Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija pityriasis lichenoides

pityriasis lichenoides

Spoštovani.

Prosim če mi lahko obrazložite diagnozo ki sem jo prejela na dermatološki kliniki. Pityriasis lichenoides – je bila prva diagnoza (vzorec je bil vzet iz noge), druga pa proriaziformni dermatitis. Ali je to sploh ozdravljivo, ker od kar se mi je to pojavilo to pa bo marca eno leto še ni bilo dneva da nebi bilo ničesar na koži. Najprej se mi je pojavilo na pazduhah, na notranji strani nog – okrog spolovila in cca.15cm nižje, na hrbtišču stopal, na notranji strani rok od zapestja pa skoraj do komolca. Kasneje je povsod izginilo ostalo pa je na dlaneh in prstih ter tudi zunanji strani dlani. Ko nastane madež, ki je v začetku kot mala bunkica, zelo dolgo ne izgine tudi do dva tri mesece in velikokrat se potem tudi razžiri, nastane kot nekakšna rožica. So pa tile izpuščaji na dlaneh drugačni kot so bili tisti v prvi fazi (pod pazduhami, nogami). V naprej se zahvaljujem in vam želim lep in uspešen dan. Vanesa

Spoštovani,

kaj Vam je razložil Vaš dermatolog? Kako ste se zmenila glede zdravljenja?

Ali je diagnoza dokončna ?
Pozdrav

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close