petdesetletnica
Mnenja sem, da je za take “okrogle” rojstne dneve potrebno podariti darilo, ki ima OSEBNI predznak (da oseba ve, da si darilo kupoval prav zanj, ne pa da si dal, kar je bilo poceni ali si dobil sam, pa ti ni všeč – zato daš naprej). Torej, odvisno kakšen je slavljenec (kaj ga zanima, kakšne želje ima, kakšne hobije itd.).
Darila, ki so nekako bolj splošna (za uporabo tudi ostalim družinskim članom), so bolj primerna za kaka druga praznovanja ali ostale rojstne dneve.
Ne vem kje si videla, draga Sončnica, da je kaj letelo nate!
Napisala sem samo, kako se JAZ odločam pri izbiranju daril, kaj mi je vodilo, kar je pa Maja tudi spraševala. Ali ti kupiš svoji mami hladilnik, ali zlato verižico, to je TVOJA odločitev ali pa več ljudi, ki se tako dogovorijo. Sploh pa, če si vedela, da je to mamina želja, bi bila največja neumnost (morda tudi razočaranje za njo), če bi jo obdarili z najdragocenjšo ogrlico od Tiffanya. Če boš še enkrat prebrala, boš videla, da sem napisala, da je vedno NAJPREJ treba upoštevati želje slavljenca.
Za tisto, da naj bi bilo osebno darilo pa tole. Moj mož je za svoj jubilej dobil v dar komplet za kadilca pipe (pipo, tobak, čistilec, neko krpico itd.). V življenju pa ni nikoli pokadil ene same cigarete ali pipe. Celo vsi ga poznajo kot nasprotnika kajenja. Seveda, vljudnost mu je nalagala, da se je za darilo zahvalil, mislil si je pa svoje. Moj oče pa je dobil za svoj jubilej od sorodnika aparat za kuhanje kave (s filtrom) z besedami: da boš kdaj ženi skuhal kavo (!!?). Takrat pa sploh ni pil kave. ZATO je važno, KAJ komu kupujemo, saj vendar obdarujemo slavljenca ne sebe.
Z darilom, velikim ali majhnim, “povemo” nekomu, da ga imamo radi, da nam je v veselje obdarovati ga, da cenimo njegove želje. Lahko mu pa tudi “povemo”, da nam je samo važno, da pridemo čim ceneje skozi, da smo veseli, da je te “ceremonije” konec. Upam, da me boste razumeli, kaj sem hotela povedati, sicer bom spet predolga kot ponavadi.