Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Plače,Plače….še …še več hočem

Plače,Plače….še …še več hočem

Gospa GALA, malo resnosti prosim.

Zdravniki imajo službo kot vsi drugi in nihče jih ni silil, da to postanejo! V svetu je precej tožb zaradi zdravstvenih napak in počasi (zelo počasi) prihaja to tudi pri nas ven, čeprav se zdravniki med seboj blazno ščitijo.
Večina (80%) zdravnikov se obnaša kot mali bogovi in niso s človeške plati vredni niti 100 SIT kamoli njihove plače.
Vsi imajo možnost odpreti privat prakso, kjer lahko služijo kot črni!

Kaj porečete na pisanje ANETE, gospa dr. Alenka?

No, to od Sandy je bilo res žalostno napisano in mogoče je le nekaj na temu, VENDAR, zakaj si potem šla na medicino??? Lahko bi šla za prodajalko ali pa marsikaj drugega?

Ta pa je bosa!
Pri nas zdravniki zašuštrajo toliko ljudi in PRAV NIČ SE JIM NE ZGODI! Kje je kakšna odgovornost?!?!

Še en VEHEMENTEN!
Marsikdo ima za veliko primerov dovolj znanja!

Zdravniki v precej primerih ne naredijo niti ustrezne analize in diagnoze, kaj šele kaj drugega. Laik seveda ne ve točno kdaj je potreben kateri pregled in katero zdravilo je pravo ali ne, nekaj pameti pa le ima v glavi.

Spoštovani gospd Pavel

Z vašim mnenjem se popolnoma strinjam je tako…..
Pa ne mi zameriti.

Lep večer vam želim
L.P,
Gala

Draga Lea!
presenetila si me, ko si napisala, da si se za študij medicine odločila iz drugega razloga, ne pa zaradi denarja. Zelo malo je danes zdravnikov, ki jim denar ne pomeni veliko. Namreč delam v zdravstvu. Srečujem se z različnimi sodelavci. Kako malo je potrebno, da razveseliš bolnika, ki čaka na pregled. Ko hodim po hodniku, vidim marsikaj (obnašanje zdravnikov: nekateri so prav nesramni, kričijo, zmerjajo, razbijajo). Res traja študij osem let, vendar jih v teh osmih letih niso naučili obnašanja (človečnosti) do sodelavcev. Tudi čistilka v zdravstvu je človek in spada v kolektiv, velikokrat bi rabila kakšno lepo besedo. Da ne govorim, kako se zdravniki obnašajo do administratork in ostalih sodelavce, ki niso zdravniki.
Naj imajo velike plače, vendar naj se naučijo spoštovati tudi tiste ljudi, ki niso končali študija medecine. Vendar so tudi izjeme med zdravniki, ki jim gredo vse pohvale.Lea je pisal/pisala:

Se strinjam, Jaka. Delam v zdravstvu, a sem premala riba, da bi kaj ukrenila, napake pa vidim skoraj vsak dan. Včasih namignem bolnikom, kakšne pravice imajo in ti potem več sprašujejo, se malo ujezijo, kam pritožijo in nekateri tudi kaj dosežejo, ko gre za njihovo zdravje. Res je, zdravniki bi morali biti kritični do sozdravnikov, ki delajo malomarne napake. Ljudje pa, čim več sprašujte, pravica je vedeti! Lep pozdrav

Več kot le strinjam se s teboj Špela. Ko zdravnikov ne rabiš je v redu, gorje nastane ko jih potrebuješ. Takrat vidiš njihov odnos do pacienta, ki je tak kot si pisala, žal.

lp, Uršula

Sandy se po riti praska, sploh se nima za kaj učiti, saj že cel mesec surfa po e-netu in prepričuje samo sebe, kako plemenita in požrtvovalna bo. Pa tudi denarja ima preveč, saj tako surfanje kar stane. Tebi ne bi smeli dovoliti, da postaneš zdravnica. Ja, biti zdravnik je plemenit poklic in spoštovanja vreden, ampak za takšne ljudi, ki cenijo svoje varovance (bolnike), ki se maksimalno potrudijo zanje v vsakem pogledu, pa kljub zasluženi precej visoki plači (v primerjavi z ostalim standardom našega naroda) vseeno ostanejo pošteni in preprosti. Kar pa zate ne velja, ker si že sedaj zakompleksana! In pusti prodajalke, medicinske sestre in druge pri miru! Sem visoko izobražena ženska z izpolnjenimi življenjskimi cilji, delam v zdravstvu in cenim vsakega, ne glede na poklic, starost ali plačo, če so le pošteni in preprosti.

Ja, Sandy in nekateri ostali… Malo pozno, pa vendar…

Zakaj toliko razglabljate o študiju in o svojih vrednotah?
Toliko govorite o požrtvovalnosti, dobroti… Po drugi strani pa vidite samo sebe. S takšnim odnosom, draga moja, kot ga imaš ti, si želim, da te ne bi nikoli srečala, ko bom potrebovala zdravniško pomoč. Zanima me, zakaj si tako nevoščljiva drugim, tistim, ki so si izbrali drug poklic? Pa bi si ga še sama. Sicer pa je vsak poklic nekaj vreden in vsak je plačan za to, da opravlja svoje delo. Nekateri več, drugi manj.

Razmisli, draga moja, kako vzvišeno boš lahko sedela na stolčku v svoji ambulanti, če ne boš imela čistilke, ki bi jo vsak dan počistila…
Pa vsi vemo, kako jih mnogi zaničujejo.
Pa ne me zdaj kvalificirat za čistilko, ker to nisem. Sem izobražena, delam in sem plačana za svoje delo. Tudi jaz sem požrtvovalna, lojalna…
In nagrajena s tem, da me ljudje cenijo in da se dobro razumem s sodelavci.

Plača pa… Vsi jo potrebujemo, ampak najprej si jo moramo zaslužiti.

LP, Sonia

Morda se tudi jaz oglašam malo pozno pa vseeno…
Sandy na veliko oglaša različna dežurstva zdravnikov… Vem, da so težka, pa ne iz lastnih izkušenj, pač pa imam sestro, ki je na eni izmed ljubljanskih klinik zaposlena kot višja medicinska sestra, njena dežuranja (do 8 mesečno) znašajo med tednom 36 ur, med vikendom pa 24 ur.

Zdravniki niso edini, ki dežurajo. Ob vikendih delajo (zdaj tudi skoraj vsi) prodajalci, dežurajo policisti, gasilci, taksisti, mnogi prevajalci delajo ob vikendih, ko jih priganjajo roki, mnogi študentje delamo ob vikendih, ker služimo denar za svoje potrebe, ipd.

Vem, da ste medicinci kot študentje obremenjeni, vendar verjemi, da nimate edini obveznih vaj in predavanj. Poleg tega imate normalen urnik (in greste domov in se učite), večina študentov filozofske pa začne ob 8h zjutraj in konča proti večeru, ker ima urnik precej lukenj…tisti čas pa je težko porabiti za učenje, ker v čitalnicah ni prostora, vračanje domov pa se časovno ne izplača.

Mislim, da večina poklicev z univerzitetno izobrazbo zahteva vseživljensko izpopolnjevanje, sploh pa – kdo izmed diplomirancev dejansko koristno uporabi znanje, ki ga je pridobil na fakulteti. Pravniki pravijo, da ne znajo niti pogodbe napisati (se opravičujem vsem pravnikom, ampak take podatke so mi dali kolegi študentje :)), študentje jezikov se učijo samo slovnico, besedišče pa… naj si nabirajo na lastne stroške na izobraževanjih v tujih državah, študentje elektrofakultete imajo nekatere predmete, ki z današnjo tehnologijo nimajo veze; strojniki imajo strokovno literaturo v nemščini, pri tem pa je edini tuj jezik, ki se ga morajo učiti nemščina, ipd…

Ni smiselno naštevati vsega negativnega, kar obstaja pri posameznih usmeritvah,
hotela sem samo ponazoriti, da če bi se vedno odločali za študij na osnovi negativnih točk, potem najbrž nihče ničesar ne bi študiral.

Je že tako, da ste ob vpisu na fakulteto vsi bodoči medicinci (tako kot tudi ostali bodoči študentje) obveščeni o trajanju študija in obveznostih, hkrati pa mora biti oseba pri 18., 19. letih dovolj zrela, da približno oceni, kaj od življenja hoče in kaj želi za to žrtvovati.

Draga Sandy, praviš, da je tvoj oče zdravnik pred upokojitvijo – torej si se pred odločitvijo za ta študij morala zavedati vseh težav v življenju zdravnikov in “njihovem” odpovedovanju, hkrati si imela trden podatek o plačah. ZAKAJ potemtakem tak gnev, če si imela na voljo dovolj inormacij o življenju, ki te čaka?

Sama osebno spoštujem vsakogar, ki vestno opravlja svoj poklic, pa naj bo to dimnikar, politik ali pa zdravnik. Vsekakor plus točke pridobijo osebe, ki pri vsem tem zmorejo prijazno besedo ali dve, kajti za tako gesto ne potrebuješ toliko in toliko let študija niti študijski napori ne opravičujejo odsotnosti prijaznega odnosa.

Ma daj ne bluzi. Nisi niti povohal enega izpita na medicinski fakulteti in tudi trajanje študija je za polovico daljše… torej cut the crap!

New Report

Close