Najdi forum

Pekoca bolecina v kolenu

Pozdravljeni,
Zadnji mesec se ubadam z bolecino v levem kolenu. Sprva je bila bolecina topa, cutila sem jo ob vstajanju s stola, iz pocepa itd. Pred dvema dnevoma smo doma renovirali stanovanje, veliko sem bila v pocepu in na tleh na kolenih, veliko je bilo vztajanja iz pocepa..Od takrat dalje me koleno veliko bolj boli, bolecina je pekoca, ne morem opredeliti na katerem delu, predvsem pa v celotnem zgornjem delu kolena. Med hojo, stanjem, pri hoji po stopnicah, sedenju po tursko itd nimam nobenih tezav.
Morda omenim se, da sem pred slabimi 9 meseci rodila, med nosecnostjo sem se zredila 12kg, trenutno imam glede na svojo visino cca 7kg prevec. Kljub prekomerni tezi, nikoli prej nisem imela nobenih tezav.
Kako se lahlo znebim bolecine ali jo najprej vsaj omilim? Za kaj bi lahko slo?
Najlepsa hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

vzrok težav, ki jih opisujete, bi bile lahko obrabne spremembe v spodnjem delu hrbtenice ali v samem sklepu. A glede na vašo starost, predvidevam, da ne gre za posledice degeneracije, temveč zgolj za preobremenitev. Lahko, da je prišlo do vnetja ali zgolj do napetosti mišic in vezivnega tkiva v in ob sklepu.
Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti pregled. Lahko sicer, da bodo težave sčasoma minile same od sebe, ni pa nujno. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
Najprej najlepsa hvala za vas hiter odgovor. V vmesnem casu tezave niso minile, bolecina se vztraja, obcasno se pojavi tudi v desnem kolenu. Se mi pa zadnja dva dni dogaja, da se mi je bolecina “preselila” tudi na levo roko, a je bolecina drugacna, komolec me ne boli, je le topa bolecina, ki se siri od komolca proti zapestju..ne vem, ce sta obe bolecini povezani, ugibam, da se oboje morda dogaja, zaradi bolecin v krizu, predvsem zadnje mesece zjutraj, ko vstanem iz postelje, kar pripisujem predvsem dvigovanju otroka in morda premehkemu jogiju.. hvala vnaprej za vas ponoven nasvet inep pozdrav.

Pozdravljeni,

vsekakor je lahko skupek opisanih dejavnikov razlog za vaše težave. Predvsem verjetno prihaja do spremembe sodelovanja med posameznimi mišicami, t.i. izgubo gibalnega stereotipa. Kot rečeno s tehnikami manualne medicine podobne primere uspešno zdravimo. Morda pa bodo minile same od sebe.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close