Najdi forum

Pes sam doma

Pozdravček vsem!

Eno kratko vprašanje: kako gledate na to, da je mladi kužek (3 mesece) sam doma 8 ur oz. čas ko sem v službi? A je to res nekaj groznega? So me “napadli” v službi…češ, da oni nimajo kužka ker bi bil “revček” sam doma 8 ur.

TOREJ?

Hvala za vaša mnenja,…

Simona

MOJ JE TUDI PO 12 UR SAM A MU ČISTO NIČ NE MANJKA.PAČ KO PRIDEM DOMOV SE MU POSVETIM IN GREMO NA DOLG TREKING ZA 2 DO 3 URCE.POL JE PA REVEŽ ČIST ZMATRAN:)
NE SEKIRAJ SE ZA DRUGE VAŽNO JE, DA KO PRIDEŠ DOMOV KUŠKA RES ZLAUFAŠ IN SE MU POSVETIŠ.

LP

Hojla PIJAVKAKA in vsi ostali na forumu…hja, res so me strli ob takem zlobnem “pričanju”….ampak najbolje je res, da pozabim in se ne sekiram, ker mu tudi jaz nudim vse in še več in noro ful vesel me je, ko pridem domov in pol sledijo najine urice cartanja in sprehod in mnjami, ko sem srečna da ga imam. Ljudje ne vejo kaj zamujajo, a ne? Sem absoultno mnenja,da če si kužka želiš zdaj, ga imej zdaj, ne šele v penziji kot to eni radi trdijo….

Čao

Moja je tudi sama vsak dan vsaj 9 ur.Če ji ostali čas nameniš tako, da se ji res posvetiš, potem ni problema.

Odrasel pes normalno zdrži toliko ur sam, mladič pa ne. Če drugega ne, ne more 8 ur držati mehurja. Tako da če imaš možnost priti vmes domov vsaj za toliko, da ga pelješ lulat in se malo poigrata, sploh ni problema. Če bo pa 8 ur sam, bo že zdržal (brez skrbi se bo že š čim zamotil), samo moraš biti pa pripravljena na to, da boš morala še čistiti lužice in kakce za njim.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

joj jaz vsak dan tam ko delam poslušam jokanje sosedovega kužka ko njih ni doma…grozno…kužek je mladiček in tako strašno joka da se mi para srce…samo res je da imajo eni službo in ne morejo pomagati.

No, kakorkoli ti imej tega kužka rada se mu posvečaj, če bo že od malega navajen, da bo sam bo lepo počakal. Le pazi, da bo imel na razpolago dovolj igrač, da se zamoti, ter svežo vodico in hrano,pa bo več kot vesel.
Pa pusti zlobne jezike pri miru saj vsi enako govorijo v službo moramo pa vsi hoditi za najmanj 8 ur. Jaz sedaj še an projektu delam pa me ni po 12 ur a zaradi tega ne mislim kuška dati stran. Je tako vesel, ko me zagleda ko sem doma da je presrečen da me ima.
Uživaj s tvojim pikcem:)zlobne ljudi pa ignoriraj.

Lp

imeli so prav, kajti to je mladič in mora prej lulat, kakat kot pa šele po 8 urah ali več!!!!

In tudi zame je to živo matranje in rečte kar čte, sploh una je pametna , ki trdi, da je njen pes sam po 12 ur, ampak, da ko pride domu, gresta nato ven za 3 in več ur..ma kako eni blefirajo, lažejo, komu se vprašam, briga mene to, meni se le psi smilijo, ki so toliko sami, le zakaj zaboga jih imate???
Ja kuža bo več kot vesel, mladič, če bo imel svežo vodo, hrano, vse bo polil, potacal, polulal, kakal, kajti mladič mora po vsaki hrani, pitju ven na lulanje…in še in še, svetujem knjigo, da se vsi taki, ki trdite da to ni nč, mal naučite v kaj se spuščate!!!

Avtor in naslov?

Ja meni se tudi kuži ki so tako dolgo sami doma smilijo. Smo imeli v bloku družno, kjer so ravno zaradi pritožb sosedov na zavijanje psa, le tega morali dati stran.
Jest imam tudi kuža. Bil je moja največja želja celo življenje, pa mi ga mama ni pustila. Pri 20 sem privlekla domov malo kepico in ji rekla da če ji kaj ni prav pač greva oba. A bila sem študentka, mama pa upokojenka, moja kepica res ni bila skoraj nikoli sama. Sedaj imam že damo v letih in jo toliko časa samo doma puščam s težkim srcem. A vem, ko se zgodi neizbežno (kar upam da še dolgo ne), ne bom imela več kuža. Enostavno nimam srca da bi ga tako dolgo puščala samega. Ker konec koncev so psi predvsem družabna bitja in rabijo družbo okoli sebe, ne pa da pol dneva samo preležijo doma. Moja kuža se je spremenila, ko sem se preselila na svoje, nekaj časa naju je tako žalostno gledala ko sva odhajala od doma. Se je res navadila, ali le midva nisva videla njenega žalostnega pogleda?

Oprosti, Simona, ker sem se postavila na stran tvojih sodelavcev. Ne obsojam te da kuža tako dolgo puščaš samega, pa tudi vem kako je če si psa res močno želiš, ampak res mislim da ni fer do kuža da ga sploh vzameš, čeprav veš da bo kot polovico dneva sam doma. Gledam predvsem s čustvenega vidika, je pa tudi res da rabi mladiček tudi več časa za igro, za socializacijo… Verjetno te zelo pogreša in si zabavo poišče sam, pa te doma pričaka marsikaj…

Psi za telebane, odlična knjiga iz nje izveš vse! Ali katera koli druga knjiga o vzgoji psa, takoj boš prebrala, da mladič potrebuje že takoj veliko časa in celo priporočajo, da si človek mesec dno irganizira, da ima res čas za psa, kajti prvi trenutki so zelo pomebni za vzgojo, socializacijo, tukaj predvsem čas za vozakanje ven lulat, kakat, na začetku vsi mislimo, da ne delamo drugega kot nenehno vozimo psa ven lulat…, tukaj pa pes po 8 in vec ur sam, zakaj nisi napisala kaksno je stanovanje, ko prideš domov, kam lula, kje kaka, kaj vse je že ušpičil???

Človek mora imeti žival šele takrat, ko ima res čas zanjo, vse ostalo je njegovo egoistično razmišljanje in matranje živali!!!

Se pravi, da bi pravzaprav lahko imeli pse samo študenjtje in upokojenci? Zanimivo. Kaj pa zahtevnejši psi? Taki, ki potrebujejo zrelega, izkušenega vodnika v odlični kondiciji? Za take pse je študent preveč “zelen”, upokojenec pa prepočasen. Zaposlen človek si ga pa ne bi smel nabaviti. Mogoče pa je ravno to krivo, da imamo po ulicah toliko nevzgojenih psov. Torej bi bilo najboljše vse, kar je večje od pudla, kar ukiniti?

Res je, da je za mladička 8 ur dolga doba. Zato se je dobro organizirati tako, da si enkrat vmes, med službenim časom, nekdo vzame vsaj 15 minut, da nese psička na lulanje, mu da vmesni obrok in preveri vodo. Z malo volje to ponavadi ni nedosegljivo, saj ima skoraj vsak soseda, sorodnika, prijatelja, ki bi imel teh 15 minut, za prve dva ali tri mesece.

Se pa zgodi, da “varstvo” resnično ni možno in mora biti pes več ur sam. Res ni idealno za psa, pa tudi za lastnika ne. Če nič drugega, je treba zaradi tega veliko dlje brisati lužice, ker bo pes rabil več časa, da se navadi na stanovanjsko čistočo. In veliko več možnosti je, da iz dolgega časa kaj razgrize in uniči. Kar je pri tem res slabega, so samo ljudje, ki potem za razdejanje krivijo psa in ga kregajo.

Torej po vaše noben človek, ki hodi v službo ne more imeti psa.
Kdo pa potem lahko ima psa, otroci ne, redno zaposleni ne, mame z majhnimi otroci tudi raje ne, se pravi ostanejo samo študenti, upokojenci ali pa tisti z ogromno denarja, ki jim ni treba hoditi v službo (teh je bolj malo).

Se pravi vsi redno zaposleni ljudje psa ne smemo imeti , ker moramo biti pač 8 ur na dan v službi ali kako?

No, jaz hodim v službo vsak dan za 8 ur in imam dva psa. Sem grozna, a ne?
Bogi moji psi.

Ni čudno, da je toliko zapuščenih psov in da jih je toliko v zavetiščih, če tako razmišljate saj je procent ljudi, ki jim je , po vaše, dovoljeno imeti psa zelo majhen.

enaNika, sva istočasno pisali:))

Vidim, ja. :)))

Očitno nas ni tako malo, mučiteljev živali, ki pustimo pse cel dopoldan spat. Naš se je namreč tako navadil na svoj dopoldanski mir, da mu kar ni prav, če je kdo doma in ga moti pri počitku. 🙂

No, res pa smo imeli na srečo možnost, da smo se malo kombinirali, ko je bil še majhen.

Nisem pričakovala toliko odgovorov, mnenj, nasvetov, kakorkoli že…vsekakor tudi meni ni toplo pri srcu, ko grem od doma in ga pustim samega, a sem si ga od srca vedno želela, dolgo varčevala, da sem si ga lahko “privoščila”. Gre namreč za rodovniškega kužka in vsi vemo kakšne so cene zanje.

In običajno ljudi na začetku močno navdaja “začetna evforija” po kužku, muci, ….in jih pol zelo hitro mine. Ampak pri meni ni tako, iz dneva v dan sem bolj “nora” nanj, obožujem ga in ne morem vam povedat kako je on navezan name in kako mi vrača vso to ljubezen. Povem vam: naredila bi napako, če ga ne bi imela. In ko pridem iz službe me s takim veseljem pričaka, polubčka celo…skratka….in hja, prav ničesar mi ne raztrga, popaca, zgrize, ker sem ga navadila…hja ne boste verjeli pri 3 mesecih je kužek že navajen na sobno čistočo….torej ko pridem domov ni nikjer nobene lužice, kakca, ker potrebo opravi v kopalnici na časopisnem papirju. Iz tega se torej da razbrati, da je kužku posvečeno veliko časa, ko pridemo domov, veliko časa čez vikende, proste dneve,….enim to ne uspeva, pa so cele dneve doma z njim…tako da ni vse v tem ko pišete da bi kao nekdo non stop mogel biti z njim….kuža rabi tudi svoj mir, tako kot mi ljudje…in moj ga prav lepo za spanček skoristi, ko nas ni….

Tako da…in tudi ponoči spi kot angelček. Se ne polula, pokaka…spi tako dolgo kot mi…in ga nato zjutarj odnesem ven na travico in naredi svoje. Pravi cukerček je….in po pripovedovanju sosedov ni nobenega lajanja, ko jaz odidem .Priznam, da ni ravnodušen ko odhajam…prav čuti, ko grem ampak kot vsi pravijo,…kuža se na to navadi in moj je dojel, da je temu tako in pridno spančka in se igra (ima seveda ogromno igračk)….pa zamotim ga tudi s kakšno govejo kitko….jo kar grize po 3 ure skupaj in se ne odmakne od nje. In hja, dober nasvet: pustite mladičku ko greste zdoma prižgan radio (čisto na tiho) ali TV….funkcionira….

Hja toliko,…tudi jaz bi bila z njim cel dan in še več, neizmerno ga imam rada, a žal, da mu lahko nudim vse kar mu, moram seveda iti v službo…In verjemite mi: prepričana sem , da je marsikateri kuža deležen večje ljubezni, nežnosti, skrbi zanj, kot pa marsikateri otrok, ….pa brez zamere – moj vsekskor spada v to skupino – pravi mali razvajenček:))….

In hja, komaj čakam da pridem iz službe, ne veste kaj zamujate….in pol najin dolgi sprehod in uživanje tako mene kot njega….bi ga morali videti kako izvrstno on pokaže kako je srečen, kako ljubko ga je gledat ko se igra in kako teka naokrog in je tako zelo zelo živahen….torej najbrž ne za to, ker je nesrečen ampak definitivno, ker je SREČEN, da je ob nas in mi smo PRESREČNI, da ga imamo.

Lp, Simona

Simona, vi kar uživajte in ne meni se za te negativne komentarje.
Ljudje moramo pač hodit v službo, da lahko psu nudimo kar potrebuje, ker seveda vse to tudi stane in samo prosti čas pač ni dovolj.

Sicer pa, če gledamo komentarje nekaterih tukaj gor (ne samo v tej temi) potem je najboljše da pse kar ukinemo, ker

– ne imeti psa, če nimaš 24 ur na dan časa zanj (torej redno zaposleni odpademo)

– ne imeti psa, če nimaš dovolj denarja, ker žival stane (torej odpade tudi večina študentov in upokojencev)

Torej imajo pse lahko samo redki srečneži z veliko denarja in nič dela.

Nesi, nikar ne napadaj in ne posplošuj!
Smo pač povedali svoje mnenje. Sicer pa vsak zase ve kako in kaj. Mislim da je Simona želela da bi z njo delili svoje razmišljanje. A je to kaj takega, če pač ne mislimo isto kot ti?
Jaz še enkrat povem, da se mi smili pes, ki je v bloku več kot 8 ur sam doma. Ampak tudi moj je. In tudi jaz se mu poizkušam odolžiti za ves čas ko je sam, čeprav mislim da se mu ne morem. Evo, to pač mislim.
Vsekakor pa je drugače če živiš v hiši ali pa ima družbo še enega psa. Pa ne mi očitat da se izgovarjam na hišo, le opisujem kako se moja kužika obnaša ko smo doma v stanovanju ali pa ko gremo na vikend in jo pustimo samo spuščeno v vrtu, kjer res uživa tako zelo, da če pogrunta da gremo kam z avtom, sploh noče z nami…

Ne vem od kje ti ideja, da sem kogarkoli napadala. Napisala sem samo povzetek vaših mnenj. Nikogar nisem napadala, nikomur nisem ničesar očitala, z nikomer se nisem prepirala, ker ne misli isto kot jaz. Torej, se mogoče počutiš kaj napadeno, da se obračas direktno name.

Lahko pa ti kopiram tvoje besede: “ampak res mislim da ni fer do kuža da ga sploh vzameš, čeprav veš da bo kot polovico dneva sam doma” Iz tega lahko sklepam, da po tvoje ni pošteno, da redno zaposleni ljudnje sploh imajo psa, ker ga zanemarjajo, ker morajo žal hoditi v službo. Torej so po tvoje primerni lastniki za pse samo tisti, ki imajo ogromno časa, skoraj nič obveznosti in veliko denarja. Samo takih ljudi ni veliko zato bo moralo kar nekaj psov trpeti z groznimi lastniki, ki hodijo v službo.

Ja, vi ste pač povedali svoje mnenje, a ga jaz mogoče ne smem?

gre sicer za staro temo ampak bom vseen komentirala sej mam ‘pasje’ tematike preštudirane po knjigah in so mi znane.  od prjatlov k majo pse pa tud vem kakšna obveznost je pes za ljudi.

lahko že takoj povem de so sodelavci od avtorice posta meli popolnoma prav. kajti, pes je družabno bitje in če ni vajen bit sam doma cele dneve ko je ona v službi,  potem lahko nastane po domače povedano eno veliko SRANJE.   mislim de psa zlo težko zrihta nekdo k je samski in ki je v službi. včasih je to laufalo ker je vsak bil ob dveh popoldne doma in ni blo problema. dons tega ni več sej so redke izjeme k majo idealne šihte in delajo do 3.eh, 4.ih al pa 5.ih popoldne.  tko jim ne ostane skor nič cajta za pse, razen če znajo super uskladit službo in skrb za psa, takšnih pa je malo.

naj povem izkušnje mojih frendic k majo zlo rade živali pa jih ne morejo met doma ker so preprosto po cele dneve zdoma.  pri prvi nimajo nobene žvali doma, ker je cela familja skos zdoma in je bajta prazna in čeprav ma ta moja frendica rada žvali, nima pogojev niti de bi mela mačko ( pa že tko ni mačji tip človeka bl so ji všeč psi),  kaj šele psa.  enostavno so preveč zdoma in fertik, vsa familja, primarna seveda.

druga moja frendica ma zlo rada pse,  samo enostavno psa ne bi mogla met ker je samska in dela 2 šihta in jo po cele dneve ni doma.  nesmiselno bi blo pol de bi mela psa, pa še čez počitnice ga ne bi mela kam dat, sej ga tud njena mama ne bi vzela, ker bi bla glih tko na dopustu. in bi morebitni pes gladko odpadel. tko de nima ona doma nobene domače žvali kar je še najbolj prou.

tretja moja prijateljica je zlo razmišljala o žvaleh ko je veliko let žvela v podnajemniškem stanovanju, kjer pa stanodajalec ni trpel žvali zato ni mela nič pa še žvela je s študentkami. ko se je končno ene par let nazaj, mislim de lani uspela odselit v svoje stanovanje sem jo še spraševala če bo mela kakšno mucko. je rekla de ne zato ker je samska in preveč zdoma in po šihtu vedno še kam gre, njena primarna familja pa žvi na dolenjskem in pol ta moja frendica ne bi mela mačke ( al pa psa) kam dat.  zato nima nobene žvali doma, kar je tud najbl prou.

jz mislim de je to a je pes lahko sam doma dlje cajta al ne najbolj odvisno od tega a ga majo samske osebe al pa familje.  v familjah v najbolj idealnem primeru večinoma ni problema, ker obstaja možnost de bo kdo doma, pa se pol menjajo pri skrbi za psa. zadeva pa se lahko ponesreči kjer majo vsi starši dopoldanske službe, otroci so šolski, pes je pa cele dneve sam doma in joka pred vrati. govorim iz lastnih izkušenj ker sem to vidla v našem starem bloku ko je bla ravno takšna scena pri naših sosedih do zida,  in je njihov pes bil cele dneve sam doma. sicer pa ko so bli doma so pa se ukvarjali z njim in zanj lepo skrbeli, samo je blo premalo, žal.  niso pa recimo se pozanimali pri kakšni sosedi iz bloka k bi bla cele dneve doma ker bi bla pač v penziji, če bi poskrbela za njihovega psa ko so bli zdoma, ker v našem prejšnjem bloku je blo dost upokojenih sosed k so ble cele dneve doma in jim sigurno ne bi bil problem zrihtat še njihovega psa.

druga možnost je pri familjah in samskih ljudeh če uspejo psa enostavno navadit de je sam doma. to pa je že del vzgoje psa in je treba velik truda in vztrajnosti de kej rata. vseeno tud če jim rata bi jz na njihovem mestu prosla kakšno sosedo iz bloka k je v penziji če bi lahko poskrbela za psa v cajtu odsotnosti lastnikov, de mu neb blo dolgcajt pa de bi lahk zunaj opravil potrebe in tko naprej sploh če gre za mlade pse.  druge možnosti enostavno ne vidim ker dvomim de je kje kdo k bi meu super starše k bi bli pripravljeni zrihtat njihovga psa, ko lastnika ni doma.  nima vsakdo tega veselja, to je treba  vedet.

mi smo recimo z našim ptičem k smo ga meli pred leti meli kr srečo. ker tud recimo čez počitnice ko smo bli vsi zdoma smo ga dali h babici k je bla cele dneve doma in ni šla nikamor in ga je ona zrihtala in ni bil problem pa še z veseljem ga je vzela in ga rihtala.  ene parkrat je bil tud pri te drugi babici, smo ga pa od tam spokali ker je babica takrat mela mačka, maček je ptiča vidu kot plen, ptič je bil čist splašen in smo ga samo pograbli in ga dali h drugi babici de je bil mir.  druga babica namreč nima žvali in zato tud ptič takrat ni bil nč pod pritiskom fajn se je meu.

ja, Simona, avtorica posta, je čist pravilno razmišljala. pri žvaleh je bistvo de maš dost cajta se z njimi ukvarjat pa s tem ne mislim samo mačk in psov ampak vse hišne ljubljenčke.  če nimaš dost cajta zanje je res boljše de jih nimaš.

 

 

New Report

Close