Najdi forum

penis

Spoštovani!

Najbrž gre za glivično vnetje. Poskusite s canestenom ali daktarinom. Mislim, da ju dobite v lekarni tudi brez zdravniškega recepta, sicer pa obiščite zdravnika, da vam predpiše mazilo proti glivicam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani!

V tej temi je bilo veliko napisanega o glivicah na penisu. Mene pa zanima, ce je dovolj, da se ob teh simptomih le oboleli v paru zdravi z lokalnimi antimikotiki. Je smiselno, da se preventivno zdravi tudi partner/ka?

Poleg tega pa me zanima, ce je dovolj, da se zdravi(ta) samo lokalno na genitalijah. Je mozno, da so se pri oralnih spolnih odnosih glivice prenesle tudi v usta in jih od tam lahko ponovno prenesemo na genitalije? Bi bilo potemtakem bolj na mestu sistemsko zdravljenje?

Hvala za odgovor ze vnaprej in lep pozdrav!

John

Spoštovani!

Glivice so noramno prisotne povsod in se razširijo, če so zanje ugodni pogoji – vlaga, toplota… Lokalno zdravljenej prakitčno vedno zadostuje. Pri ženskah z zazanvnimi težavami pogosto damo en odmerek antimikotičnega zdraivla sistemsko.

Zdravljenje obeh je potrebno le, če imata oba znake hujše okužbe. Sicer pa je prav, da se v času okužbe uporablja kondom. bolj iz higienskih kot zdravstvenih razlogov.

V ustih glivice ne preživijo dolgo, v želodcu pa v kislini tudi ne.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Mi prosim lahko poveste zakaj imam moda včasih spuščena tudi do 10cm?najlepša hvala

Hvala zato.Ali bi lahko zbrisalo to kaj sem napisal,ker me je zelo sram?

hvala !

Pozdravljeni!
Mi prosim lahko poveste zakaj imam moda včasih spuščena tudi do 10cm?najlepša hvala

Spoštovani!

Najbrž vam je toplo in to je normalna reakcja, ker naj bi bila moda na hladnejšem od telesne temperature, d bi bila zagotovoljena plodnost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.
Na penisu že nekaj let opažam manjši rdeči madež v obliki kroga. Največkrat po masturbiranju ali spolnem odnosu. Madež izgine nekaj minut po umivanju, pojavi pa se po ponovnem orgazmu. Je neboleč in ne srbeč.

Nekaj dni nazaj, pa sem opazil še manjšo belo bradavico oz. izrastek pri anusu in 2 bradavici na obrazu. Kaj bi lahko bilo?

Hvala

lp

pozdravljeni!
Imam podoben problem kot je blo ze opisano v prejšnjih postih, ki pa traja mogoče že leto ali pa še več. Vendar ne nepretrgoma, torej sem bolj mnenja kot ste že opisali, da se zazdravi, izgine pa ne.
Sem že večkrat uporabljal kremo Canesten, vendar se je stanje izboljšalo le začasno. Drugače pa je prisotno občasno srbenje, kožica okrog glavice postane zelo rdeča, po glavici pa se nabira bela snov kot sirček.
Podobne probleme imam okrog danke, kjer prihaja do neznosnega srbenja. Zato me zanima, če imata opisani težavi kako povezavo. Pri omenjeni težavi sem uporabljal kremo Advantan, medtem ko sem za glavico penisa uporabljal le kremo Canesten. Prosim še za nasvet, če je potrebno kako zdravljenje tudi pri partnerki. Ona namreč omenja srbenje v primeru ko ima močan “beli tok”, katerega ponavadi dobi ob kakem prehladu. Ali bi moral za obe omenjeni tezavi uporabljati kremo Advantan, ter prav tako tudi partnerka?

Prosim za vaš nasvet in pomoč! Lep pozdrav.

Spoštovani!

Po mojem prepričanju trenutno ravnate najbolj modro. Nadljujte, kadar se vam pojavijo teažve. Partenrka naj uporabi canesten ali vagisan, kadar bo imel več belega toka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani!

Vcasih so moda na tako kratkem povsesmu, da so dvignjena v ingivnalni kanal. Potipajte in boste videli, ali pa ga plejite k zdravniku.

Lep pozdrav iz Sankt Petersburga!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lp
Star sem 17 let in so se mi na glavici in okolici pojavile nekake “brazgotinice” .. je kaj resnejšega ?
To opažam že kakšne pol leta . Lp

Spoštovani!

To so verejtno glivice. Kupite si mazilo proti glivicam v lekarni in mažite en teden. Lahko pa greste k zdravniku, da vam ga predpiše na recept.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

V drugi polovici novembra je izšla zbirka treh priročnik z navodili za bolnike [www.drmed.org].

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Zani me če je sploh možno odstraniti bele pike podobne korenini kocine na penisu ali mozolju,me ne boli in ne srbi,včasih jih lahko celo stisnem kot majhen mozol, vendar bela pika še vedno ostane,drugače pa so na otip trde.Nahajajo se mi pa na spodnji strani skoraj celotnega penisa.
Upam da sem vam nazorno opisal problem ker me zadeva zelo moti.

Prosim za vaše mnenje,hvala lepa

Spoštovani!

Ni problema. lahko mirno pustite, kot je. Gre za lojnice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Navodila za bolnike [http://www.drmed.org/index.php?k=7&p=1&n=551].

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav:

Jaz pa imam težavo, da je moj penis vedno manjši v normalnem stanju (sedaj je zelo majhen). V česu erekcije pa še dokaj normalen. To se mi dogaja kakšno leto. Tudi izlivi so vse hitrejši, mnogo prehitri, zadnje čase pa še čutim rahlo bolečino v glavici kot nekakšno pikanje ampak ne skoz. Ali je težava, ki jo je možno samostojno rešiti, namreč k zdravniku zaradi tega ni prijetno hodit. Pa še nekaj ali se velikost res lahko spremeni z raznimi vajami. Lep pozdrav.

1. Kdaj pa te lojnice (kot ste odgovorili gpr-ju) izginejo, oz. kako se jih znebim?

2. Na spodnji strani penisa pod glavico, kjer sta glavica in kožica povezana, mam tršo kožo in je kot nekakšen majhen hribček(spominja me po obliki na tisti del na nebu takoj za sekalcema (le da je večji)). Se da odstraniti?

Vnaprej hvala za odgovor. LP

Spoštovani!

Pogosto so relativno trajno prisotne.

Manjše zadebelitve niso nič posebnega in se jih operativno ne odstranjuje. Včasih nastanejo po delnem zatrganju povezave med glavico in kožico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Navodila za bolnike [http://www.drmed.org/index.php?k=7&p=1&n=551].

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

mene pa zanima ker ce si potegnem kozico cez glavo ne gre cez kaj naj naredim in ali je lahko kaj hudo narobe in izlivi so hiti ze pri 6 min samozadovoljevanja se koncajo kaj lahko naredim sam da mi nebo treba k zdravniku

New Report

Close