Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil Pitje osoljene vode

Pitje osoljene vode

Pozdravljeni in hvala za vaše mnenje.

Na spletu sem zasledila, da se večkrat omenja, kako zdravo je pitje vode. Imam dve vprašanji:

– Kdaj se lahko pije, ker sem zasledila, da tik pred ali med obrokom ni primerno zaradi oslabitve prebave?

– Ali je dobro dodajati v vodo sol? Sama moram veliko piti zaradi ponavljajočih vnetij mehurja in nekateri pravijo, da čista voda preveč spira telo je je dobro dodajati malo soli, da se povrnejo minerali. Kaj menite?

Meni slana voda paše, jo lažje pijem in se bolje počitim. Se pa bojim zaradi omejitev soli, kar je pa spet nova zgodba.

Hvala za vaše mnenje.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

Razlog zakaj se pitje vode tik pred in med obroki odsvetuje je, da voda razredči prebavne sokove in tako je prebava počasnejša.

Če vodi dodate nekaj malega soli (priporočam morsko nerafinirano sol) in še malo limoninega soka, ste pripravili domačo izotonično pijačo, ki jo telo hitreje absorbira.

Priporočen vnos soli je 5 g dnevno, torej ne gre pretiravati, dodatek nekaj zrn soli pa ne bo predstavljalo težave, če seveda ne solite preveč hrane.

Strah, da bi s pitjem vode iz telesa sprali preveč mineralov je odveč, če ne spijtete več kot 2 litra vode. Sicer pa le te nadomestite s hrano.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]
Objava čaka odobritev

New Report

Close