Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pečete kruh za otroke same?

pečete kruh za otroke same?

No, jaz pa odkar smo gledali Oliverja na TV, ne vzhajam vec posebej. Preprosto, ko skupaj zmesam sestavine, dam v model ali naredim npr. zemljice ali buhteljcke, jih porinem v vroco pecico in cez 30 minut ze disi in jemo. Le na dno pecice dam v eno rostfraj posodo kak liter navadne vode, da se ustvarja para in da lepse vzhaja (sem prebrala pri mojstru Pecjaku in je odlicen nasvet). Tako da imam dela za cca. 10 minut in …..nato cez pol ure …..dober tek.

hvala Mamica, bom probala in videla kako bo uspelo.hvala!

Raka ne dobiš samo od E-jev. Velikokrat se pojavi tudi takrat, če se človek preveč sekira, pa tudi mnogim drugim boleznim je največkrat vzrok psiha. Na žalost res ne morem izbirati, kdaj in kako bom umrla, vendar se ne sekiram. In da ne boš mislila, da se bašem z vsem po vrsti, kar pač ponujajo na policah. Napaka! Jem tisto, kar mi je dobro, okusno in nikoli, nikoli še nisem pogledala na embalažo, ali so prisotni E-ji ali ne. Pogledam pa na ceno. In redkokdaj oz. skoraj nikoli ne kupujem sladkarij, čipsov, nutele, fruchtverge… Pa ne zato, ker bi bili notri kakšni E-ji, ampak zato, ker bi tako v trgovini še več zapravila, poleg tega pa gledam tudi na svojo težo. Še 2 kg pa bom na idealni, in če bom zadovoljna s svojo težo, bo to spet OK za moje zdravje.
V bistvu sem hotela povedati samo to, da od zmernosti težko dobiš raka. Tukaj pa sem zasledila pravo obsednost z zdravo prehrano, npr. to je škodlijivo, pa to strupeno, pa tam preveč sladkorja, pa oh in sploh. Potem pa iste ženske jamrajo, kako imajo 15 kg preveč in kako pojedo celo banjico sladoleda zvečer. Pa same pečejo kruh, ki je bolj zdrav, pojedo ga pa 1/2 kg na dan. Malo karikiram, vendar upam, da ste dojele bistvo.

Kot sem že napisala pečem kruh sama, smo pa štirje in ga pojemo cca 1kg na dan, daleč največji jedec je seveda moj mož (ki mu vsak dan tudi pripravim malico za v službo). Ne glede na res veliko porabo kruha, pa kuham skoraj izključno domačo hrano (raznih zamrznjenih stvari ne jemo, sploh mož tega ne mara – rajši prežganko). Jemo pa tudi veliko sadja in zelenjave – in smo zelo zdravi (ta mala dva sta v dveh letih v varstvu manjkala le dan ali dva – res neverjetno). Živimo na deželi (midva greva vsak dan v službo v Ljubljano), veliko smo na svežem zraku. Torej afna, da ti še povem, čeprav moj mož poje veliko kruha (tudi za moje pojme preveč), ima idealno težo (180cm višine in 72 kg), prav tako tudi otroka in jaz (170 cm-60 kg).

Tako… mimogrede… mislim, da je zrak, ki ga neprestano vdihavamo, mnogo bolj skodljiv kot marsikateri E. Kaj pa se da narediti glede tega? Nic, na zalost. Tako da, ce se boste sekirale, koliko strupov in E-jev pojeste, boste prej dobile cir na zelodcu kot raka zaradi teh presnetih E-jev. Seveda se strinjam, da je hrana dandanes vedno bolj nezdrava, ker je vedno vec barvil, konzervansov itd.. ampak tista res zrava hrana je prekleto draga: samo primerjajte biolosko pridelano sadje in zelenjavo, pa boste takoj videle.

New Report

Close