Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Plazenje 7-mesečnika

Plazenje 7-mesečnika

Z našim skoraj 7-mesečnim sinkom hodimo na fizioterapijo zaradi povečanega mišečnega tonusa.

Že kar nekaj časa se sam plazi po tleh. Vendar pa se plazi tako, da se naprej (ali nazaj) poriva z rokami in ne z nogami in s tem pravzaprav drsi po trebuščku. Noge ima tako čisto pri miru oz. si z njimi pri plazenju sploh ne pomaga.
Na zadnji fizioterapiji nam je fizioteravetka rekla, da mu ne smemo pustiti, da se bo plazil po tleh s pomočjo rok (predlagala je stajico, da bo pri miru).

Ker se mi zdi, da sicer uživa, ko se plazi po tleh, ga ne bi rada dala v stajico.

zanima pa me, kaj sploh lahko naredim, da se bo naučil pravilnega plazenja po tleh? Kaj mu lahko dam na tla, da se ne bo plazil po trebušču?

Hvala za odgovor

Pozdravljena!

Če sem prav razumela, vašega korenjaka spramljajo v razvojno nevrološki ambulanti, zato vam bo tudi njegova fizioterapevtka, ki ga pozna, najbolje svetovati in vas bo naučila “handling” oziroma pravilno rokovanje z otrokom.

New Report

Close