Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Po operaciji

Po operaciji

Spostovani!

Pred 14 dnevi je bila hcerka operirana,odstranili so mandlje in zrelnico.Vse je lepo in prav,vse ze jemo,ponoci lepo dihamo,apetit imamo krasen,skrbi me samo,ker hcerka govori se bolj nerazlocno kot pred operacijo.Zaradi te nerazlocnosti smo se tudi odlocili za operacijo.Ali bi me moralo skrbeti?

Pozdravljena Petra…

Naj vam povem da je skrb odveč.Nerazločen govor je lahko posledica rigidnosti oz.otrdelosti mišic nebnega loka(predela kjer so bili pred posegom mandeljni).Ta rigidnost se bo zmanjšala v naslednjih nekaj tednih vzporedno s tem pa bo tudi govor razločnejši.Srečno

OB

Pozdravljeni,
pošiljam vam vprašanje v imenu mojega partnerja.

Pred nekaj leti je imel po zlomu nosu operacijo na le temu,
zaradi slabše prehodnosti.

Zadnji dve leti in na splošno zadnje čase pa ima neznosne probleme.
Pravi, da mu nosno sluznico stalno izsušuje,
če je zunaj hladno se mu ta hladen zrak ne ogreje
in mu pade direktno v pljuča, katera ga ob vsakem vdihu pečejo.
Uporablja tudi pripravke za vlaženje, vendar kakega večjega učinka nimajo.
Kam oziroma na koga se lahko obrne,
da bi mu v tej situaciji pomagal,
sam namreč ne vidi več rešitve,
saj je bil že na več pregledih in naj bi bilo vse O.K.,
kar pa nekaj čisto nasprotnega glede na njegovo počutje.

Upam, da boste lahko pomagali,
morda tudi s kako alternativno pomočjo.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Monika

Spoštovani!

Sam osebno težko pomagam, če je že bil na pregledih in niso našli nič posebnega! Neredko je sluznica spremenjena, suha zaradi dolgotrajnega draženja (kajenje, suh zrak doma ali v službi, kemikalije, prah v službi…) in v takšnih primerih se ne da sluznica spremeniti nazaj. Edina rešitev (izboljšanje) pride, če prenehamo dražiti sluznico. Poiskusi naj z oljnatimi vitaminskimi kapljicami (Coldises) za nos. Druge alternative ne poznam (kar ne pomeni, da morda ni).

LP IB.

New Report

Close