Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija pekoča bolečina

pekoča bolečina

Mislim, da ste res lahko brez skrbi glede srca. Bolečina v levi roki in občasni mravljinci mi dopuščajo sumiti,da je bolečina posledica blagih sprememb v vratni hrbtenici. Ali je vaša zdravnica izključila to možnost?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
Že nekaj časa (2 meseca) v levem delu prsi (pri srcu) ne čutim bolečine ampak, kot da bi nekdo tam držal roko in malo narahlo pritiskal na ta del. Poleg tega se mi v levi roki nekajkrat na dan pojavijo mravljinci. Največkat se mi to zgodi zvečer oz. ko ležem k počitku.
Občutek je nelagoden in najlažje zaspim na hrbtu oz, na levi strani kjer se ta slab občutek tudi nahaja.
Sicer moram priznati, da imam dokaj čuden bioritem (hodim spat ob 2h, 3h zjutraj in vstanem ob 9h), pri tem sem do pred kratkim spil tudi po 6 kav na dan (in sem zdaj to zmanjšal na 3), poleg tega pa pokadim tudi eno škatlico na dan. Vem, katatsrofa :). Kadim že več kot 10 let.
Kakorkoli, sem zelo aktiven športnik imam dobro postavo in nimam težav z bitjem srca oz. pritiskom. Včasih bitje srca ob mirovanju ne preseže 45 udarcev na minuto. Star sem 33 let.

V vsakem primeru sem v fazi prenehanja kajenja in povečanja športnih aktivnosti, pehrana je redna in zdrava, življenje pa ni tako stresno, da bi se zaradi tega pritoževal.:) Med športnimi aktivnostmi (ki so kdaj tudi zelo dih jemajoče) nimam problemov z dihanjem ali pa to bolečino.

V vsakem primeru me malo skrbi, kaj se z menoj dogaja oz. bi rad zadevi prišel do dna in ker zaupam vašim prognozam, bi najprej vprašal vas.

Sicer sem bral, da obstaja možnost, da hiša, kjer živim, leži v nekem energetskem polju itd. kot sem prebral drugod, vendar ne vem oz. nisem prepričan, da bi verjel takpnim stvarem. Zato pa resno najprej vprašam vas. 🙂

Zahvaljujem se vam za hiter odgovor in vas lepo pozdravljam!

Izgleda, da ste športno aktiven odrasel človek, pri katerem srce deluje varčno, na kar kaže nizka srčna frekvenca. Mislim, da vaša težava ne izvira iz srca pač pa, da so blage motnje (mravljinci) posledica manjših sprememb v hrbtenici (mravljinci, ki so bolj izraženi v določeni legi telesa).Toplo vam priporočam, da opustite kajenje. Upam, da vam je znano kako močno škodi vsaka pokajena cigareta! Nimam pripomb proti uživanju kave (3 – 4 kave na dan). Pravijo,da najbolj koristi zdravju, če ležemo v posteljo pred polnočjo. Uradna medicina še ni ugotovila posebnih vplivov energetskega polja na naše zdravje

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan
Mene je pa pred dvema mescema zacela spremljati bolecina v levem predelu prsnega kosa natacneje pod josko traja tri sekunde in nima nc v vezi z dihanjem ali kakrsnem koli naporu pojavi se kar od enkrat bolecina se vcasih tudi pojavi na desni strani …vsak dan me vsaj 2x zaboli bila sem pri zdravniku kje je opravil slikanje pljuc in test za strdke v pljucih pa nosecnosti in vse je blo uredu …strah me je ker se to prej ni pojavljalo res pa je da sem zacela v novembu jemati tablete proti nosecnosti …stara sem 22 let in me zelo skrbi kaj bi lahko povzrocalo te bolecine znima me ali ima tudi drza telesa kej u zvezi bolecinami …ali te te bolecine lahko tudi spremljajo celo zivljenje

Bodite brez strahu. Bolečina, ki jo navajate v dopisu, zanesljivo ne kaže na prizadetost srca. Morda je psledica nepravilne drže, bolj pa verjetno posledica duševne napetosti kar “zdravniki imenujemo psihovegetativni sindrom”, ki ga premagamo z zdravim načinom življenja, pri čemer je pomembna aerobna vadba in več krat na teden polurni sprehodi, deloma s pospešenim korakom.Včasih pomagajo tudi blaga pomirjevalna sredstva.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Odkar je umrl oče, opažam, da me navadno zvečer, danes pa tudi čez dan, boli oz tišči okrog srca, zdi se mi, kot da bi se v notranjosti nekaj premikalo (seveda gre zgolj za občutek, vem, da se to ne dogaja v resnici). Tak občutek sem imela že enkrat pred očetovo smrtjo, brez kakšnega posebnega razloga. Sicer ne kadim, sem pa kadila precej, ko je bil oče v bolnici in po smrti do pogreba. Zagotovo pijem preveč kave. V družini imamo sicer povišan pritisk, vendar sem imela cca 2 meseca nazaj pritisk idealen . Stara sem 23 let, se redno ukvarjam s športom (med fizično aktivnostjo se nikoli ne počutim slabo, kvečemu nasprotno). Zanima me, ali je možno, da gre za zgolj neko anksioznost ali kaj podobnega? Vsaka bolečina me straši, ker je oče umrl nepričakovano, po 4 dneh v bolnišnici (zaradi anevrizme, česar nismo pričakovali), saj se človek začne nakako zavedati, kako hitro je lahko življenja konec. Pred kratkim (2 dni po očetovi smrti) sem imela tudi napad tesnobe, srce mi je začelo hitro biti, oblival me je znoj, cela sem se tresla in počutila sem se zelo zmedeno.Vzela sem helex (tega mi je predpisal osebni zdravnik), in čez nekaj časa je bilo bolje. Ne vem, ali so to za Vas pomembni podatki, zato sem raje vse napisala.
Hvala in lep pozdrav

Na ta forum se obračajo ljudje z dokazano srčno boleznijo in ljudje, ki so v skrbeh zaradi bolečin in drugih motenj pri srcu. Mislim, da smo pravi naslov za vaša vprašanja. Ste mnogo premladi, da bi že sedaj imeli anevrizmo aorte. V dopisu ste navedli motnje pri srcu značilne za bolnika, ki preživlja škodljive vplive stresnih dejavnikov. Tako “bolezensko” stanje imenujemo psihovegetativni sindrom. Mislim, da bodo zadostovali majhni odmeki pomirjeval (helex) ob zdravem načinu življenja. Ne zanemarite koristnhi učinkov polurnih sprehodov z živahno hojo, za katero že veste, da je odlično zdravilo proti srčnim funkcionalnim motnjam.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Prejšnji teden sem v mirnem (ležečem) stanju začutila da mi srce hitreje bije kot ponavadi (80) in tudi oteženo diham. Pri manjšem naporu npr. hoja po stopnicah postanem zelo zadihana, prav tako se mi zelo poveča srčni utrip. Občasno se mi pojavlja pekoča bolečina v predelu srca, ki nato mine. Znaki, ki sem jih opisala se pojavljajo tudi ponoči, zaradi česar še slabše spim. Dobivam take občutke kot da me je nečesa strah, čeprav pravega razloga za strah trenutno nimam. Stara sem 25 let, 164cm/52kg,sem kadilka ( vendar zelo zmanjšala- na cca.3 cigarete na dan) in že nekaj let precej izpostavljena stresnim situacijam. Je možno da je bolečina, zadihanost, povišan utrip srca le psihičnega izvora in/ali mi priporočate pregled pri zdravniku? Aktivna športnica sicer nisem, imam pa vsakodnevne pol urne sprehode. Omenim naj še, da je bila babica srčni bonik (angina pektoris). Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav!

V vašem dopisu ni nobenega podatka, ki bi dopuščal sum, da je bolečina posledica organske bolezni srca. Prisotne motnje sodijo v okvir “bolezni”, ki jo imenujemo “nevrovegetatvni sindrom”. To je bolezensko stanje z različnimi motnjami (neredni srčni utripi, napadi pospešenega bitja srca, neprijetne senzacije pri srcu, motnje dihanja, itd.), ki so posledica stresnih vplivov na človekovo duševnost. Nadaljujte z dosedanji načinom življenja (še manj kajenja, nekaj več hoje, izogib stresnim vplivom) in po potrebi blaga pomirjevala (Persen ali podobno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pred dobrim tednom dni sem bil odpuščen iz bolnišnice, kjer sem bil teden dni zadržan zaradi vnetja srčne mišice. S-CRP je bil 32 prvi dan, S-Troponin I pa 7, zadnji dan je padel na 0.03 in zato sem bil tudi odpuščen domov. EKG, ultrazvok srca in pritisk ni pokazal popolnoma nobenih neskladij. Star sem 30, teža 80, višina 182. Sedaj mirujem (še naslednje 4 tedne imam bolniško) in se premikam samo po stanovanju. Kontrolo imam čez tri tedna. V bolnišnici sem jemal SUMAMED in ASPIRIN, doma pa jemljem samo IBUPROFEN 600mg 2x dnevno. Sedaj opažam rahlo konstantno in nadležno bolečino v predelu srca, ki je v bolnišnici nisem imel.
Kaj bi to lahko bilo?
Hvala za odgovor.

Glede na vsebino dopisa bi posumil, da so vas zdravili zaradi vnetja srčne mišice pri prehladnem (virusnem) vnetju. V takih primerih bolnike zdravimo z aspirinom in z večtedenskim počitkom. Zdaj jemljete ibuprofen in nenehno imate rahlo bolečino v predelu srca. Ker je ibuprofen dobro zdravilo proti vnetju in proti bolečinam sem dobil vtis, da je bolečina psihovegetativnega izvora. Verjetno se bo stanje popravilo že z jemanjem blagih pomirjeval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

tudi jaz imam eno vprašanje za vas. Pred 6 dnevi me je začelo malo “zbadati” v pljučih in začela sem pokašljevati-suho. Nato me je začel boleti zgornji del hrbta, sklepam, da pljuča, ter malo stiskati v prsih, kašelj pa se je tudi okrepil, vendar je še vedno izjemno suh in dražeč. Poleg tega me je začela občasno boleti še leva roka in me občasno malo zbada pod desnim rebrom, zato me je začelo skrbeti, da ni kaj povezano s srcem? Prehlajena drugače nisem, nimam zamašenega nosa, ne boli me grlo. Samo kašljam in bolijo me pljuča me v zgornjem delu hrbta in malo me zbada pod rebrom. Pri zdravniku sem bila, a je le poslušal dihanje, rekel, da nič ni, brez slikanja pljuč. Seveda upam, da nič ni in da brezveze paničarim, a vseeno me malo skrbi, ker se mi kaj takšnega še ni zgodilo. Stara sem 27 let.

Hvala za odgovor že vnaprej.

Navedbe v vašem dopisu ne kažejo na prizadetosat srca pač pa na akutno virusno bolezen. Mislim, da se bo stanje kmalu popravilo. Ni zadržkov, da nekaj dni vzamete 2 – 3 tablete Aspirina C na dan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor. No moje težave se žal stopnjujejo, pa me spet zanima, če imate kakšno mnenje preden spet stopim do zdravnika. Torej potem sem šla spet k zdravniku zaradi bolečin v hrbtnem delu prsnega koša, katerim so se pridružile še bolečine spredaj, kašelj pa je še kar suh in dražeč. Zdravnik me je napotil na nujen pregled k internistu, kjer so mi opravili ekg, rtg pljuč in kri ter je bilo vse, razen nizkega kalija v krvi, v redu, na srečo. Zdravnik internist je rekel sicer naj se še naprej opazujem in v primeru, če bolečena ne preneha, naj pridem spet. Potem dva dni za tem pa so se tem težavam pridružile še ene in sicer občutek, da mi hrana zastaja nekje v požiralniku in ne gre naprej. To zelo boli, spredaj v prsnem košu in zadaj na hrbtu. Kašljam še vedno. Ne upam si več jest, ker karkoli pojem, imam občutek da mi se zatakne nekje v požiralniku in boli in seveda tudi diham težje zaradi tega. Prosim vas za mnenje kaj bi to lahko bilo, saj si ne želim več sama postavljati diagnoz. Zanima me tudi ali obstaja možnost, da je vse skupaj psihičnega izvora, saj sem v zadnjem mesecu preživela tudi zelo velik stres. Če do jutri to ne mine bom pa tako in tako šla spet k zdravniku.

LP

Tudi v današnjem dopisu ni zanesljivih podatkov sumljivih za prizadetost srca. Ali jemljete zdravilo, ki lahko povzroča kašelj? Ali ste že kdaj imeli želodčne težave? Ali gre za prehodne funkcionalne motnje zaradi stresnih vplivov? Pričakujem, da se bo v kratkem bolezenska slika spremnila v smeri boljšega stanja

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni, hvala za odgovor. Ne jemljem nobenih zdravil. Saj verjetno res ni nobenega srčnega oboljenja, vendar sem pomislila, da mogoče bolečine izhajajo iz kakšne bolezni požiralnika oz. želodca, glede na to, da me sedaj to boli pri požiranju. Ne, do sedaj nisem imela prav nobenih želodčnih težav, razen kisline tu pa tam, vendar nič tako motečega. Kašljam pa še vedno suho in dražeče. Najboljše bo, da opravim gastroskopijo, pa bom vedela, če je to vzrok. Najlepša hvala za odgovore.

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
včeraj sem bila podvržena velikemu stresu. Zjutraj me je začelo tiščati v prsih (predel srca). Kljub temu sem opravljala lažje fizično delo. Z urami se je bolečina poglobila skozi telo, da me je zelo bolelo “skozi srce” do vzporedne točke pod hrbtenico. Vsak premik telesa, rok, nog, glave je predstavljal veliko bolečino. Od bolečin so mi tekle solze. Ko sem prehodila dve nadstropji stopnic, sem bila zelo zadihana. Bolečina se je potem locirala bolj v točki hrbtenice, ob neprimernem gibu pa tudi spet čez celoten prsni koš. Zvečer sem obiskala zdravnika. Pulz: 126/96, bolečine do solz. Ambulantno so mi izmerili ekg, ki je bil bp. Predpisala mi je apaurin 5 mg, da bi sprostil krč v hrbtenici. Vzela sem 1 tableto zvečer, še pred tem sem vzela dva persena forte, ki pa nista vplivala na počutje. Danes sem doma, pa še vedno čutim, da mi na trenutke začne srce biti hitreje. Točka v hrbtu je še boleča, predvidevam da zato, ker me je včeraj bolelo cel dan.
Ali je bila ta bolečina samo psihičnega izvora in/ali naj bom pozorna še na kaj drugega.
Nisem pristaš jemanja tablet.
Hvala za odgovor.

Opravičujem se za veliko zamudo v odgovoru. Dopis ste začeli z navedbo nepričakovanega stresnega stanja. Pravilno ste domnevali, da so bile bolečine psihičnega izvora in, da so bile posledica vznemirjenja velikega števila živcev. Upam, da je danes stanje že boljše. Ni zadržkov, da v teh dneh po potrebi še vzamete pomirjevalo (apaurin ali podobno). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

že 2 meseca se ukvarjam s svojim zdravjem. 8 februarja sem imela pljučnico (levo pljučno krilo) skupaj z gripo. Po štirinasjstih dneh sem imela spet suh kašelj, zato sem začela z vsakodnevnimi inhalacijami, medom in čaji. Po tednu dni me je pod sapnikom na desni strani pljuč bolelo na vdih in imela sem občutek da ne morem narediti popolnega vdiha. Pulmolog mi je po RTG in pregledu dejal, da imam laringitis in da sem z vdihavanji dražila sluznico. Dobila sem Sinecod in stanje se je izboljšalo. Po prenehanju jemanja se mi je občutek mrene oz. nepopolnega vdiha vrnil. Po mnenju zdravnice in pulmologa je bil razlog v želodčni kislini, dobila sem Ultop. Naj povem, da sem pred Ultopom začela sama z Ranitalom, ki mi je pomagal že prvi dan, naslednji dan pa se mi je pojavila bolečina, ki se je širila iz žličke proti sapniku. Nekaj časa me je bolelo na vdih in dotik (dve uri) potem pa le še na dotik. Bolečina na dotik je trajala še 3 dni, vendar vsak dan manj. kaj bi lahko bilo?
Danes še jem Ultop in težav ni. Skrbi pa me ker se mi je včeraj spet pojavila rahla bolečina na prsnici (na dotik), danes pa ko sem se useknila, sem čutila pekočo bolečino na prsnici (v točno določeni točki), nelagodje je trajalo še nekaj časa in občutljivo je bilo na dotik. Čemu naj to pripisujem? Zelo me skrbi.

Že vnaprej hvala za vaš čas in trud.
Nina

New Report

Close