Najdi forum

penis

Spoštovani!

Verjetno gre za vnetje, zato vam priporočam eno od naštetih mazil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Dobite ga v knjigarnah DZS in MK.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Mene zanima zakaj imam moda malce spuščena..zdi se mi kot da imam preveč kože..ko pa se samozadovoljujem pa so moda čisto normalna…drugače je vse OK nič me ne bolijo ali kaj podobnega…V naprej se najlepše zahvaljujem

Lp Simon

Spoštovani!

To je naravno zaradi termoregulacije. Če je topleje so bolj spuščena, da se seme ne prereva, v mrazu so bliže trupa, pri samozadovoljevanju pa zaradi krčenja mišic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Imam težave z razumevanjem delovanja svoje penisa. ko doživljam erekcijo se poveča tudi za šestkratno velikost, ko pa recimo ležim na hrbtu in nmam erekcije je stisne skupaj v zelo majhno dolžino.
ali je to normalno?
hvala za razumevanje

Spoštovani!

Da.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep Pozdrav!
zadnje mesec opažam, da se mi na koži ki pokriva glavico penisa pojavila rdeča lisa.če zaviham kožico čez glavico penisa ta lisa izgine.
je kaj resnega ali ne.

lep pozdrav!

Spoštovani!

Imam težave s glivičnim vnetjem penisa (nisem prepričan, verjetno so glivice). Da malce opišem zgodovino: Zadnji dve leti imam neverjetne probleme z ječmeni, ki se mi pogosto pojavljajo na vekah. (začelo se je domala brez razloga). Tako, da pride večkrat v poštev samo kirurško čiščenje.

Pred kakšnim mesecem in pol mi je oftalmolog ztaradi teh težav z ječmeni predpisal tablete Clinofug in tri tedensko jemanje tega zdravila. Ječmeni so posledično za zdaj prenehali, vendar se je pojavila nova težava – vnetje na penisu. Po vsej verjetnosti zaradi tega zdravila, ki “pobija bakterije po telesu”.

Skoraj mesec dni sem uporabljal kremo Canesten, ki se v lekarni dobi brez recepta. Razen tega, da me ne peče več, se stanje ni pretirano izboljšalo. Sedaj že nekaj dni uporabljam kremo Daktarin, pa se bojim, da stvar vseeno ne bo boljša. Še zmeraj pa imam poudarjeno rdeč rob kožice, kožica ima zmanjšano prožnost, po glavici pa se nabira bela snov – “sirček”.

Prosim za vaš nasvet in pomoč! Kako si lahko še sam pomagam? Ali bi bilo boljše, da grem k zdravniku?

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Pojdite k zdravniku, ki vam bo morda za nekaj dni predpisal kortikosteroidno mazilo ,da umiri razdraženo kožo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšel je priročnik Diagnostične preiskave za vsakdanjo uporabo z navodili za bolnike [www.drmed.org]. Kupite ga lahko v knjigarnah DZS in Mladinske knjige.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

ko dam kožico gor, vidim da se mi je na penisu na spodnjem desnem delu glavice pojavil neko vnetje, ki je prišlo relativno hitro in je že kakšen mesec prisotno, čisto poljubne in nedefinirane oblike po površini vsaj 1 cm v mirujočem stanju, mogoče celo malo dvignjeno od površine ampak zanemarljivo, malo svetlejše od same površine, nekje na sredini je ena manjša kot nekakšna pika(1-2 mm) temnejša od povšine. Malo srbi, čez dan skoraj ne opazim, samo če se dotikam potem malo ostane rahlo srbeče za nekaj časa. Manjša se niti ne, mogoče malo umiri in je za las manj opazno.
se mi zdi da se zna bolj povečat kot zmanjšat čez čas.

Spoštovani!

Še najbolj podobno je glivični okužbi, ki jo lahko opdpravite s canestenom, ki ga kupite v lekarni brez recepta. Uporabljajte kondom. Če iamte redno partnerko, naj se tudi zdravi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav !

Jaz pa imam težavo in sicer pri korenu penisa. Tam je koža nekako temnejše oblike velikosti 4×5 cm in vsake toliko časa močno srbi, da si jo včasih spraskam do rane. Zadeva je zelo moteča. ker me v času srbenja neprestano srbi še zlasti po tuširanju. Nekako sem ugotovil, da po srbenju na predelu sramnih dlak, se mi pojavijo tudi lišaji na obrazu, pod očmi,ne glede na to, da zelo pazim na higijeno !!! !

Zadeva je res moteča, zato se tudi obračam na Vas po pomoči !

Hvala

Spoštovani!

Gre za nekakšen ekcem – aergično pogojeno vnetje kože, ki si ga mažite s krotikoidnim mazilom. Recpet zanj vam mora dati zdravnik, zato brez obiska pri njem ne bo šlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

mene zanima kako odstraniti bele pikice na penisu imam jih že 2 leti in ne izginejo je mogoče to zaradi samozadovoljevanja uporabljal sem že mazilo canesten ampak ne izginejo so skoraj po celem penisu in malo smrdijo vendar higijena je vsak dan to ne razumem.To še morem povedat ko se uporabljaj kremo canesten se nisem samozadovoljeval pa so mi rekli da morejo bele pikice izginiti v roku 3 tednov pa niso.Pa ali se lahko zdaj samozadovoljujem če imam te pikice na penisu in lepo vas prosim če mi lahko odgovorite na vprašanje KAKO ODSTRANITI BELE PIKICE NA PENISU
LP
Kian

Spoštovani!

Lahko se samozadvoljujete.

To bi moral videti zdravnik. Možno je, da govorite o lojnicah, ki so na zadajnšnjem delu glavice noramlno prisotne.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Jst bi pa uprasu k sva se s punco odlocila da greva korak dlje in po tem se kozica ni hotela vrnit cez glavco in pojavila se mi je majhna bulla na notranji strani kozice ki je povezana z vrhnjim delom glavice in me samo anima ce je zadeva resna? L.P.

Spoštovani!

Temu se reče parafimoza in če bi glavica pomodrela, potem je to izredno urgentno stanje in morate takoj do zdravnika. Scier pa namilite ali drugače namažite glavico in postopno spravite kožico nazaj čez glavico.

Lep poozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala vam! Samo uprasal bi ce priporocate kakno kremo?

Spoštovani!

Ni bistveno – gre le za to, da je čim bolj gladko, da bi kožica lažje zdrsela čez glavico.
Lep poozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zahvaljujem se vam za hiter odgovor.

Jaz pa sem staknil nekakšne prozorne mazolčke po penisu,ki so različno veliki in bi jih lahko preštel,drugih čudes pa ni.

Vnaprej hvala za obrazložitev.

New Report

Close