

Torej, stran Podarimo.si je odlična pogruntavščina in vsaka čast fantoma!!!
LP

Pozdravljeni,
kot urednik portala Podarimo.si se strinjam s predhodniki. Pri taki masi darovalcev in iskalcev je zelo težko kontrolirati vse uporabnike. Žal je tako, da kar nekaj iskalcev ni na tako visokem intelektualnem nivoju, da bi lahko kulturno komunicirali. Vendar je slika enaka tudi pri darovalcih, ki se predmetov želijo znebiti. Žal se dogaja, da se iskalec pelje na drugi konec Slovenije, da ugotovi, da predmet sploh ni več uporaben, ali pa se mu darovalec ob dogovorjenem času ne oglasi oziroma ne pojavi na dogovorjenem mestu. Vendar mislim, da ne smemo metati vseh v isti koš, saj verjamem, da je več tistih s pozitivnimi kot negativnimi izkušnjami.

Podarimo.si ima pravila in opozorila, vendar je težko uporabnike karkoli naučiti oziroma jim karkoli dopovedati.

Pri prenovi daritvenega oglasnika v prihodnjem mesecu bomo uvedli enostavno registracijo. Vsak uporabnik bo definiran s svojo mobilno telefonsko številko ali e-mailom (ki seveda ne bo viden obiskovalcem portala). Tako bo darovalec ob brisanju oglasa vpisal telefonsko številko ali e-mail obdarjenca, s čimer bomo preprečili prekomerno uporabo oglasnika mrhovinarjem in tako omogočili bolj enakomerno distribucijo podarjenih predmetov. V ozadju portala bo tako teklo neko razmerje med št. ogledov oglasov, ogledi kontaktnih podatkov, prejetimi predmeti, podarjenimi predmeti…

Sem pa ob branju zgornjega dobil tudi idejo, da bi lahko darovalec ali iskalec dodatno ocenil posameznega uporabnika, s katerim je stopil v stik, s čimer bi ohranjali neko določeno kulturo uporabnikov. Tistim, ki se ne bi vedli spoštljivo in v skladu s pravili, bi onemogočili nadaljno uporabo, kot to v določeni meri delamo tudi sedaj.

Je pa na spletu zelo težko igrati policaja, zlasti zaradi varstva osebnih podatkov. Problem je v tem, da tudi če zaznamo kršitelja, imamo njegov IP (ki je smatran kot osebni podatek), ne moremo pridobiti podatka o lastniku IP številke oziroma telefonskega priključka, saj je za to potreben sodni nalog, na podlagi katerega lahko ISP (Siol, T-2) nudi vpogled v osebne podatke. To pa je seveda boj z mlini na veter, če se že spustiš v to ti nihče ne garantira, do bo imel ISP po mesecih mletja sodnih mlinov še vedno shranjene podatke o lastniku IPja na tisti določeni dan.

Zato smo se odločili, da bo prijava na Podarimo.si mogoča le z mobilno telefonsko številko, ki je je nato mogoče blokirati in s tem blokirati uporabnika.

Vseeno upam, da boste imeli z darovanjem več pozitivnih kot negativnih izkušenj. Upam le, da vas negativna izkušnja ne bo odvrnila od darovanja. Veliko je namreč ljudi, ki potrebujejo pomoč, veliko pa je tudi organizacij, preko katerih lahko vaše stvari najdejo novega lastnika, brez da bi imeli vi z njim kaj opravka.

Lep pozdrav,
Miha Jereb, uredništvo portala Podarimo.si

Tudi jaz sem dobila že nekaj podarjenega,za kar sem neizmerno hvaležna!
Trenutno zelo potrebujem delujoč pomivalni stroj (invalidka, alergik), hčerka pa čelado in rokavice za skuter. Dala sem že večkrat oglas (potrebujem), pa se mi zdi, da je to bolj redko brano.
Hvala še enkrat in naj se vsakemu vse dobro povrne!

New Report

Close