Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija pekoce oci

pekoce oci

Pozdravljeni. Tezave z ocmi imam ze od konca meseca maja.

Vmes je bilo le en teden da nisem potrebovala niti vlazilnih kapljic ker me oci niso pekle niti bolele,vse preostale dni v teh dveh mesecih pa cez cel dan oci zgejo,pogosto bolijo,skoraj stalno je bolecina prisotna ampak najvecji problem je da me oci dobesedno zgejo. Na belocnici je polno vidnih zilic,temno rdecih,tudi cudno zavitih in rdece oko.
vse se je zacelo dan za tem ko smo grabili suho travo,tisti dan je tudi mocno pihalo. uporabljala sem smetliko od a vogel,vividrin ectoin,malo je pomagalo a nic kaj dosti zato sem sla 3dni nazaj h zdravniku kjer mi je predpisal tobrex,claritine tablete in opatanol.

Ko pojem claritine ni stanje z ocmi nic boljse se vedno zgejo cez cel dan,tobrex tudi nobene spremembe po treh dneh.. ne vem vec kaj bi to lahko bilo

edino kar vem je to da bog ne daj da dobim kar koli slano v oko,sem probala…in pa bog ne daj da samo nabirat zacnem jok,ker me tako zge da lahko zacnem jokat. Res ne najdem vec resitve me pa res cudi da me zdravnik ob dveh mesecih takih hudih tezav da se ponoci zbujam od tega ni dal napotnice za okulista

Na zacetku ko se je to vse zacelo so me oci precej pekle in se solzile,bil je vsako jutro izlocek ampak belo rumen kot zaspancek in vse okoli oci suho….potem so se oci solziti nehale,ostala je samo ta zgoca bolecina. Najbolje mi je ko je mrzlo oziroma hladno in svez zrak.

pod veko zgoraj in spodaj imam cisto rdece krvavo,tudi neke cudne okrogle zadevice so na veki na notranji strani in prozorni mehurcki,ki pridejo in grejo ko jih  s toplo palcko odstranim.

Zvecer oziroma ponoci ko se zbudim so oci skoraj v  celoti krvave,zjutraj pa je notranji koticek ocesa zelo razdrazen in rdec. Vse to me “spominja “na alergijski konjuktivitis a ne vem zakaj claritine potem ko ga pojem ne pomaga in oci ne nehajo pect. Oci me dobesedno zgejo ze dva meseca.Vcasih je tako hudo da bi kar jokat zacela. Pomaga ledena hladna voda da me malo neha pect a cez 10min spet enako.

Ne vem katere kapljice naj sploh se preizkusim

jutri bom s tobrexom nehala ker ocitno nima smisla,probala bom se s temi za alergijski konj.ki mi jih je poleg tobrexa in claritine predpisal zdravnik.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani, odgovor je zaradi dopusta seveda zelo pozen, edino kar lahko sedaj povem, ko sem prebiral vaše težave je, da morate takoj na pregled k očesnemu zdravniku, ki bo po pregledu ugotavljal event. tujke v veznici ali dolgotrajno alergično reakcijo,verjetno na cvetni prah in predpisal ustrezna zdravila. Lep pozdrav, morda ste vse to že opravili.

*******************************************

New Report

Close