Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pik neznane žuželke,živali..

Pik neznane žuželke,živali..

Koliko po piku mesto pteče, je odvisno od vrste žuželke, mesta poka in odziva telesa. Oteklina je lahko tudi znatna, seveda ba insekta samega iz tega podatka ne bova mogla identificirati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Včeraj me je v gleženj desne noge pičila neka žuželka. Takoj po piku se ni nič videlo, le srbelo me je. Danes imam gleženj čisto zatekel in na njem je rdečica.
Tak pik žuželke je letos že 4. in pri vsakem je bila oteklost prisotna nekaj dni.
Ali je to normalno, ali naj obiščem zdravnika?
Hvala in lep pozdrav.

Zadnje čase se pojavlja precej ljudi z velikimi oteklinami okrog banalnih pikov žuželk ki trajajo tudi en teden in pomaga le hlajenje. Seveda pa po netu tega ni možno ločevati med okužbo vbodnega mesta, šenom (čeprav je pri slednjem pogosto prisotna vročina) Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
pred 2 dnevoma me je pri kolenu piknila neznana žuželka ali žival. Ker sem imela operacijo kolena, okoli reza ne čutim in tako pika nise čutila. So me pa opozorili drugi, ker mi je rahlo tekla kri iz vboda, okoli pa je nastala rdeča bula, ki me je zelo bolela. Ker imam rahlo obliko alergije na pike žuželk, sem takoj vzela claritin in začela hladiti. Vendar po 2eh dneh bula in bolečina še nista izginili, področje pa je še vedno tudi rdeče. Ali je čas da grem k zdravniku ali še počakam? In kakšna žuželka bi to sploh lahko bila?
Hvala!

Seveda odgovarjam čisto na pamet in le na podlagi opisa, običajno pa gre pri tem le za lokalno reakcijo na pik, ki ne zahteva zdravljenja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close