Najdi forum

Pes na verigi

Nisem napisal, pa si sedaj ti dodala, da je ta vrsta psa občutljiva na mraz. Zaradi tega sem povdaril, da ni za na ketno ob hiši.
Čeprav pa priznam, da mi to nikoli ni bilo jasno, saj ti psi izvirajo iz Nemčije in Nizozemske. Če bi iz Mehike, bi zastopil.

LP

Ja , he , he , naš je grozno skakljiv in zna z lahkoto podret tudi mene , če nisem ravno v pripravljenosti in naslonjena na zid 🙂
Slini se pa , hvala bogu , ne !
Se pa zvija ko glista , včasih mislim , da mu bo prelomilo hrbtenico , tako je vesel , ko vidi koga svojih !
In tak da bi šel na ketno ?!

lp A.

SR, sem ti odgovorila!

Veš kaj , SR , vedno bolj si mi simpatičen , zato raje pustiva to ketno , da se ne bova kregala ! Oz. povej , kaj se ti zdi tole – imam znanko , ki je v groznem strahu , da ji bo avto povozil že n-tega mačka , le-tega lepo pripela na ketno ! Uboga žival zdaj sploh ne upa sama naredit par korakov , če se ji že zgodi , da jo za kratek čas odpnejo !
Aja , kaj pa misliš , če bi ketno raje zamenjali za dovolj velik pesjak 😉

lp A.

Da se nauta kregala, vama podam skupno točko – napad name.

1. – Bl mi ne gre na kurac kt to, da nekam pridem, pa me nihov pes oslini, umaže, ali drži v strahu v kakmu kotu, dokler kdo ne pride.

2. – kar se mene tiče imate lahk svoje pasje prjatle tut u posli, sam ne vem, zakaj bi moral s svojmi zadevam še druge posiljevat in se sploh ne čudm, da se je kdo ustrašu take mrcine na cest. Kako nej jest vem, da se ta žvau čist zvija, ko vidi domače in da je prijazna. Kaj pa do ne-domačih?

3. – Tut jest nism da je pes na ketni, ampak tut ne, da divja po mestu s “samo” pasjo šolo v žepu un opazovanjem lastnika. Mam prjatlco, ki je bla lepotica, zdej je pa invalid in iznakažena od lastnega pitt-a. Prou ji bodi, ma kaj pa če bi ta šolan in izobražen pes napadel otroka? A jih je mau takih?
A so potem izgovori v stilu , ja pa ne bi smel bežat, pa ne bi smel tako kretnjo napravit sploh primerni?

Ej, da se to men zgodi, ziher ne bi šou na sodišče.
Tega psa grem pokončat, to je enkrat ena.
Zakaj?
Ker bi bla komej to prava kazen za lastnika.
Punavad so to kr pr dnarju ljudje, k pa pumankajne ljubezni kompenzirajo s psi al pa mačkam, k bi z veselem dal dva al pa tri milijone za škodo. Pa psa crklal še naprej, sej ni nč kriv. Edin da jim ga ubiješ – znorijo. In edin njihova bolečina bi bla plačilo za mojo.

Lep pozdrav vsem,

tudi jaz se pridružujem mnenju, da pes ni za na verigo.
Tudi sama imam dva 5 mesečna boxerja in pa dva mlada mešančka iz Borovnice.
V tem krdelu živimo še štirje odrasli in 10 mesečna dojenčica. Vsi skupaj prebivamo v vrstni hišici z vrtom. Za boxerčke smo se odločili, ker smo jih imeli že v prejšnjih letih, pa ne zaradi izgleda, ampak zaradi čudovitega karakterja, prijaznosti, večne igrivosti, da o energiji sploh ne govorim, predvsem so odlični vrtnarji, saj se ravno njima lahko zahvalim, da imamo sedaj vse grmičke ali bonsai. Mešančka sta pa poskrbela, da je zemlja zrahljana oz. pripravljena za sajenje novih grmičkov, saj neumorno kopljeta luknje, kamor potem nosita igrače, ki jih suneta dojenčici. Za dobro sožitje med distrojerji in dojenčico skrbimo tako, da se na tleh skupaj igramo, edino kar moram še paziti je to, da jo mala klovna ne prevrneta, ker sta trenutno še čisto brez občutka za nežnost oz. nič ne pazita kje in po kom hodita sploh kadar sta na višku razigranosti.
Lisička lahko ti povem, da tudi naši klovnčki enako, kot tvoj izražajo veselje z zvijanjem, skakanjem , da ne govorim o mokrih poljubčkih, ki smo jih deležni, če pokleknemo in jih objamemo.
V glavnem pesjani so nam v izredno veselje, pa čeprav je ogromno dela z njimi, neprestano pospravljanje, pomivanje tal (vrata iz dnevne na vrt imajo odprta, tako, da lahko prosto tekajo sem in tja), iskanje odnešenih predmetov, blazin itd.
Kdor ni pripravljen na vse te pasje neumnosti, je bolje, da jih sploh nima.

Lep pozdrav

Jaz tudi tebi na e.
LP

Res me nasmeješ. Čeprav mi ni jasno kaj si mislila pod že n-tega mačka .
Sigurno sem bolj za pesjak, če je le možnost za njega.
Le vsi ga ne morejo imeti.

LP

Res ne vidim kje sva se kregala. Na nobenem forumu nisem še nikogar napadel. Lahko ti povem le svoje mnenje.
Kot so postavljena vprašanja(ki včasih to niso), ti bom poskušal podat svoje mnenje.

1) To gre tudi meni na kurac.
2) Z prvim delom se strinjam. Drugi pa je tako, kot bi jaz sedaj hotel, da avijoni več ne letajo nad mojo hišo. Koliko jih je v zadnjem času “parkiralo” drugje ne na letališču in po tvoje imam prav, da se bojim, da ne bo kater na moji hiši.
3)Se strinjam s tabo. Po moje bi več ljudi, potrebovalo šolo kot pa psov. A veš naši starši tudi niso imeli nobene šole, kako naj nas vzgajajo. In eni so vzgojili lopove, drugi morilce……..
4)
Zmanjkalo vprašanj.

Lepo pozdravljen

Res je Ninočka, da niso vsi psi za v stanovanje. Sem pa absolutno proti verigi, čeprav premajhen pesjak ni nič boljša rešitev. Res je tudi, da ni vse črno-belo in da je težko vedeti, kaj bi bilo psu ljubše.
Bi omenila nekaj, kar še nihče ni. Tudi ti praviš, da imate psico. Mislim, da se psice mnogo bolj držijo hiše. Sosedje imajo psico (nemško ovčarko) spuščeno non-stop in nikoli ne gre prav daleč stran na potep. Tudi ko ni nikogar doma. To samo za razmislek glede spola.

Glede sprehoda pa tole: saj ravno za to gre. Kdo ga pa vodi? Jaz do sedaj še nisem spoznala nikogar, ki ima psa na verigi in bi ga vodil vsak dan na sprehod. Če je v stanovanju, si ga prisiljen peljati ven in ko mu je dolgčas, ti da vedeti, da potrebuje tudi igro. Kaj pa bo s psom dolge zimske dni na verigi? Bo imel vsaj pol ure človeške družbe na dan?

In n.b. tudi mene je zbodlo tisto, kako radi imate pse, saj ste ga dali stran, ko je ostarel in zbolel. Raje ne bom nič rekla, ker bi bila zelo ostra!!!

Torej – po točkah :
– vidim in berem , da si polpismen , zato ti ne zamerim preveč , da si slabo prebral – pes je na sprehodu VEDNO na povodcu , če pa je šolan , se pa tako ali tako odziva na ukaz , VEDNO
– edini primer , ko se najbrž ne bi odzval na ukaz , bi bil , če bi bil pes napaden . Torej , če psa ne dražiš , se nimaš kaj bati !
– za pitt-bull terierja pa velja , da so neke vrste orožje in po mojem mnenju jih imajo samo ljudje , ki so izrazito napadalni in prepotentni . V tujini je ta pasma prepovedana (sigurno v Angliji , Franciji in Nemčiji, za Avstrijo pa nisem sigurna )
– po tvoji rekciji sodeč spadaš med zelo nestrpne ljudi. Psi pa človečki značaj nekako začutijo , zato se nikar ne čudi , če so do tebe nezaupljivi
– če nisi povabljen , nimaš kaj iskati na tujih dvoriščih, če pa si , pa lastniki tako ali tako poskrbijo , da gostje lahko pridejo na obisk , ne da bi bili moteni ali oslinjeni – mi smo že taki , da naših gostov , ki jim živali niso ravno pri srcu , ne posiljujemo z njimi
V upanju , da boš še naprej pridno hodil v šolo , kjer naj bi te naučili med drugim tudi slovenščine , slovnice , lepega vedenja in predvsem strpnosti , te lepo pozdravljam !
A.

He , he , veš tole n-ti mi je pa ostalo od šolske matematike , kjer smo tako označevali člen v vrsti ( lahko bi bil npr. x , v konkretnem primeru bi se to bralo takole – že recimo 5-tega mačka :)))
No , če nisi specialec v matematiki , naj te ne skrbi , tudi jaz nisem , čeprav sem se ravno tu nekaj skušala dokazovati – geodezija , he , he , sem pa zato odlična mačja lastnica .To pa ni kar tako , saj veš , da moraš mačke nenehno osvajati , pa še nisi siguren , da so te res sprejele za svojega 😉

lp A.

Tukaj bi le par besed napisal v zagovor n.b. . Imel sem psa šarplaninca. Od majhnega pa do smrti. Pri enejsti letih, je že slabo videl, pa ga je oče hotel “pospravit”. Vprašal sem ga , če bomo tudi njega, ko bo starejši in manj zdrav. Pa je pes ostal do petnajstega leta starosti. Takrat je bil tudi že gluh. Dolgo smo se odločali, kdaj nas bo zapustil. In če bi takrat vedel za nekoga, ki bi skrbel za njega, bi ga sigurno raje oddal, kot pa odpeljal v smrt.
Vem, da nebi v tem primeru pravilno ravnal, a naredil bi tako.
Pa če me tudi obesite. Težko je izgubit dobrega prijatelja. Še težje pa je bit njegov rabelj.

LP

Joj , Ninočka , zahvaljen Bog , da je še kdo , ki ve , kako znajo bokserji čudovito vrtnariti !
No , naš na vrtu koplje luknje , ki imajo obliko pravilnega štirikotnika , pa nam še do danes ni uspelo ugotoviti , kako pri hudiču to naredi ?! Mogoče zato , ker ima kvadratast gobček :))
Ja , vse grmičke je tako temeljito pobril in ostrigel , da bo trajalo par let , da bo spet kaj od njih. Palmam sem se pa itak že odpovedala , ker mi je že tri spravil v franže !
Je pa tudi krasen mačji prijatelj , da o tem , kako ljubi riževo čokolado in sladoled , niti ne govorim !
In še to , ravno včeraj , na Valentinovo , je (upajmo) naredil nekaj malih bokserčkov , tako , da sem že vsa v pričakovanju , da bomo videli njegove otroke , he , he .Kaj je še lepšega , kot mali bokserčki ?! Samo še male muce :)))
Kar pa se čistoče tiče , no , tu pa imam kar nekaj dela , ker tudi naš hodi ven in noter kot mu paše. Edino v dnevno sobo mu ne dovolim.
Veš , res bi rada videla vaše malčke !!!

lp A.

Lisička mi boš enga podarila.
LP

Hej , ja veš , tebi bi ga zaupala , če bi mi dal pismeno , da ga ne boš privezal , ma , vem , da ga ne bi, ko bi ga prvič videl :)))
Ampak , naš je samec , malega kot protivrednost za naskok , nam pa ne bodo dali. Je bilo včeraj prvič . No, tako ali tako ga ne bi mogli vzeti , ker nimamo prostora za še enega psa.
Ampak , če prideš na obisk , ti ga posodim za pobožat ;))
lp A.

Jaz imam en pesjak nekje 60 kvadratnih metrov, za znoret imam ograjen prostor kakih 500 kvadratnih metrov. Tako, da pri meni nebi videl ketne.
Povedano po pravici, sem se pa prej malo pošalil.
V stanovanju trenutno nimam pesjaka. Imam pa občutek, da bo spet kmalu postal.
Kot dobra lastnica psa, bi pa tako morala preverit, kje bo tvoj pes živel, če ga odaš.

LP

He , he , saj te nisem mogla že vnaprej strašit , ne ?!
Veš , da bi te preverila po dolgem in počez kot udba , pa še pošlatat bi te probala , če ne skrivaš česa ;)))

A imaš samo dobermana ali še kdo teče po vsem tistem prostoru ?

Mi je bilo fino prej brat , kako si prišel do svojega prvega !
Veš , tako je bilo , ko smo si šli mi samo pogledat našega Magija. Med vso tisto mrgolaznijo pri rejcu je on edini pritekel k moji mali hčerki , ona je počepnila h njemu , on ji je naslonil tisto svojo hecno bučo z mahedravimi uhami (nima kupiranih !) na ramo , ona ga je božala pa je kar zaspal – tako , na vseh štirih!
No , že čez par dni smo ga šli iskat !
Za gospodarja priznava moža , ena hčerka mu je enakovredna , druge ne šmirgla , mene pa ima zato , da fehta čokolado in se pride potožit , če ga kaj boli 🙂
Tako imamo vsi lepo razdeljene vloge in smo zadovoljni !
lp A.

Lisička

če imate v nedeljo čas se lahko dogovorimo za srečanje oz. nas lahko pridete obiskat, obvezno z vašim klovnčkom, da si bodo vrtnarji lahko izmenjali izkušnje, morda bomo oz. boste imeli tudi vi na vrtu kakšen nov dizajn.
Pošljite mi prosim svojo tel. št. pa se slišimo.

Lep pozdrav

Uf, zdaj sem pomislila, da to tudi mene čaka (če mi ne bo prej kdo drug “odvzel tega bremena”)…

Generalno gledano nimam preveč zaupanja v ljudi…sploh glede ravnanja z živalmi. In ko bo moja mrci star, onemogel,…naj bi ga dala stran, tujemu človeku, ki ga ne poznam in ko pojma nimam, kaj ima za bregom (sori, ampak v tako dobroto, da si nekdo vzame onemoglega psa – ki lahko dela težave, ker je zaradi bolečin, bolezni nejevoljen in ki imaš z njim verjetno precej stroškov, če mu želiš olajšati vse to- torej da bi nekdo vzel takega psa k sebi zato, da bo tebi olajšal iz čiste dobrote ali kaj….ko ljudje zganjajo vse živo….ne verjamem!!!!), kar nekemu človeku, ki ga pod razno ne more imeti rad kot jaz in on ne njega….nepojmljivo!
Vem, da ne bo lahko, ampak jaz bom ob njemu, tu sploh ni dileme!

New Report

Close