Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Podančic se ne gre znebiti -dobrodošli tudi odg.staršev

Podančic se ne gre znebiti -dobrodošli tudi odg.staršev

Spoštovana Ga. Tanč!

Prosim svetujte kako se znebiti podančic! Imam jih jaz (mama) pri hčeri jih ni bilo opaziti, kljub vsemu pa večkrat potoži za bolečim trebuhom. Mene zadnjik srbi nenormalno, vsi v družini vsakič vzamemo kuro z vermoxom( 3dni po 1tbl zjutraj in eno zvečer ter ponovitev postopka čez 10dni. (Vem- za zdravljenje naj bi vzeli po 1tbl in nato ponovili tretma čez 10-14dni vsaj še enkrat, vendar dr je predpisal takšno kuro)Na to temo bom kmalu doktorirala(šala) čeprav kljub ukrepom( razkuževanju, sesanju, nepraskanju, pranju posteljine 1-2x tedensko na 60stopinj, …posteljine ne stepamo,…k prehrani dodajam tudi česen ter bučno olje, vendAr se teh nadlog ne gre znebiti. Te male nadloge me delajo utrujeno, živčno, imam zadah zgodaj zjutraj, .. Sama se ne počutim ok, ker se nemorem znebit podančic. Sedaj sem dobila še tbl za dve kuri( kljub temu da sem dve že opravila oz smo vsi v družini). Še znorela bom:( verjetno jih imam dlje časa, ker sem imela s srbežem težave že cca dve leti, vendar nisem takoj pomislila na gliste, poleg pa mi je bilo nerodno o tem govoriti. Sedaj pa sem neprestalbo pri dr in to zaradi vermoxa. Vsakršen nasvet je dobrodošel. Naj omenim še da sem pred cca 4meseci jemala vermox enih 4-5krat pa se jih ne gre rešit.

Drugega zdravila, razen Vermoxa, pri nas ni za dobiti. Morda imajo v Avstriji še kakšno protiglistno zdravilo, vendar vsa zdravila delujejo podobno oz. imajo podoben spekter delovanja na gliste.
Verjetno bi bilo potrebno pri vas ponavljati zdravljenje res striktno na 14 dni, pri vseh družinskih članih pa 1-2x v razmaku 14 dni. Vprašati se je tudi potrebno ali ste vi kje v okolju, kjer je možnost ponovnih okužb.
Preberite na spodnjem linmku (odpirajte tiste naslov v explore):
http://www.cdc.gov/parasites/pinworm/

Ker Vermox uniči samo odrasle, spolne zrele gliste, ne pa tudi larve in jajčec, lahko predvidevamo, da se v tistih 14 dneh (med 1. in 2. odmerkom) razvijajo gliste različno hitro, pač odvisno od stopnje razvoja ob prvem zdravljenju. Mogoče bi bilo potrebno jemati Vermox vsak dan, neprekinjeno 14-21 dni, da bi res uspeli uničiti vse gliste, ki dozorevajo v različnih dneh (in nato ležejo jačeca). Ampak to je samo moja misel in ne strokovna smernica za zdravljenje glist.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bom poskusila z jemanjem tabletk neprestalno vsaj 14 dni kot ste svetovali. Pa bo dovoj 1 tabletka dnevno ali naj po dve?

Hvala & lp

potem raje 3 tedne, vendar je ta način zdravljenja izven okvirjev in čisto moj domislek.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Seveda bom poskusila, saj sem že sama pomislila, da bi magari med odmerki vzela še tabletko zraven. Samo naj bo uspešno, ker pravim mi že uničuje vse to samopodobo, nervozna sem, pa še marsikaj. Res ni fajn občutek, ko veš da ti nekaj tam lazi;(. Res pa se mi ne sanja od kje bi jih nosila. Res imam hčerko v šoli, vendar pravim, ona znakov nima razen bolečega trebuščka. Partner pa prav nobenih. Hvala vam, res ter LP.

http://www.ringaraja.net/forum/m_1210284/printable.htm

Pozdravljeni!

Zgoraj pripenjam link ter v predzadnjem idgovoru odgovarja je navedeno, da se lahko olupi(seveda ne sme viti poskodovan) cesen in da so si ze Grki ter Kitajci pomagali na ta nacin, da so si v zadnjico vstavili strok cesna. Vermox jemljem od nedelje vsak dan, k dr sem narocena v petek, kjer mi bo pregledal eozifilce v krvi. Torej lahko poskusim se z cesnom ali bo kaj narobe? Res sem pripravljena storiti tudi to, ce bo dodatna pomoc. Cesen drugace tudi uzivam, ampak je zaradi groznega zadaha vsak dan memogoce ga uzivati. Hvala& lv.

No, po starodavni metodi je bilo poterbno dati česen v čevelj in hoditi z njim, da se je strl in prodrl skozi kožo do podančic (pri čemer je pot kar dolga).
Iz izkušenj pa lahko napišem, da je kar veliko nočnih obiskov v dežurni ambulanti zaradi neuspešnega zdravljenja s česnom in poteklih receptov za Vermox.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

mogoče še za podkrepitev po naravni poti – knjiga Domača lekarna patra Ašiča in pa Sonja Lončar Ščepec vedenja; tam je kar nekaj naravnih poti, ki mogoče ne bi škodile kot podpora medicini.
Stran: http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=318
Načeloma je vilo govora o papaji, sploh o zeleni papaji, ki naj bi razgrajevala ovojnice zajedalcev; zato v času jemanja papaje malo beljakovinske hrane.
Nekaj se pa najde tudi v homeopatiji.

LP

Pozdravljeni,
se bom navezala na tole temo. Mi smo danes sicer šele pri drugi tableti Vermoxa, ena nas čaka še čez 14 dni. Glede na to, da so podančice v vrtcu na pohodu vsepovsod in da je kolektivni boj na nizki ravni, me zanima, kaj storiti, da morebitno novo okužbo zatremo v kali. Se da to opraviti z naravnimi zdravili? Papaja, česen, bučna semena, hladno stiskano bučno olje, naribano korenje. Skratka, mi bi zdravili z naravnim še naprej po prenehanju zdravljenja z Vermoxom in se obnašali, kot da so nepovabljene gostje še vedno prisotne glede na situacijo nezdravljenih v vrtcu 🙁

Koliko zgoraj naštetega pa bi moral pojesti otrok in koliko odrasel, da bi sploh učinkovalo?

Če prav razumem, se ne da zanesljivo ugotoviti, ali je okužba ozdravljena, saj jajčeca in gliste s testi niso 100% dokazljive.

Vljudno prosim za odgovor.
Lp, Neli

Edini način je preprečiti ponovno okuževanje z zaužitjem jajčec podančice. Torej higiena rok, striženje nohtov (da jajčeca ne pridejo pod nohte in v usta, ko si dajemo prste v usta), higiena spalnega prostora, spodnjega perila.
Kar se tiče raznovrstnih pripomočkov, pa vam odgovora ne morem dati, saj nimajo dokazanega učinka.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, sama se borim z glistam podancicam(bele majhne) kar že 5 let , na začetku so se mi pojavljale 2 krat letno , zadnje dve leti enkrat letno , vsakič jem vermox in se držim vseh navodil vendar ker zelo skrbim za osebno higieno in roke res stalno umivam,imam zmeraj s sabo razkuževalne robčke mi je čudno da jih vedno znova dobim, moram povedat tudi da pri meni opažam da podancice zmeraj bolj ratujejo trpežne na zdravila prvič ko sem jih dobila je en sam tablet uredil zadevo potem naslednjič je bilo potrebno že 2 ali 3 uzet sedaj pojem celo škatlico in opažam da ene migajo ene so pa mrtve v blatu nemigajoce, ritka tudi ne srbi ponoci vendar mi je čudno da tako dolgo umirajo …dr mi je na to predpisala ponovne tablete in dvojni odmerek , skrbi me kako bo naprej ker tok tablet pojest in se stalno borit z glisticam res ni u redu, kaj bi mi svetovali? Hvala za odgovor.

V Sloveniji je mogoče dobiti samo Vermox, drugega prot5iparazitskega zdravila ni.

Seveda upoštevajte tudi vse nasvete (pranje vsega, s čimer je otrok v stiku, poglejte spodaj). Posvet z infektologom bi tudi prav prišel.

https://www.zd-lj.si/zdlj/images/Navodila_za_star%C5%A1e/Podan%C4%8Dice.pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

spet se oglasam in prosim vse ki berejo to temo in imajo izkusnjo s podancicami kako za vraga naj se jih znebimo???

Naša sedaj 8 letnica jih ima že 5 let!!! Dokazano smo jih našli 30x, pojedla je 50+ tbl vermoxa v razlicnih kombinacijah nazadnje 1xzjutraj 1xzvecer 2dni zapored in nato cez 14 dni spet. Mineta 2 meseca po terapiji spet podancice. Kje, zakaj, kako nam ni jasno. Ali obstaja kdo ki se jih je znebil in je imel takšno kalvarijo. Nasa dr. na infekcijski pravi da ne in nima idej kaj še narediti.

Hvala vsam za odgovore in izkusnjo, lp.

Morda kakšen drug antihelmintik, ki pa se v Sloveniji ne dobi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lahko poskusite s česnovimi kapljicami (Kmetija Plavica), v prehrano čim pogosteje uvedite bučna semena (jaz jih jem kar sama, otrokom jih zakamuflirano v kruh -zmleta. Vsako jutro pred prvo potrebo otroku umite ritko z milom in zamenjajte spodnje hlačke. Tako odstranite jajčeca ki jih izležejo čez noč in prekinete razmnoževanje. Zvečer pa na debelo namažite ritko s cinkovo mažo za dojenčke.

Kako pa ste ugotovili da gre za podancice? Mene ze skoraj celo leto srbi zadnjik, v blatu pa nisem opazila nicesar. Ko je bilo najhuje sem se namazala z olivnim oljem pa je bilo bolje, drugace la srbez uspem ignorirati. Je za diagnozo potrebno oddati vzorec blata?

Hvala.
Lp, Maja

Pozdravljeni,

mi podancico pri nasi punci vedno najdemo, ji jo s vatirano palcko odstranimo. Ravno ko to pisem smo ji podancico ponovno nasli. Minilo je 2 meseca od zadnje terapije. Kar se tice higiene umivanje ritke zjutraj in menjave spodnjic vse to in se vec delamo 5 let. Nam ni nic vec jasno, tudi preselili smo se na novo v novo hiso tako da res ne vemo kako se to vedno znova ponavlja. Sami sumimo da ima v enem delu crevesja kaksen izrastek v katerem je leglo in ga zdravilo ne doseze. Reinfekcije dvomim da so od doma ali šole možne toliko dolgo časa. Tudi bioresonanca in homeopatija nista dali rezultata. Je pa še nekaj res da nas otrok ful zavraca skoraj vso zelenjavo, morda je to tudi razlog. Skoraj smo že obupali saj nihče nima odgovorov in rešitev.

hvala lp

New Report

Close