Najdi forum

Peklensko razmerje

Pozdravljeni,

na kratko bom opisal svojo situacijo, ki se ze precej dolgo vlece – zal ne izboljsuje in po mojem misljenju le poglablja.

Porocen sem (drugic) ze 10 let. Otrok nimava. Na zacetku sva se z zeno kar dobro razumela, ceprav so se tu in tam dogajali obcasni “izbruhi” nebrzdane jeze, kricanje, zalitve – po mojem – za prazen nic. Po nekaj letih, ko sem dobil precej dobro placano sluzbo, se je zena odlocila pustiti svojo sluzbo in je ostala doma. Odkar je doma, je prakticno opustila nek normalni vsakdanji red – bedi do dveh, treh zjutraj, spi kolikor casa ji pac ustreza…Najvecja tezava pa je zame v tem, da stalno menjava razpolozenje – nikoli ne vem, kaj me bo pricakalo, ko se bom vrnil iz sluzbe – prijazen nasmeh ali metanje kroznikov po tleh (kar se je tudi ze zgodilo). Opazam tudi, da se zelo tezko odloca. Npr. ob planiranju dopusta so bile neskoncne razprave, kam, kdaj in kako iti. Jaz sem vse organiziral, ko pa sva prisla tja, so spet vsule kritike, ponavadi za malenkosti. Pred nekaj leti sem podedoval hiso od starsev in sva jo zacela obnavljati. Sledile so neskoncne razprave o tem, kje bo kaksno stikalo, luc,…ker se preprosto ni bila sposobna o nicemer odlociti.

Mene seveda tako obnasanje izjemno obremenjuje, izcrpava. Ko je bila v kolikor toliko dojemljivem stanju, sem se veckrat poskusil pogovoriti z njo in ji poskusil dopovedati, da se mora znati obvladati, a je bil odgovor vedno isti – da ona pac taka je in konec. In da ne smem vsega, kar rece, vzeti dobesedno. Jaz – tega – zal ne zmorem. Ce me nekdo, s katerim zivim, skoraj vsak dan zali, tega pac ne morem vzeti lahko.

Pred casom se je tudi zgodilo, da sem ji mirno rekel, da ce se o nicemer ne moreva dogovoriti, je najbolje, da se razideva – pa je sledila eksplozivna reakcija in metanje kroznikov po tleh.

Vse skupaj me izjemno muci, mi jemlje energijo (tudi za delo), pocutim se ujetega in stalno utrujenega.

Vsako mnenje oz. nasvet bo dobrodosel.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close