Najdi forum

Podari kdo pudlja?

Samo za info, ker je bil ravno omenjen – Ari je oddan 🙂

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ko berem poste nekaterih tu gor, se resno sprasujem, kje zivim. Vse tiste, ki menite, da starejsi ljudje niso sposobni imeti pasjega mladica, vprasam: Imate kaj otrok? Kdo jih cuva? Vasi starsi? Madonca, upam, da niso starejsi od 50 let, ker so potem sigurno popolnoma nezanesljivi in nesposobni. :))))))
Moja mami je zelo aktivna 60 letnica. Obcasno cuva mojega 13 mesecnega necaka, ki je zivahen in zahteven otrocek (verjetno tako kot vsi), sigurno pa bolj zahteven od pasjega mladicka. In ce lahko od 7 zjutraj, pa do 4 popoldne, stokrat vstane in pobere igraco, pelje mulcka na igrisce, se z njim igra, ga nahrani, previje, skopa, preoblece, izvlece izpod kavca, sname z zaves, omare in se kod :)))) menim, da bi tudi pasjega mladica zlahka obvladala. Pa taksnih babic (in dedkov), tudi starejsih od moje mami, poznam cel kup.

Sama imam s starejsimi ljudmi, ki imajo pse same dobre izkusnje. Vecini je kuza namrec edina druzba in nekdo, ki ga vsak dan pelje na svez zrak. Tudi dva moja starejsa sorodnika sta si nabavila mladicka. Zanj lepo skrbita in se zavedata, da ju mogoce lahko prezivi. Tudi pogovarjali smo se ze o tem in vesela sta, ker vesta, da bo za psa tudi v tem primeru dobro poskrbljeno. lp

Tanja!, kot veš, imam otroka, saj jo poznaš :-)))
Ko je res potrebno, hčerko čuva moja mama, ki tudi sicer čuva otroke in ima za to blazno potrpljenje in znanje ter izkušnje ipd.
Ampak… Za pse je totalni analfabet in razen moje pokojne pudljice ni nikoli čuvala nobenega od psov. Jih enostavno ne obvlada in jim ni kos.
Moj fotr ima pa idejo imeti “vsaj” NO… Hm, saj v bistvu sploh ne ve, kaj je NO. Najraje bi imel kar šarplaninca, ker so bili desetletja nazaj tako “super” med vojsko. Ah ja, pa ni obvladal niti mojega škota.
Trenutno mu vbijam v glavo, da ne mislim imet doma psa, ki bi si ga v penzionu slučajno omislil in mu ne bi bil kos.
Me pa veseli, da imate boljše izkušnje. Jaz jih žal niti v moji družini, niti v bližnji okolici nimam.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Tudi jaz poznam precej starejših ljudi (nad 60) s kužki – katastrofa od katastrofe. O, saj jih imajo grozno radi, niso pa sposobni skrbeti za njih. O tem, kaj je za psa dobro in kaj ne, se jim ne sanja; kar je dobro za njih, je dobro tudi za psa. “Kako rad ima kumare v solati, pa restan krompir, še čebulo poje, najraje pa ima kosti in bonbone, ampak na čokolado (pa ne pasjo) je pa res čisto nor” … itd. itd. Večina niti briketov ali konzerv ne kupuje, ker je to “umetna” hrana, ki psu le škodi. Kateri pa že, pa seveda le najcenejše. Če omenim taboljše brikete, ti so pa predragi “Še zase nimam dovolj denarja. Saj so tudi naši prejšnji psi vse pojedli”. Tudi sedanji vse pojejo in to kolikor želijo, pa čeprav so že res predebeli, ampak revček ne more biti lačen, kajne. Pa ne mislijo nič slabega, ampak imajo pač svoja prepričanja še iz “stare šole”. Sprehodi – en krog okrog bloka ali hiše, kaj več se jim že ne da “Saj ga ne dohajam, ko me tako vleče, pa jaz tudi nisem več tako mlad/a, da bi bil/a tako pogostokrat in tako dolgo zunaj kot vi …” Pasjih iztrebkov ne pobirajo, pa čeprav se lahko sklonijo. Ne vedo kako reagirati ob srečanju z drugimi psi, ne znajdejo se in konec. Veterinar – tega poznajo le iz obiskov cepljenj in evtanazij. No, evtanazije so že bolj redkost, marsikateri konča pod šusom, ker za evtanazije še slišali niso, ali pa pride ceneje če daš “šintarju” za pir. Tisti kihci in kašlji niso ” nič hudega” … ” Ja, naš srček pa kašlja, revček mali”, ampak k vetu pa ne, to je pa predrago. In niti ne zganjajo panike ob bolezenskih znakih, ker se ne zavedajo, da to lahko pomeni kaj zelo resnega. Niso neumni, le nevedni. Oni niso tako na tekočem kot mi, mlajša generacija, ki takoj letimo na internet s svojimi vprašanji, kjer izvemo takorekoč vse od A do Ž.
Moja babi ima mojega psa (pudeljčka) si upam trditi, da enako rada kot mene. Kar prerodi se, ko jo obiščeva. In dobi več poljubčkov kot jaz :-))). Res super vpliva na njeno psihično in fizično počutje, kar pa še zdaleč ne pomeni, da je sama sposobna imeti in poskrbeti za psa. Pa bi imel dolge sprehode, pa tudi kakce bi pobirala, ampak to žal ne zadošča.
In se popolnoma strinjam s tem, da je pes namenjen za družabnika človeku, ampak tistim, ki bodo znali zanj ustrezno skrbeti. Očitno pa je nekaterim vseeno kakšno življenje ima pes pri človeku, da se le slednji dobro počuti.

Mislim, da je Sanja01, povedala vse.
Isto opažam tudi jaz, sem pa vesela, če drugod ni tako. Res.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Dodala bi samo še to – biti nekomu varuška npr. 8 ur ali biti mati 24 ur na dan do konca življenja še zdaleč ni isto. In isto velja pri psih. In moja mama ne čuva mojih otrok, ker nima potrpljenja in živcev za njih :-)). Pes jo pa pomirja :-)))
Tanja, takšni primeri, kjer je pri starejših ljudeh za njihove pse tudi kasneje dobro poskrbljeno, so izjema in ne pravilo. Me pa veseli, da obstajajo tudi takšni primeri. Jaz žal res ne poznam niti enega.

Ko sem že jaz sprožila tole debato, bom pa še jaz naredila povzetek. Torej:
Nekateri starejši ljudje se za pse odločajo z razumom in v skladu s svojimi (z)možnostmi, za njih lepo in ustrezno skrbijo in so primerni skrbniki, drugi pa ne.
Nekateri mlajši ljudje se za pse odločajo z razumom in v skladu s svojimi (z)možnostmi, za njih lepo in ustrezno skrbijo in so primerni skrbniki, drugi pa ne.
Hmmmmm …
Lp, Breda

Pridemo do tistega, kar sem napisala malo zgoraj;
Ocenite svoje (z)možnosti, a ne?
Sploh smo pa čisto off topic. Ne vemo, za katero gospo gre, upam samo, da ne bo kupila na vrat na nos pri prvem preprodajalcu. Na rodovniškega pudlja bo pač treba čakati…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

bradačka, saj ni debata o teh nekaterih, ampak o tem, da mlad kuža ni primeren za starejše ljudi. Zakaj ne, je pa že nekajkrat dovolj razločno napisano, pa očitno nekaterim še kar ne potegne. Očitno leta naredijo svoje ;-))))

yo, ocitno imam res sreco, saj moja mami z veseljem cuva tudi nase psice (samo Dona ji se nismo uspeli podtakniti) in zanje lepo poskrbi. Poleg tega pa sem najbolj vesela kadar mi pove, da ji je uspelo kaksnega prijatelja ali prijateljico malo pouciti kako je treba poskrbeti za psa ali macko. Se malo pa bo zacela lovit macke za sterilizacije. :)))

Skoda, da imate ostali tako slabe izkusnje. lp

Jaz sem nad mojimi obupala.
Edino, kar še upam je, da si slučajno ne nabavita kakšnega psa npr.
Enako velja za ostale sorodnike, imam dovolj “sranja” iz preteklosti že…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Sicer nisem brala celotne ampak moje mnenje:

Ne temu forumu prebiram kako psi niso za starejše ljudi, ker ne znajo poskrbeti zanjih.
Na enem drugem forumu me prepričujejo, da vzreditelji ne bi smeli dati psa ljudem, ki imajo majhne otroke.
Potem berem, da mladina ni primerna za pse, ker pač še niso dovolj odgovorni in zreli.
Potem smo lahko, tudi na temu forumu, prebrali, da si neodgovoren lastnik psa, če hodiš v službo in je pes pač v tem času sam.

A mi lahko potem prosim poveste v katerem življenskem obdobju je pa lahko človek klasificiran kot odgovoren, vesten, zrel, pameten, brez otrok,…lastnik psa in še mlad zraven oziroma vsaj srednjih let. Aja, in tak mora ostati vsaj naslednjih 15 let, ker pač psi ne živijo samo 1 leto. Ker jaz res ne vem več. Kmalu nihče ne bo več primeren lastnik psa, razen nekaj osebkov tukaj gor in na neketerih drugih forumih, ki mislijo da vse vedo.

Pa dajte no, ne morete vseh starejših ljudi metati v isti koš.

Če bi si vzela čas in prebrala, bi naša mnenja poznala. A zdaj naj še enkrat pišemo od začetka?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Lahko, če imaš čas.

Ali pa, če samo odgovoriš na moje vprašanje: v katerem življenskem obdobju je pa lahko človek klasificiran kot odgovoren, vesten, zrel, pameten, brez otrok,…lastnik psa in še mlad zraven oziroma vsaj srednjih let. In kdaj pridejo tista leta, ko nisi več sposoben poskrbeti za mladiča? Aja, in kdo postavlja te kriterije?

Ker, zgoraj omenjeni gospe, ki išče pudja, ste samo na podlagi informacije “za starejšo gospo”, ki vam seveda ne pove ničesar o njenih letih, njenem načinu življanja, njenem zdravstvenem stanju, skratka nič ne veste o gospe, pa ste ji kategorično odsvetovali mladega psa in še sploh pudlja. Zakaj in na podlagi česa?

Če bi prebrala, bi vedela, kaj in zakaj je kdo kaj svetoval. Prav tako bi vedela, da vsaj nekaterih stvari, ki jih omenjaš, nisem pisala jaz. Preberi si, če te tema zanima, a ne?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Sem prebrala. Vem kdo je svetoval kaj in zakaj. Ampak ne vem s čim ima to veze saj nisem nobenega uporabnika poimensko navedla ali se spuščala v pisanje kogarkoli. Samo vprašanje sem postavila, pač vsem, kdorkoli bi odgovoril.

Nisem nikoli nikjer trdila, da si katerekoli stvari napisala ti in zgolj samo ti, ker te sploh nisem nič omenjala.

Sem že. Pa me še vedno zanima odgovor na moje vprašanje.

Jaz poznam tudi mlade ljudi, ki razmišljajo na tak način. To, kar vi pišete, je posploševanje, ne v bistvu že kar diskriminacija starejših ljudi.

Meni res ni jasno, kako lahko ljudje o drugih presojajo samo na osnovi starosti – ali spola, gre za podoben način kvalifikacije. Sporočila, ki starejše ljudi diskvalificirajo samo zaradi njihove starosti, so žaljiva, zato od moderatorke pričakujem izbris.

Špela, daj ne pretiravaj. Zgoraj so napisana različna mnenja in izkušnje oz. opažanja, ki pa niti ne letijo na dotično osebo.
Kakšen izbris? A se ne sme več niti povedat, kaj je (lahko) narobe ali vprašljivo? Najbolje, da si vržemo eno kajlo malte čez oči in verjamemo, kako je svet lep. Oh ja, zato pa so polna zavetišča in zato imaš ti, pa jaz, pa še marsikdo, doma prav takega reveža, ki mu je bilo tako lepo postlano.
Če pa se kdo sam šteje med “starejše” in je zaradi tega prizadet, je pa to njegov problem. Mislim, da se da čisto dobro razbrati, kateri starejši ljudje so mišljeni, ko se žival odsvetuje. Oseba, ki je slabše mobilna, ki težko skrbi še sama zase oz. ne more, pač ni primerna za psa in pika. Nihče ni govoril o vitalnih starejših ljudeh.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

no končno se strinjava.

okoli prehrane psov, hranijo jih z miznimi ostanki, tako mladi, kot starejši in nikar ne govorite, da je takšne vrste prehrana v domeni starejših.

govorili smo o starejših ljudeh, torej o ljudeh v 3 življenskem obdobju in ne o onemoglih, ki ne morejo skrbeti niti zase. Tej starejši gospe, ste enostavno pripisale nezmožnost skrbeti za mladiča oziroma, nekatere celo psa.

res se po vsem napisanem sprašujem, kdo je sploh primeren kandidat, če nimaš otrok si v službi, če nisi v službi si pa itak že prestar ali pa otrok.

Veliko ljudi se odloči za prvega psa, takrat ko imajo res čas zanj in to ob odhodu v penzijo in prav je tako.

New Report

Close