Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pljuvanje krvi

pljuvanje krvi

Kri v slini je večkrat iz dlesni ali nosu, kot pa iz pljuč, spiranje nosu s fiziološko raztopino, ki je v mnogih oblikah na voljo v lekarnah, pa pomaga pri usekovanju.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Vprašanje se nanaša na mojo mamo,ki je stara 38 let,je nekadilka.Zadnjih nekaj mesecev,ob kašljanju izpljune slino pomešano s krvjo,na pregled pa je naročena šele čez en mesec.zanima me ali smo lahko v skrbeh in na kaj bi to lahko opozarjalo.Problemov z dlesnimi nikoli ni imela(krvavitev ipd.)
L.p,hvala.

Pozdravljeni, izkašljevanje krvi ni normalen pojav in ga je treba raziskati. Žal pa iz pisanja ni možno oceniti, ali gre za kri iz pljuč, ali drugih delov dihal, kot so nos, pa omenjene dlesni, močno napenjanje ob kašlju…. Pri 38 letni nekadilki so nenevarni vzroki precej pred “nevarnimi”
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Poozdravljeni. Stara sem 24 let in danes zjutraj, ko sem se prebudila sem sla izpljunit slino, ki je najprej bila obarvana rjavo, kasneje pa se je obarvala rdece. Ponovila sem 4x, ko sem spila vodo je izginilo. To je bilo zdaj tretjic, da sem zasledila kri v izpljunku. Zaradi tega sem ze bila pri osebni zdravnici, ki me je poslala na slikanje pljuc in pa orl. Nicesar nasli. Meni se to vec kot ocitno ponavlja. Nevem vec kaj storiti, ampak kri mora od nekje priti. Lepo prosim za vas odgovor.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni, ugibam seveda, a pvsem možno je, da kri izvira iz nosu ali dlesni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. No danes ob treh zjutraj me je nekaj prebudilo in sem imela grozen okus po krvi, slina je postajala vse gostejsa in sem sla pljuniti penasto, ne zelo ampak malo obarvano rdeco-rumeno slino. Kri je bila prisotna in ta slina ima zelo mocan vonj. Stvar je vedno bolj pogosta in zelo neprijetna. Ta kri me zelo nervira, saj mi zdravniki niso nicesar nasli. Ne na pljucih in ne na pregledu orl. Iskreno nevem kaj storiti in se bojim, da ker se to dogaja v nocnih urah, da nebom vec upala niti zaspati. Kar sledi se kr ogromno posledic. Nespecnost, utrujenost, pod stresom sem pa res ogromnim in v glavi mi kar sumi in poka. Ne razumem da se stvar ne da odkriti, ker tale kri more od nekje izhajat.

Lp.

Sandra

Kot rečeno, se mi zdi verjetneje, da kri, če sploh gre za kri, izvira iz zgornjih delov dihal/prebavil, morda celo iz dlesni. Za okus in barvo, zadošča že minimalna količina. Žal pa po opisu ne morem najti dejanskega porekla vaše težave.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Meseca marca sem zjutraj prvič pljunil svežo kri. Od tistega časa dalje me približno na vsakih 14 dni boli želodec, obdaja me slabost in imam v ustih okus po kri. To traja samo dan ali dva nato je spet vredu za 14 dni. Zdej se mi je to ponovilo že tretjič. Krvi pa nisem več pljuval. Zdi se mi da se mi vse skupaj poslabša ko pijem kavo (drugače pijem capucino in ji ok). Pri zdravniku nisem bil. Kaj bi to lahko bilo? Sem nekadilec, ne pijem alkohola, ne kašljam, star sem 33 let. najlepše hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Pozabil sem dopisati, da sem zadnjih 14 dni tudi veliko bolj utrujen čeprav delam isto kot prej. Občasno pa me tudi boli nad žličko oz. med prsami. Najlepše hvala, lp

Pozdravljeni
Precejšnja razlika je, če izkašljujete kri, ali jo zgolj kar tako začutite v ustih ali opazite v slini. V zadnjih primerih lahko izvira tudi iz dlesni, zadnjega dela nosne votline in zateka zadaj po zadnji steni žrela v usta. Pri izkašljevanju krvi pa je bolj verjetno, da prihaja nekje iz nižjih delov dihal. Varneje v obeh primerih pa je, da obiščete še živega zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Zjutraj takoj ko se zbudim se moram izkašljati imam veliko goste sluzi. V sputumu -sluzi je opazati zelo drobne črne nitke. Sem star 35 let nekadilec. Alkohola ne pijem pred letom dni so mi diagnosticirali gerb.
Ali je vse to v povezavi z gerbom?
Hvala za vaš odgovor Maks

Žal si slabo predstavljam tiste črne nitke in bi jih zato težko povezoval z gerb-om. Slišati ni nič alarmantno, kaj naj bi tiste nitke bile, pa tudi žal nimam ideje…
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in sem nekadilka ter ne pijem alkohola. Zjutraj sem že 3x do zdaj pljunila sluz ki je vsebovala kri. Večkrat me tudi boli v trebuhu, kot bi imela krče in tudi zelo kašljam. Sem tudi alergična na hišni prah. In nevem kaj bi lahko bilo narobe in ali naj grem k zdravniku?
Hvala za vaš odgovor.

Zdravo Ania, kri v usta lahko,pride tudi iz zadnjih delov nosu, dlesni in ne nujno iz pljuč, kar se mi v tem primeru sliši manj verjetno. kašelj je lahko,posledica alergije, okužbe, refluksa in ostali simptomi niso nujno povezani s tisto krvjo. Do dokončne diagnoze pa boste lahko prišli le s pregledom pri zdravniku.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Ze dlje casa imam jutranji zadah in zjutraj je slina rjavo rdeca. Vonj pa grozen. Stara sem 34, ne kadim ze 10let. Je pa res da imam krvavece dlesni med scetkanjem. Torej vsak dan je slina rjavordeca… Ali je potreben obisk dr ?
Hvala

Bolj verjetno se mi zdi, da je kri iz ust ali morda zadnjih delov nosu, kot pa od kje drugje. Seveda pa lahko to izključi zgolj pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni sem 13let star in se bojim vsake bolezni dases ko sem vstal sem imel kri v nosu čez kakih 5min sem zakihal in namesto sline sem pustil kri zanima me če je to normalno lep pozdrav

Krvavitve iz nosu sicer niso “normalne”, so pa pogoste in večinoma ne pomenijo nič resnega in minejo same. Ni pa nenavadno, da se ob krvavitvi iz nosu nekaj krvi znajde v slini, če priteče po zadnji steni žrela. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Danes zjutraj sem izpljunila rdeco sluz. Vsako jutro si grlo očistim tako da hrknem sluz. Danes je bila obarvana rdece. Po kasnejsih poskusih naprej je bilo vedno manj dokler ni bilo nic vec. Nisem prehlajena in ne kasljam. Sem nekadilka stara 34 let. Je mozno da je bilo povezano to z rdecim zeljem ki sem ga jedla prejsnji dan? Moram k zdravniku ali pocakam ce se bo se ponavljalo? Je mozno da je kaj hujsega?
Hvala in lep pozdrav

Zelje seveda ni nemogoče, tudi sled krvi iz dlezni ali nosu ki bi zatekla nazaj bi bola možna

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close