Najdi forum

po neprespani noči…

… prosim za pomoč, nasvete.

Od vedno sem precej zadržana, nekomunikativna oseba, nekoliko v “svojem svetu”.. rada sicer v družbi, ampak izključno ljudi, ki jih dobro poznam in ki jih imam rada. Zato sem na ta mali krog ljudi zelo navezana. Poleg teh (po mojem mnenju bolj kot ne negativnih) lastnosti, pa imam še eno, ki si zasluži krono. In to je moja preobčutljivost.

Moja občutljivost namreč nima meja. Prizadanejo me že malenkosti s strani ljudi, ki so mi blizu. Najhuje pa s strani partnerja. Posledice so grozne in nevzdržne, saj se ne morem pomirit, ne morem spat, jest, v najhujših primerih sem vsa iz sebe, se tresem in imam občutek, da mi bo počilo v prsih. Ponavadi stvari v glavi spotenciram, povežem z drugimi in že je tu najbolj črn scenarij. Vse skupaj postaja že nevzdržno, saj mi takšne stvari vzamejo po 2 dni (in več) dobre volje, energije… vsega, sem žalostna, depresivna in težko normalno funkcioniram.

Zdaj sem odločena: ali nekaj naredim na sebi, ali pa se mi bo zmešalo. In tu vas prosim za pomoč, nasvete. Kako naj začnem? Je kdo že uspešno odpravil takšne težave? Je sploh možno, da mi uspe?

Hvala, vesela bom kakršnegakoli nasveta in mnenja.

Lep pozdrav

Pozdravljena,

predvsem bi ti rada rekla, da dejstvo, da si navezana na “svoj mali krog” ljudi še zdaleč ni negativna lastnost, tudi preobčutljivost ima marsikdaj pomembne prednosti. Preobčutljivi ljudje bolj zaznavajo ne samo negativne impulze marveč tudi pozitivne. Tako si marsikdaj v prednosti pred neobčutljivimi.
Bolj se poskušaj osredotočiti na posamezen dogodek,ki te prizadane. Ne ga kar avtomatično povezovati s svojo osebnostjo. Napiši si na papir zakaj te je prizadelo, kako misliš, da bi moralo biti, da te ne bi in nazadnje kaj v tem dogodku je bilo od tebe odvisno in kaj ne. Podrobno razčleni in si boš na koncu veliko bolj na jasnem koliko vpliva imaš na stvari, dogodke, ki te tako prizadenejo. Ugotovila boš, da marsikdaj nimaš vpliva in da to torej ni tvoj problem, temveč problem drugih, ki pa naj ga sami rešujejo. Kjer pa se bo izkazalo, da si sama sprožila neko reakcijo soljudi, vzemi to za izkušnjo iz katere se lahko učiš za nadaljnje življenje. V sebi nosiš dobro zasidrane vzorce, kako reagirati na določene impulze iz okolice, ki te povsem okupirajo in spravljajo ob energijo ter v depresivno razpoloženje. Postavi se jim po robu! Srečno!

Maja

New Report

Close