Najdi forum

Tista slepota,
ki ti prekrije oči,
ko misliš, da ljubi.

Bolečina, ki zareže srce
ko izveš,
da nisi več ljubljen.

Boj, ki moraš ga biti,
da življenje ne obstane,
da naučiš se zopet sebe ljubiti.

Osamljenost,
ki ne pusti srcu utripati,
ker ni nje,
ki jo še vedno ljubim.

S

Ja če pa to ni bdna pesem pol pa tud ne vem. Ej S, ce te je punca pustla, ti ni treba pol tle teh žalostink objavlat.

Ti kar piši pesmi, če ti je potem lažje pri srcu. Pa ne poslušaj Mateja in podobnih. Tudi Prešeren je napisal veliko žalostink, pa je vseeno naš največji pesnik. LP Igor

Matej ne bodi nesramen…..pesem je zelo lepa …trikrat sem jo prebral….le še kaj napiši….

Men je tut vsec, pa se nekdo si je “moje” ime in napisal prav en grd komentar 🙁

LP

Matej

Dobra je, še posebej z ozirom na poplavo zgrešenih poskusov na to temo. Upam, da boš pridelal še kakšno veselo.
Lep pozdrav

bela slepota lazne stvarnosti.
ostro rezilo neljubljenosti.
vrtinec bitke ranjenega samoljubja.
boleca odsotnost,
ki me pusca nemirnega.

Irena,
mislim da te je škoda samo za predelave …
Si mi pa dala vzpodbudo, da objavim
eno svojo, staro sicer že enih par let.

Ničesar več

Je bilo vse samo zato,
ker je prišel čas,
ko sem mislil, da imam vse,
in da mi manjka
samo še nekdo.

In se je nekje,
čisto drugje,
takrat tebi zdelo,
da je prišel čas,
da žalost gre.

Se je res veseli
Neron smejal iz tvojih oči,
ko sta gorela
moj Rim in moj jaz,
in zdaj čas
ničesar več
ne obljublja mi.
Ne obljublja mi.

Lep pozdrav

Me je skoda, mas prav, saj zato nisem ostala pri njih, imam ze tudi kaj objavljeno. Pa k tvoji pesmi:

Vec nica

objela me je lepljiva varnost casa
ko sem hrepenel po dvojini popolnosti

tedaj si presekala popkovino zalosti
ponosna si vstala

v tvojih oceh je zagorel Rim
(Neron ob tem srečen kot vedno,
stari piroman pac)
zublji so lahkotno pogubljali moj lik

tudi moj cas se je upepelil
v njem ni vec obljub po kalitvi

Poanta je v tem, da se ne trudite prevec z verzi in ritmiko – ker vam namrec zelo skripljejo! To pa razsuje se tako globoka custva. Ko pride to spontano, je slisati manj ceneno, bolj osebno, bolj kreativno in novo. Besedo ljubiti vsaj za zacetek zamenjajte s katero drugo, z drugim okoljem, prispodobami itd. itd. S. ima vsake dve sekunde ljubiti, kot da bi sploh ne poznal druge besede. Pravi pesnik namestjo nje natrosi vsaj sto besed, ki jo lahko naslikajo, upodabljajo. Pa veliko dela!

Ko na net se priključim spet,
takoj odtipkam med.over.net

:)))))))))

Ko sem prebral tvojo modernizacijo,
napotke S-u in tisto o čustvih,
sem se spomnil ene stare pesmi,
ki jo Melanie Safka,
začne se pa takole:

LOOK WHAT THEY DONE TO MY SONG

Look what they done to my song ma
Look what they done to my song ma
It was the only thing that I could do half right …

In meni so, če je stvar res pridelana na svojem,
všeč ravno te napake,
ki jih ti popravljaš v svojih predelavah.

Lep pozdrav

v svojih predelavah ne popravljam tvojih napak (zal mi je, da si to tako razumel), ampak stvari predstavljam se z druge perspektive – to se mi pac zdi zanimivo, se mi je zdelo, da tudi ti v tem uzivas. sposodila sem si tvoja ocala in vanje vstavila “svojo plastiko”. sicer pa pesniki ne delajo napak. so namrec nezmotljivi. 🙂 tvoja pesem je se vedno povsem nedotaknjena, moras pa malo popraviti svoj ranjen ego, ce ni prenesel prelitja na drugo perspektivo. ne pride pa mi na misel, da bi si karkoli od tega lastila. samo igrala sem se. poigrala.
trala
la la!

A kaj ko tipkam kot prekleta,
odvisna sem od interneta.
Od vneme mi gorijo prsti,
ze sem spet v novi vrsti.
Ob vseh urah pametujem,
vcasih celo verze kujem.
Moja resnicnost je pokopana,
dolgo v noc je luc prizgana,
ko za monitorjem sama
tipkam, tipkam kot bolana.
Ni mi mar za drugo druzbo,
na med.over.net sem staknila okuzbo,
zdaj sem cisto ze znorela,
presrecna, kadar streznik dela,
pa na koncu z zivci – prava hajka,
ko pogosto njihov streznik strajka!
Resite mi torej moj razum,
kje, povejte, najdem naj pogum,
za klik na desno tipko in zabavo
dokoncam s “prekini povezavo”?!!!

ja, pa se igraj no,
pa, pa

Naslednja naloga 🙂

Stran na med.over.netu posvečena verzom in pesmim.

Primož

🙂

Spoštovana Irena,

očitno je, da se spoznate na tole situacijo.

Kaj ko bi odprli, poglavje forum, kjer bi lahko vsakdo objavil svojo umetnost, dobronamerna kritika pa nikdar ni odveč, tako bi lahko marsikdo v sebi odkril nekaj dragocenega, kjer bi lahko užival. seveda z pomočjo strokovnjaka.

To o tej vaši pesmi….? Kaj naj rečem fenomenalna ideja. Priznam, da jo bom objavil na prvi strani. Upam da dovoliš.
Smo se prav lepo nasmejali, zaenkrat pa bomo še kar star strežnik obdržali, to kar pa štrajka, je ponavadi telekomova hajka, če jih pa pokličeš, ej kva ne dela, pa bo ziher, stoprocentno je udarla kakšna strela.

Se bomo pa potrudili, da bi vam vsem skupaj delalo kar najhitreje, vse pa je seveda odvisno od tehnologije, čeprav tehnologija brez človeka ne pomeni nič, torej lahko zaključim, da je na koncu spet kriv človeški faktor.

Smo pa veseli vsake kritike, ki nam pomaga reševati težave.

Še enkrat pesem je enkratna, jo lahko vzamem za našo himno, če jo prodam v milijon izvodih, dobiste honorar. :)))))

Primož

Irena,
ali zdaj vidiš razliko
med predelavo in izvirnikom!?
Ha, ha

Ljubezen traja in je…..
je kot ptica nad nama,
polna svobode v vetru,
je kot lokvanj na barju,
v strahu globine.
Ljubezen traja in je…
in včasih zaboli
ujeta v okove strasti.
Imela bi te…
zaklenjen v mojem srcu
bi združen s krvjo
živel z mojo potjo.

Vendarle vidim ene par stvari… namrec pesem je nadaljevanje Primzijevih dveh vrstic, to je eno, se pravi ima tudi on avtorske pravice… Potem sklepana je bila v par minutah, pa se mi vsled mojim visokim pesniskim potencialom zdi malo rahiticna… ma ker pa ven skili tisti humor, ki ga je vedno dobro jemati, celo v neomejenih dozah, pa mislim, da tu prevlada dober ucinek nad slabim! 🙂 Tako, da kar objavite, ce se vam zdi, s tem da mislim, da bi lahko bilo kaksno saljivo priporocilo zraven, npr.

“Strokovnjaki z med.over.neta opozarjajo: med.over.net lahko zasvoji! Vstop na lastno odgovornost!” (morda celo z istimi crkami kot je to na dolocenem nikotinskem proizvodu).
In se trpke izkusnje nasih bralcev iz prve roke: (sledi pesem).

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close