Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija podančice in kopanje v bazenu

podančice in kopanje v bazenu

Pozdravljeni,

v vrtcu so se ponovno pojavile podančice. Moje otroke redno pregledujem (ponoči zadnjik, ter če se le da tudi blato), znakov okužbe (še) nisem zasledila. Preventivno jim dajem surov korenček ter papajine tabletke.
Zunaj imamo postavljen večji bazen, ki je pravilno dezinfekciran s klorom. Zanima me kako svetujete glede kopanja v njem. Je možen prenos podančic v bazenu?

Hvala

Podančice se prenašajo z dotikanjem predmetov, na katerih so nalešljena jajčeca glist, tam pa pridejo preko praskanja ritke ponoči v podnohtje, nato pa na predmete. Glista je izven črevesja izključno ponoči, ko prileze iz anusa in zunaj črevesja leže jajčeca.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

torej otrok, ki ima podančice, sme v bazen? Sin jih namreč ima. Pred dvema dnevoma smo vsi vzeli prvi odmerek Vermoxa.

Hvala,

Lep dan

Načeloma se v blatu gliste in jačeca ne izločajo in jih okuženi tudi ne more širiti preko zadnjika v bazensko vodo.

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/okuzbe_s_podancico_navodila_za_zdravnike.pdf

https://nijz.si/wp-content/uploads/2017/11/podancice_22._11._2017.pdf

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Odgovor na objavo uporabnika
wehica, 12.06.2015 ob 07:26

Pozdravljeni,

v vrtcu so se ponovno pojavile podančice. Moje otroke redno pregledujem (ponoči zadnjik, ter če se le da tudi blato), znakov okužbe (še) nisem zasledila. Preventivno jim dajem surov korenček ter papajine tabletke.
Zunaj imamo postavljen večji bazen, ki je pravilno dezinfekciran s klorom. Zanima me kako svetujete glede kopanja v njem. Je možen prenos podančic v bazenu?

Hvala

 

Kot je odgovorjeno že nad vašim vprašanjem, se načeloma jajčeca glist (odrasle gliste pa sploh ne) ne prenašajo preko kopalk v bazensko vodo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close