Najdi forum

Po porodu

Spoštovani,
sem zaskrbljena glede težav, ki jih imam z odvajanjem blata. Sem 39-letna mamica treh otrok. Med drugo nosečnostjo so se pojavile težave z umazanimi hlačkami (blato), ki so po porodu sčasoma in s Keglovimi vajami izginile. Ponovno so se pojavile med tretjo nosečnostjo, ki pa tudi 15 mesecev po porodu ne izginejo. Če najmlajšega otroka ne dvigujem in če je blato formirano, še nekako gre. Keglove vaje izvajam redno, vsak dan, res pa je, da ne po 100x na dan. Ker težave ne prenehajo, delam več vaj. In zdi se mi, da bolj ko delam vaje, slabše je. Zgodi se tudi, da če močno kihnem ali skačem, da mi uide urin. Zdravnica me je poslala na pregled h ginekologu, ki pa ga imam šele januarja. Mislite, da bi morala pregled imeti prej?
Prosim za nasvet, ali naj težim za bolj zgoden pregled.
Najlepša hvala za pomoč in podporo.
Prijeten pozdrav,
zaskrbljena mamica

Pozdravljeni Nikolina J.!
Po opisu sodeč, je veliko bolj verjetno, da je rjav izcedek iz nožnice in ne iz mehurja. Ne vem, če ste menstruacijo po porodu že dobili ali ne, možno pa je, da se pripravlja in je izcedek posledica hormonskih sprememb.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni Inkoanal!
Zelo mi je žal, da imate kakršnekoli težave. Ne želim zmanjševati pomena vaših težav, vendar menim, da ni nič prepozno, če k zdravniku pridete šele januarja. Do takrat pa že sami znate poskrbeti za redno odvajanje formiranega blata in delate vaje za krepitev mišic in s tem izboljšujete sfinktersko kontrolo. Verjetno vam bo tudi zdravnik svetoval enako v prvi fazi zdravljenja.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close