Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija podančice

podančice

Pozdravljeni!

Pravkar smo prišli do nenavadne težave, za katero upam, da je rešljiva.

Skratka, 6-letna hčerka je zadnje čase parkrat omenila, da jo srbi ritka, pa tudi spolovilo, vendar je to hitro minilo, zato nismo zganjali panike.
No, prejle pa se je v joku zbudila, češ, da jo srbi lulica, in sem pač preverila, če ima slučajno kaj rdeče oz. kakršnekoli neobičajne znake in kaj, zavraga, vidim- tanko, 1 cm-sko belo glistico, se pravi podančico, ki se mota tik pred njenim vhodom v nožnico oz. na himnu. Seveda sem bila povsem šokirana, pa tudi podančico sem le s težavo odstranila..

Kar me zanima, je torej naslednje- je možno, da so se podančice dejansko naselile v hčerini nožnici in se tam razmnožujejo naprej?!
Uniči Vermox le podančice v črevesju ali tudi drugje, se pravi v nožnici, kamor očitno v skrajnih primerih lahko zaidejo? Oz. če jih v nožnici ne, kako naj se jih potem sploh znebimo?

K zdravniku gremo takoj zjutraj, bom pa vsekakor vesela še dodatnega mnenja, ker me vse skupaj že pošteno skrbi.

Pa že vnaprej hvala!

Dober večer,
torej ste našli podančice. Vermox boste jemali 2×1 tableto dnevno 3 dni in nato zdravljenje ponovili čez 2-3 tedne, da uničite tudi tiste gliste, ki v trenutku prvega zdravljenja niso bile v črevesju, pač pa v tkivni fazi. Običajno so gliste po 2 zdravljenjih iztrebljene.

Če imate slučajno doma kakpno kortikosteroidno kremo, ji namažite ritko in kožo okoli spolovila, da jo ne bo tako srbelo, jutri pa po Vermox.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Torej naj bi Vermox uničil tudi podančice oz. morebitna jajčeca iz nožnice, če so slučajno zašla še tja?

Sem lep čas brskala po googlu, pa sem sicer našla informacije o tem, da dejansko lahko te glistice zaidejo tudi v vagino, nikjer pa nisem odkrila podatka, kako se jih tam rešit.

Me pa vse skupaj toliko bolj nervira tudi zato, ker se ji ta nadloga kar naprej pojavlja (no, dosedaj smo jih vedno opazili le na blatu), čeprav vsakič izvajamo vse ustrezne ukrepe. Se mi že malo “meša”, po domače povedano, ker ne vem, če se jih bomo sploh kdaj dokončno znebili..

Ne odstranjujemo podančic iz vagine posebej, iz ritke posebej,… temveč pride zdravilo s krvjo v vse ciljne organe, ki jih preskrbuje kri (to pa je povsod) in na ta način uničujemo povzročitelje.

Potrebno je tudi večkrat na 2-3 tedne jemati Vermox, predvsem pa zdraviti vse družinske člane (na to običajno vsi pozabimo), če je kakšna domača žival, pregledati tudi to, sicer pa se držati navodil za odstranjevanje glist.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani, samo tukaj pišete, da se Vermox jemlje 2 krat na dan po 3 dni. Drugače pišete, da je dovolj 1 tableta. Tudi mi smo nasli gliste ob spolovilu? To pomeni, da gre za težjo okužbo in moramo vermox jemati 3 dni ali je dovolj 1kraten odmerek v 2 tedenskih razmakih?
Hvala za odgovor

Odogovr je star. Navodila za zdravljenje podančic so: 1 tableta v monoodmerku, ponavimo po 14 dneh.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor.
Lep pozdrav

New Report

Close