Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija pekoča bolečina

pekoča bolečina

V dopisu navedene težave so posledica funkcionalnih motenj delovanja srca. Verjetno bo zadostoval zdrav slog življenja z dodatkom blagih pomirjeval. Skušajte shujšati, ne kadite, izogibajte se stresnim vplivom. Če ste že opravili pregled pri kardiologu vam ga ni treba ponoviti

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zadnje čase čutim občasne bolečine v prsnem košu, ki se povečajo ob globljem vdihu ali izdihu, trajajo le sekundo ali dve, zaboli in takoj neha, nekatere pa trajajo več časa. Bolečine se ne pojavljajo vsak dan. Občasno čutim zelo hitro utripanje srca. Pri zdravzniku nisem bila, saj imam nek strah in pravim da zagotovo ni nič resnega. Kaj svetujete ?
Aja, moja prehrana ni ravno zdrava, gibam se tudi ne ravno veliko, imam pa 17 let.

Lep pozdrav

Upam, da razmišljate pravilno. Bežne bolečine v predelu srca, včasih v obliki zbadanja, včasih različne jakosti odvisno od faze dihanja, so težave prisotne zlasti pri mladostnikih. Včasih so težave bolj izražene ob duševnih ali telesnih stresih oziroma po virusnih infektih (prehladi, gripa). Da težave minejo zadostuje zdrav način življenja z izdatnim rekreacijskim gibanjem ob eventualni podpori blagih pomirjeval (npr.Persen)………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

PROSIM POMAGAJTE!

Pozdravljeni!

Imam težave z srcem že približno 1 mesec. Stara sem 17 let. Skoraj vsak dan me zbada v srcu oziroma najhuje je to, da me v prsnem delu zelo stiska. Kot da bi mi na prsni del nekdo položil 5kg utež, vendar diham lahko dokaj normalno. Sem bila pri zdravnici pa je rekla da so to posledice od prometne nesreče,ki sem jo imela pred 4 leti, kar se mi zdi malce čudno. Sem pa bila pred enim letom pri kardiologu v Ljubljani pa je rekel, da ni nobenih problemov z srcem.

Naj pa še povem, da ne pijem nobene pijače, ki ima kofein( prb 4mesece) saj mi srce popolnoma oz. nenormalno ponori.

Zahvaljujem se vam za odgovor in upam, da mi boste lahko vsaj vi pomagali, če mi že osebna zdravnica ne more.

HVALA

LP

Hvala za zaupanje. Napisali ste, da ste bili pred enim letom pri kardiologu (verjetno zaradi težav) in,da je kardiolog bil mnenja, da srce ni bolno. V zadnjem mesecu imate zbodljaje pri srcu in več krat občutek, kot, da bi nekdo položil na prsni koš 5 kg težak predmet . Pri tem nimate motenj dihanja. Izbrana zdravnica je pomislila na možnst, da so težave dalnja posledica travme prsnega koša. Če nam podobne težave pripoveduje starejši bolnik ni nam težko posumiti na prizadetost (zoženost) srčnih žil zaradi starosti. Glede na vašo mladost in, da niste v zadnjem letu preboleli nobene bolezni sumljive za prizadetost srca, upam so težave posledica nevrovegetativne motnje pri večkratnih vplivih stresnih stanj. V takih primerih priporočamo čim bolj zdrav način življenja (redne polurne hoje z vmesnimi presledki pospešene hoje, nekajenje, omejeno uživanje kave in alkohola, itd.) ob podpori blagih pomirjeval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

pišem vam, ker me zelo skrbi za očeta. Zvečer ga je po telesu “preplavila” odrevenelost, v prsnem košu pa je čutil čudno, nenavadno bolečino. Pravzaprav niti ne bolečino menda, ampak nekakšen neprijeten občutek. Vse skupaj je trajalo nekje 5 minut.

Sicer ima on nekoliko preveliko težo, visok pritisk, holesterol, star je 53 let. Zaradi vsega skupaj me skrbi, da so bili to simptomi infarkta oziroma, da je možnost, da se nekaj takšnega bliža.

Mi lahko na podlagi tega poveste, če so moje skrbi odvečne ali ne? On sedaj pravi, da se počuti povsem vredu in očitno se mu zadeva ne zdi dovolj pomembna za obisk pri zdravniku.

Opis težave je premalo natančeN za pravilen odgovor. Možno de, da je težava nastala zaradi padca ali porasta tlaka ali oziroma zaradi napada hitrega ali zelo počasnega bitja srcaoziroma posameznih prezgodnjih utripov srca. Priporočam, da bolnik gre na pregled k izbranemu zdravniku in na kontrolni pregled EKG.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni! Stara sem 23 let, veliko sem se ukvarjala s športom in to pred nekaj meseci opustila. Občasno kadim travo in nazadnje sem po lastni neumnosti eksperimentirala z butilonom prejšnji teden v sredo, ne prevelik odmerek. Približno pet let sem imela bulimijo, tega je zdaj 3 leta.
Pred nekaj meseci so se mi pojavile povečane bezgavke pod pazduhami, ki ostajajo enake velikosti, kot grah.
Pred nekaj dnevi (sobota) sem se zbudila s slabostjo, ki je trajala dokler nisem nečesa spila/pojedla. Sedaj se mi slabost pojavlja konstantno, dokler nečesa ne zaužijem, vrne se čez kakšne pol ure. Nisem noseča. V prsnem košu pogosto občutim tiščanje, včasih je občutek hladilen, kot da bi na tistem mestu bil mentol bombon. Pojavlja se v liniji srca, pod rebri čutim bolj ščipanje. Tišči me v želodcu, drobovju, na mestu jajčnikov, gre za kratke senzacije, ki se lahko naslednji trenutek pojavijo na drugem mestu. Redkeje se pojavi močan utrip na mestu trebuha, takrat imam občutek da me preplavi vročina in jasno čutim trebušno arterijo. Vsi ti občutki so dovolj šibki, da nanje pozabim če kaj počnem, me pa resno zasekira ko sem pri miru. Trenutno me močno boli visoko med rebri, želodec?
Se lahko spomnite možnih vzrokov?
Za dodatne informacije prosim vprašajte, hvaležna bom za strokovno mnenje.

V dopisu je navedena zelo pisana simptomatika v kateri so soudeleženi srce, ožilje in prebavila.Težko bi jo pripisal organski prizadetosti samo enega organa. Vsiljuje se mi domneva, da gre za funkcionalne motnje pri psihovegetativnem sindromu. Možno je tudi, da gre za stranski učinek zaužitih drog. Pričakujem, da se bo stanje kmalu zboljšalo ob zdravem načinu življenja ter eventuelni podpori spazmolitikov in anksiolitikov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Izjemno hvaležna za vaš čas in pomirjujoč odgovor.

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

neprijeten občutek v prsih in okoli srca bila sem pri kardijalogi in brez posebnosti stara sem 30let

Napisali ste, da imate neprijeten občutek v prsih in okoli srca in, da kardiolog ni ugotovil nobene bolezenske spremembe na srcu. Upam, da vam je to povedal po osebnem pregledu in na osnovi izvida EKG. Če je izključena organska bolezen srca moramo pomisliti na možnost, da je bolečina posledica prizadetosti rebrne mrene, mišic ali živcev prsnega koša, kar lahko pozdravite z zdravili proti bolečinam (aspirin ali podobno). Neprijetna senzacija je lahko tudi posledica stresnih vplivov na vegetativno živčevje, ki jo boste lahko pomirili s pomirjevalnim zdravilom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,stara sem 24 let in v zadnjih 14 dneh se mi dogaja da v prsih in na levi strani reber čutim pritisk in bolečino kot bi me nekdo zbadal z iglico..pri dihanju nimam bolečin in tudi če fizično delam se mi bolečina ne poveča…pogosto se mi potijo roke in so mrzle..podnevi so ti znaki dosti manj opazni kot pa proti večeru ko se odpravim spat..Takrat dobim občutek kot da me trese mraz in od želodca proti prsim gre nek čuden pritisk ki mi povzroči da postanem panična…priznam da mnogo preveč razmišljam kaj vse je narobe z mano in kaj vse se mi lahko zgodi..zato me zanima če si te bolečine povzročam sama s svojim razmišljanjem..tudi občutek vrtoglavice in neskoncentriranosti je prisoten in moti me da ko gledam vozeč avto se mi zdi kot da ga ne morem gledati prav tako ko spelje avto poleg nas se mi zdi da smo speljali mi…sama sem panična že ko sem si odkrila drobne pike na zadnjem delu jezika in po glavi so mi šle vse možne stvari,nisem pa niti pomislila da so lahko samo izrazite brbončice…že navadna bolečina ali sprememba na koži me spravi v paniko in to je nekako moteče…jemala sem KT Femoden ki sem jih že prenehala.
Sem aktivna kadilka s stresno službo in stresnim življenjem,ob vsaki malenkosti se počutim manjvredno in vsaka malenkost me spravi iz tira…bila sem v lekarni kjer sem si kupila KALMIN ki pomirja stres..sedaj ga jemljem nekje 4 dni vendar še ni znakov izboljšanja…moram še reči da včasih pride dan ko se počutim popolnoma ok,potem pa se vse spet pojavi.

HVALA ŽE VNAPREJ..

V dopisu ni nobenega podatka, ki bi kazal na organsko bolezen srca! Kot ste že sami ugotovili težave so posledica močno izraženega “psihovegetativnega sindroma” s pisano sliko težav v prsnemu košu in pri srcu. Zelo prav je, da že jemljete pomirjevalno sredstvo. Zelo vam priporočam, da opustite kajenje, ki lahko postane vzrok za organsko prizadetost srca (srčni infarkt). Ne zanemarite velike koristi polurnih, po možnosti, vsakdanjih sprehodov z vmesnimi pospeški hoje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo.
Star sem 18 let, se redno ukvarjam s športom, ne pijem alkohola, ne kadim ter zelo zdravo zdravo živim. Pred dvema mesecema sem imel sistematski pregled in zdravnica mi je rekla da sumi da imam mogoče šum na srcu ( nevem kaj to pomeni) in dobil sem napotnico za slikanje. Do takrat nisem imel nobenih težav po tem pa sem postopama vsak dan čutil nekakšen pritisk v spodnjem delu prsnega koša na obeh straneh in tudi višje vse do ram se pojavljajo bolečine. Sedaj me pa že dva dni špika in peče na levi strani prsnega koša pa tudi utrip srca je tudi v mirovanju večji če pa se še gibam se mi pa zdi da mi srce močno razbija. Šou sem na EKG in so rekli da je še kar vredu. Prosil bi če mi lahko poveste ali imam te bolečine zaradi kakšne bolezni srca ali to povzroča kaj drugega. In zanima me če se še lahko ukvarjam z športom. Prosil bi za čimprejšni odgovor ker me je strah da je to kaj nevarnega. Lep pozdrav.

Napisali ste, da se redno ukvarjate s športom. Predstavljam si, da zmorete vse obremenitve, ki jih imate v svojih programih. Možno je, da je vaša zdravnica slišala nežen šum na srcu, ki je lahko funkcionalen. Ta ugotovitev vas je nekoliko vznemirila. Zato so sedaj nastopile razne motnje (bolečin in zbadanje pri srcu). Vtis imam, da imate zdravo srce, vendar bi vsekakor priporočil, da opravite pregled pri kardiologu (kamor se ne mudi!). Do datuma pregleda se lahko ukvarjate s športom, kot do sedaj. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

imam 38 let, 2 otroka, v obeh nosečnostih je bil pritisk v vrednostih 130/80 do 140/90. Naj še povem, da sem velika 176 cm, kg pa 84 (ja, vem, preveč :-). Težave se mi pojavljajo že več let, domnevam, da tudi zato, ker sem človek, ki si vse zelo vzame ‘k srcu’. Bila sem pri svoji osebni zdravnici in pri kardiologu, ki mi z EKG-jem nista ugotovila nobene posebnosti, kardiolog je edino pri UZ srca omenil, da sliši neke ‘luknje’ v ritmu, če se prav spomnim, kar je pripisoval dejstvu, da se mi bo tokom leto ustalil visok krvni pritisk. Žal imamo to v družini, babica je imela tudi angino pektoris in razširjeno srce, iste simptome ima sedaj oče, star 63 let. Kardiolog me je dal tudi na obremenilni test, ki ni pokazal nobenih odstopanj. Za moje težave – razbijanje srca, občutek, da je srce za trenutek prenehalo biti oz trepeta, kot neke vrste slabost, ki se mi topo širi iz spodnjega predela prsi proti vrhu, bolečine v levi roki, ki se skoncentrirajo v komolcu – je rekel, da so lahko posledica višanja pritiska, ker se vsako telo različno obnaša, osebna zdravnica pa mi je že prej diagnosticirala ‘paničnie napade’.
V kratkem se odpravljamo na dopust in mogoče me je začelo vse, povezano s temi mojimi bolećinami tako vznemirjati (kaj če se mi zgodi to na Hrvaškem), da se mi spet bolj intenzivno pojavljajo bolećine, danes pa prav izrazito ‘trepetanje’ srca in slabosti. Sem že tako daleč, da bo treba sprejti pomoč kliničnega psihologa, kot mi ga je omenila os.zdravnica? Prebrala sem več internetnega gradiva na to temo, začela izvajati tapkanje (prvi koraki), vendar kot že omenjeno, sem tak tip človeka, da se za vse sekiram in samo sebe pripeljem do take točke, da vidim vse črno :-). Bi bil priporočljiv še kakšen obisk kardiologa, ne vem, s kakšnim slikanjem žil oz. ugotavljanjem prisotnosti strdkov? Tega me je namreč zelo strah. Še to, po potrebi, ko čutim vse te znake, vzamem aspirin 500g ter persen neo.

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Hvala za obsežen dopis! Mislim, da gre res samo za funkcionalne motnje in za posamezne prezgodnje srčne utripe (ekstrasisotle) ali pa za zelo kratke napade hitrega bitja srca, pri zdravem srcu! Glede na dosedanje ugotovive ni pričakovati nobenega zapleta na potovanju ali na počitnicah na morju. Strinjam se, da vzamete Persen lahko več krat na dan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.

Že 6 dni čutim rahle bolečni v levi roki, na trenutke mi tudi mravljični in vsako toliko mi srce malo močneje zabije in mi postane slabo. To se mi dogaja že dober teden. Bila sem pri zdravniku, opravili so mi EKG in z srcem je vse vredu, pritisk imam tudi normalen ampak mene še vedno skrbi zakaj bolečina in slabost ne mineta. Zdravnica pravi da je to samo zaradi stresa, utrujenosti itd. Največji problem mi je ta ko nemorem pričakovat kdaj bom izgubila zavest ker to pride nenadoma.
Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

New Report

Close