Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Po operaciji žrelnice

Po operaciji žrelnice

Pozdravljeni!

Po vašem odgovoru smo se vseeno odločili za operacijo žrelnice pri našem 5,5 letniku in res so obenem operirali tudi penis zaradi fimoze.
Vse to je bilo v petek in od takrat je zelo slaboten. Čeprav čuti bolečine le zaradi operacije penisa, zaradi žrelnice sam ničesar ne opazi, me vseeno zanima, če je po operaciji značilno, da malo bolj čudno diha.

Preden zaspi diha skozi usta (čeprav nosa nima več zamašenega, tudi izcedek je z operacijo izginil) in to neenakomerno, nekaj časa nič, potem pa globoko vdihne in izdihne. Pravi, da mu pri normalnem dihanju čez nos pride premalo zraka…
Tudi čez dan sem že parkrat opazila takšne vzdihe (ki niso od bolečin).
Ko zaspi, diha tako čisto in potiho, da moram prav preveriti, če diha, saj ga nisem vajena tako potiho dihati.

Mogoče veste, kaj bi bilo to globoko dihanje, skoraj hlastanje za zrakom? Ali je to posledica splošne anestezije?

Hvala v naprej, in lep pozdrav,
Mojca

Spoštovani!

Okoli 1 teden po operaciji je še tkivo okoli odstranjene žrelnice otečeno, zato otrok še ne diha najboljše skozi nos. Priporočam vam negovanje nosne sluznice s fiziološko raztopino večkrat dnevno.

Lepo pozdravljeni, B.O.

New Report

Close