Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija poaščenost

poaščenost

Spoštovani,
moja štiriletnicaje je močno poraščena. Njene dlake so temne in dolge, tako da si lahko predstavljate da bo kmalu slišala kakšno opazko. Jo je že od 12 letnega brata, ki pa je poraščen zelo malo, pa še to s svetlimi dlakami.
Očitno sta potegnila vsak svoj gen – in ravno napačno.
Torej zanima me, ali imam lahko upanje, da bodo te dlačile tekom razvijanja le izginile, ali lahko sumimo na kakšne enodkrilne težave, ali kaj drugega
hvala in lep pozdrav

Spoštovana baletka,
ali je vaša deklica zelo temnolasa? Ste tudi vi oz. oči temnolasi? Ali ste opazili poraščenost tudi po spolovilu? Kje natančno opazite temne dlake?
Ali ste morda opazili še kakšne druge znake, ki bi morda nakazovale zgodnejši pubertetni razvoj (dojke, hitro rast?)

Napišite, da bom vedela še kaj več, pa se slišiva.

lp
tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

deklica ni temnolasa. Ima rjave-lešnikove barve lase. Znakov, ki bi kazali na zgodnejšo puberteto ni opaziti. Sem pa jaz temnolasa. Tudi jaz nisem čisto brez dlak, vendar v mojem primeru se da govoriti še o normalni poraščenosti. Punčka ima tudi po hrbtu kar veliko dlak. Poraščenost pa se mi zdi največja na nogah – zgornji del- stegana in na rokah tudi zgornji del nad komolcem.
Zelo sem žalostna in si mislim, da če bi bil poraščen sin, ne bi bilo nič narobe, za deklico pa to res ne bo prijetno. Sina pa je poraščen res malo, pa še te dlake so svetle
hvala za vaša mnenja

Rada bi se pridružila s podobnimi značilnostmi moje hčerkice, tudi štiriletnice. Skrbi me, da njena poraščenost ne bo izginila, ker je bila prisotna že ob rojstvu. Takrat in danes je ohranila dlačice po celem hrbtu in nogicah. Starejši osemletni bratec se ji letos čudi in poskušam bremzati njegove pripombe z razlago v tri dni, da tako pač je. Bratec nima skoraj nič, oba pa sta temnolasa. V primerjavi z možem sem tudi jaz bolj poraščena in to na istih mestih kot hči, dodatno sem še po trebuhu in rokah. Tudi meni se zdi narava krivična, ker je pri bratcu drugače. Najbrž gre pri moji hčerki za dedovane gene, vendar ali kljub temu mislite, da bi ji kdaj v prihodnosti lahko pomagali z hormonskimi zdravili? Hvala za odgovor.

Spoštovana baletka,
pri temnolasih je poraščenost vedno bolj opazna in močnejša. Če pri deklici ni drugih znakov prehitrega razvoja, potem lahko rečemo, da je pač bolj poraščena. Če pa je zelo moteče, se posvetujte z vašim pediatrom, ki vas lahko napoti k pediatričnemu endokrinologu, da še tam pregledajo, če je vse v redu s hormoni. To bo najboljša pot.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni šeena,
tudi pri vas je poraščenost verjetno podedovana in pri temnolasih vedno bolj poudarjena. Pri deklicah vidimo, da ob normalnem pubertetnem spolnem razvoju, zaradi vpliva ženskih spolnih hormono, poraščenost pada.
Če pri vaši deklici razvoja drugih spolniz znakov še ni, ni za skrbet. Enako kot baletki pa lahko svetujem endokrinologa, če je poraščenost res prehuda.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pri nas je pa tako ,da je vsaka naslednja generacija bolj poraščena.Mami moja je vendar ne toliko kot ,jaz moja hči je pa stara 12 let in je tako poraščena da sva že odstranjevali brčice ki so bili skoraj brki in pa obrvi saj ji je bilo nerodno.Bomo vidli naprej….haha.

New Report

Close