Najdi forum

PCO

Spoštovani!

Zaradi premočnih menstruacij z ogromno krvnimi strdki (kar lije iz mene prve 3-4dni, ponoči moram te dnj vstajati, da se lahko obrišem, če ne sem zjutraj čisto premočena) sem se naročila na ginekološki pregled. Ginekologinja je opravila UZ preko trebuha. UZ je bil v redu, nobenih cist na jajčnkkov in nič narobe z maternico.

Vaginalnega pregleda ni morala opraviti, zato ker še nisem spolno aktivna.

Tako da mi je predpisala kontracepcijske tablete Daylette. Jaz pa sem malo skeptična glede kont.tablet zato jih nisem sprejela oz. Sem rekla da bom malo premislila še, če se mi stanje slučajno izboljša.

Pa se mi ne. Decembra 2014 se je vse začelo in se z vsakim mescem stanje bolj slabša. Skratka menstruacije so vedno bolj neznosnejše. Sicer so redne na 28-30 dni, zadnje mesece pa opažam da se mi je men.cikel skrajšal na 26 dni.

Sem slabokrvna, jemljem tablete retafer.
Že odkar pomnim imam težave s kožo/mozolji.
Med menstruacijo pa hrepenim po ogljikovih hidratih in sladkorju – kar ne morem se kontrolirat.

In bolj ko berem opise sindroma PCO, bolj se lahko poistovetim s to “boleznijo”.
Nikakor se nočem sprijazniti s trditvijo moje ginekologinje da je z mojimi jajčniki vse v redu.
Imam tak občutek, da je za tem nekaj več.

Ali bi lahko imela PCO, četudi je ultrazvok pokazal čisto sliko?
Katere preiskave moram opraviti, da se lahko ovrže/sprejme sum na PCO? ( FSH, TSH, PRL, LH …??)

New Report

Close