Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija podaljšanje klinične krone zoba

podaljšanje klinične krone zoba

Spoštovani!
Zobozdr. me je poslla na klinično podaljšanje krone zoba, ker ne more narediti ustrezne plombe. Ali mi lahko poveste, kakšno je počutje po tej operaciji, ki je v lokalni anesteziji, in ti menda naredijo tudi nekaj šivov.

zanima me namreč predvsen to, ali mi ‘pripada’ kaj bolniškega staleža. Ker sem profesorica in vsak dan veliko govorim, operacijo pa imam v pon. popoldan, me zanima, kaj menite, kdaj bom lahko (oz. ali grem takoj nasl. dan ) šla v službo?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

klasična operacija podaljšanja klinične krone je po bolečini primerljiva lažji ekstrakciji zoba, kar pa nikakor ni razlog za bolniški stalež.
Seveda je operacijo možno izvesti veliko bolj elegantno in z neznatnimi bolečinami, če se to izvede z laserjem za trda in mehka tkiva. (v naši ambulanti to izvajamo že dlje časa, je pa seveda postopek samoplačniški)

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani!

prosim za razlago, ker mi ni jasno, zakaj sem morala na podaljšanje zobne krone. zobozdravnica je rekla, da zato, ker ne more pritrditi ‘zatiča’ da naredi plombo. danes sem bila pri zozozdravniku ki jo menja, in sam mi je kar z roko pritisnil kugljico na zob in to je bila plomba. Ni uporabljal nobenega orodja, samo prilepil jo je gor, brez čakanja, da ‘prime’, brez tistih ‘klešč’ ki ti jih navadno nataknejo na zob, da naredijo plombo. Ali se vam zdi to v redu? zdaj imam normalno plombo, na straneh pa seveda veliko luknjo od daljpanja zobne krone. Tam vmes mi ostaja veliko hrane, ali je to normalno? Tudi z nitko težko pridem vmes, ker na začetku plomba ni zglajena, ko pa pridem z zobno nitko vmes je tam polno hrane in nekih belih ostankov, malce gnojastih….
ne vem, če sem dobro razložila, vensar sem na koncu vsega zelo razočarana… ker ta plomba je zdaj narejena kar tako v sekundi… kot sem rekla, pritisnjena z roko…

zdi se mi, da tam vmes zdaj enostavno lahko nastaja še več kariesa, ker je tako velika luknja pri dlesni. kaj menite?

hvala in lp

Pozdravljeni,

to kar je naredil zobozdravnik, ki menja vašo zobozdravnico je verjetno le začasna plomba ,če pa je to mišljena kot stalna, je pa delo narejeno skrajno površno in neustrezno vsem strokovnim zahtevam. Vaša zobozdravnica vam je svetovala čisto prav.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Spoštovani!
Ne, to je mišljeno res kot stalna plomba. Kaj naj zdaj storim? Zobozdravnica ki je želela podaljšanje zobnr krone je na bolniški pred poroniško, torej jo ne bo nazaj…jaz pa naj bom s takim zobom zadovoljna? Bojim se še večjit težav, saj mi je hotel kar nekaj vrtati po zobu, ker je rekel, da imam žepek…(od operacije zobne krone). Kaj naj zdaj? Naj grem nazaj k parodontologu, oz. kam naj se obrnem, da mi naredijo lepo, pravo plombo, da ne bom imela težav kasneje, saj sem za ta tzob kar precej ‘potrpela’.

prosim za kakšno idejo, kaj mi je storiti.
LP;

Pozdravljeni,

Lahko greste k parodontologu, ki bo predlagal zamenjavo plombe ali pa si izberete drugega zobozdravnika.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

pozdravljeni, zanima me okvirni čas celjenja po podaljšanju klinične krone. koliko časa mora minit, da lahko delaš kaj naprej, nevem luske ali pa krone. povsod piše nekja tednov- kaj pa to pomeni- okvirno- eden, dva, tri mesece??

 

Pozdravljeni,

 

čas celjenja je odvisen od kirurškega posega (načina; klasično, lasersko) in obsega. Zato je to bolj individualno, navadno pa ne manj kot 3 tedne.

Srečno.

N.Prebil, dr.dent.med.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close