Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Podančice

Podančice

Pozdravljeni!

Na Vas se obračam z vprašanjem o podančicah. Sama jih imam, prav čutim, kdaj jih imam. In to ni kot srbečica, ampak zelo zopern občutek. Vedno niso bile vidne, nazadnje pa spet, zato sem dobila Vermox. Ogromno teh tablet sem že pojedla. Pa vendar, brez učinka. Meša se mi že. Doma imamo 9m sina. Kakšna je verjetnost, da jih dobi od mene? Za to nadlogo se zdravim že veliko let. Ne vem več kaj naj. Prosim pomagajte. Kakšen je ciklus podančice in ali se v črevesju tudi po 1 tableti vermoxa množijo in je to vir okužbe, ali so problem jajčeca okoli anusa, ki jih ponovno zaužijemo ali kar oboje.?

Ker pojem ogromno cokolade, je mogoče to krivo?

Od tega sem že tesnobna, roke si umivam kot pri OKM osebah.

Obstaja še katero drugo zdravilo?

So modri podočnjaki tudi simptom tega?

 

Hvala VAM!

 

Alja

Aja, se iskreno opravičujem. Pozabila sem vprašati. Ali je res, da imamo vsi ljudje v prebavilih parazite. Če je tako, se bom sprijaznila, da jih bom imela celo življenje. Nobena zdravila ne pomagajo ☹️

Hvala vam

 

Alja

V nekaj dneh se gliste izstradajo in poginejo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Gliste moramo opaziti v blatu. Sicer lahko znake povzroča še kaj drugega, ne le gliste. V Sloveniji imamo samo Vermox, drugih zdravil za gliste ni.

V zdravem človeškem črevesju ni glist.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se podancice prenašajo tudi s poljubljanjem ?

Pozdravljeni,

pri sinovih starih 5 let in 2 leti sumimo na podančice, nekaj otrok iz vrtca jih je imelo, imata pa tudi znake. Jutri odnesemo vzorce za test v laboratorij. Zanima pa me kaj storiti v primeru, da je okužena tudi hči stara 3 mesece? S strani pediatrinje sem dobila le odgovor, da se tablete tako majhnim otrokom ne predpisejo, kar mi je seveda jasno, vendar pa me zanima kaj storiti ce jih ima? Prav tako me zanima ali lahko tudi jaz vzamem tableto kot ostali druzinski clani, glede na to da dojim.

Hvala, lp

 

Glede na to, da podančice niso v ustni votlini, se s poljubljanjem na usta ne prenašajo. razen, če bi se kdo praskal po anusu, prenesel jajćeca pod nohte, se potem z neumitimi rokami praskal po ustnicah. No, potem pa bi se lahko prenesle s poljubom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zelo malo je verjetno, da bi 3 mesečna dojenčica imela podančice. Ob dookazani okužbi se sicer pediater posvetuje z infektologo9m, moram pa napisati, da še nisem videla glist pri tako majhnem otroku. Saj se verjetno tudi bratec ne dotika sestrice z neumitimi rokami, če se je prej praskal po ritki.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close