Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija pekoče oko

pekoče oko

pozdravljeni,

trenutno sem prehlajena in imam težave z desnim očesom, sicer dvomim da je prehlad s tem povezan,ker imam te ežave tudi kadar nisem bolana, le da so takrat milejše.
desno oko me peče, na videz ni nič razlike, probala sem s kapljicami visine, nosim očala (dioptrija mislim da je +1.2 približno), očala nimam predpisana za ves čas,samo kadar delam z računalnikom ali kaj berem.
ko me je “okulist” pred 5 letimi pregledal je rekel da imam v očesu slabo prekrvavljeno žilico, je mogoče to vzrok??
kaj lahko še naredim, nič ne pomaga, tudi če mižim me oko peče, in to zelo močno, težko gledam pa še solzi se mi.

p.s.:stara sem 20 let.

Najprej preizkusite z umetnimi solzami brez konzervansov. Zelo v redu so Vis med v obliki kapljic ali gela. Ce pa to ne bi pomagalo je potrebno narediti pregled in eventuelno narediti tudi bris ter tako ugotoviti vzrok.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close