Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pljučna zapora

Pljučna zapora

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let in pravkar so mi diagnosticirali supraventrikularno tahikardijo, ki jo kar dobro obvladujem. Včeraj pa sem imela še obremenitveno testiranje in test pri katerem pihnem v neko napravo (mislim da je spirometrija). Sam obremenitveni test je potekal normalno. Zdravnik pa mi je rekel da rezultat spirometrije kaže na pljučno zaporo. Sicer samega izvida nimam pred sabo, rekel je pa, da imam neko vrednost -19, kjer je normalna meja do -12. Sicer večjih težav z dihanjem nimam, včasih zvečer malce težje diham ko ležim na boku ampak ni nič hujšega. Zelo sem zaskrbljena, saj sem seveda takoj pomislila na najhujše (rak). Drugače ne kadim, ne pijem alkohola ali kave, vendar pa vsakodnevno delam z barvami, ki imajo močan vonj a naj nebi bile škodljive zdravju (DEKA transparent). Zdravnik je sicer omenjal astmo, a se mi to zdi malce neverjetno, saj drugače nimam nobenih težav: ne kašljam, diham normalno, nimam izcedkov iz pljuč. Ali je možno, da je izvid spirometrije kazal na pljučno zaporo pa te vseeno nimam, ali bi bilo najbolje da se čimpreje odpravim k zdravniku (kar bom tako ali tako storila, bi pa bila vesela če me kdo že prej malo pomiri :)).

Hvala vam za vsak nasvet in pomoč.

Lep pozdrav.

Spoštovani1

Na osnovi spirometrije ne moremo postaviti diagnoze raka.
Kar se tiče astme, diagnoza temelji na tej preiskavi.
Verjetno je zdravnik ugotavljal manjša odstopanja od
normale, vendar imam premalo podatkov da bi to lahko
komentirala.Najprej se posvetujte z lečečim zdravnikom.

Nissera Bajrović

New Report

Close