Najdi forum

Hey,
Prosila bi vas rada za nasvet.
Stara sem 26 let. Opažam, da hodim bolj z notranjim delom podplata. Zdaj pri nekaterih čevljih se to očitno vidi. Problem nastane, ko me občasno boli kost pri tavelikemu palcu, ker je bolj obremenjen. Pri dalši hoji tudi kolena.
Zanima me, ali obstajajo kakšne vaje ali kaj podobnega da bi se naučila normalno hodit.
Lp,

Spoštovani!
Ja, očitno imate “platfus”.
Vaj za “normalno hojo” ni. So pa vaje, ki okrepijo konično preobremenjene mišice vaših stopal in goleni (te vas lahko naučijo na fizioterapiji) . Potem so tu raztezne vaje, da mišice sprostimo in jih “oelastičimo”. Pa masaže so prijetne, tudi izmenične-toplo/hladne kopeli. Dolgoročno so dobri vložki s podloženim vzdolžnim stopalnim lokom. Opozarjam pa, da vsak ni dober za vsakega in ga bo treba aktivno iskati. Na kratko: ko stopite nanj vam mora biti udoben in vam nudit oporo, ne pa tiščat. Navadite se ga nato počasi po dnevih, ne kar takoj na maraton! Če v mesecu/dveh vajino “razmerje” ne funkcionira poiščite drugega- sedaj že z znanjem kaj vam pri prvem ni bilo všeč! Nato pa korak za korakom naprej v sončni zahod …
Lep pozdrav,

New Report

Close