Najdi forum

Zakaj pa si pravzaprav z njim?
Kaj te je pritegnilo, da sta sploh prišla skupaj?

Ugotovi “vzorec”, zakaj te “tak” moški privlači?
(tip je btw manipulator, njegov krog manipulacije je klasičen, žali in povzroča občutke krivde pri drugemu, zato da osebo psihično zmanjša, ker je sam tako nesamozavesten, da ne prenese poleg sebe nekoga, ki je v kakršni koli obliki boljši od njega). In ko te sesuje, začne jokcat in bit osladen, kako bi mu brez tebe “počilo srce” ipd.kozlarije.

V osnovi se sicer tega ne zaveda, oz.ne počne načrtno, kot je že Marko (recimo, da ne počne vsega), kar ga pa absolutno ne opravičuje, za svoje početje.

Ponavadi manipulatorji nimajo ne želje, ne motivacije, da bi karkoli soremenili na sebi (saj vidiš, da ti je rekel, da si TI tista, ki imaš problem). Nikoli pa ne more za vse 100% biti samo en kriv.

Naredil ti je ogromno uslugo, da te je zapustil, š e sanja se ti ne, razen, če je to zgolj in samo ena od njegovih manipulativnih taktik, da prideš nazaj.

V vsakem primeru, obstaja skoraj zero šans, da boš s to osebo kadarkoli, karkoli rešila pozitivno zase ali za vajin odnos.

Raje ugotovi, zakaj si sploh pristala z njim. Zaradi sebe. Zaradi prihodnosti, lastne, da se ti ne bo vzorec (podobni tipi) ponavljal..

Lea39 imaš prav. Že on je bil ponavljanje vzorca. Pred njim sem imela 2 partnerja cca. 20 let starejša, manipulatorja…. Hmm… 🤔 Pritegnil me je s svojo pozornostjo, prijaznostjo, s tem da je družinski človek, s tem da ne hodi po gostilnah, je uspešen, pameten, mislim da tudi ni nagnjen k varanju. A sem kar hitro ugotovila, da je bila prijaznost zgolj “pridobitvena faza”, ker zna biti zelo neprijazen in ne prenese, če se nekdo ne strinja z njim. Opazila sem tudi pri njegovih otrocih, da ko vidijo, da je slabe volje so raje kar tiho in ne provocirajo njegove nepotrpežljivosti. Čez 10 minut ga pa mine in pričakuje, da so spet vsi veseli in nasmejani. In če je posledično kdo od prisotnih slabe volje, mu ni jasno zakaj. Ampak kot sem že omenila, ima depresijo.
Lp

Tudi če ima depresijo (uradno je to stanje, ki traja nekaj tednov nepretrgoma), ni izgovor za manipuliranje kogarkoli okrog sebe.
Tudi depresijo je možno zdraviti.
Si je poiskal pomoč?
Se trudi narediti zase kaj, da se mu stanje izboljša?

Kakorkoli že, ne glede kaj bo on naredil zase (njegovo delo, njegova naloga, dolžnost), ti poskrbi najprej zase.
Poišči si pomoč, pojdi na razgovor in ugotovi, zakaj se ti vzorci ponavljajo?
Potem boš tudi lažje in hitreje spregledala takšne ljudi, in ko si boš ozavestila svojo lastno vrednost, ugotovila, da si zaslužiš spoštovanje in da si ok tukaj in zdaj, te takšni tipi ne bodo sploh več privlačili.
Na nek način jih boš prerasla.

Kdo pa mu je diagnosticiral depresijo? Jo on priznava pri sebi oziroma se je zaveda?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa kaj ti je pri teh letih treba, da si dobivaš takšne stare dedce z uvelimi pimpeki?? Raje si najdi nekoga svojih let, ki še funkcionira in nima že ogromne pritljage s sabo (otroci, travme) in štartaj znova.

Marko, pred dvema letoma je imel izgorelost. Od takrat jemlje antidepresive in hodi h psihiatru.

Depresija je custvena motnja in zaradi nje ljudje niso nesramni do drugih. Nesramnost je posledica osebnostnih potez ali celo motenj.

Depresija je posledica stresa in izgorelosti, se pa pogosto pojavlja kot komorbidnost pri motnjah osebnosti. In jo mnogi zdravijo ob nediagnosticirani spodaj lezeci poskodbi osebnosti. Po domace, ce je nkdo narcisoiden lahko zapade v depresijo zaradi premalo narcisticnega hranjenja ega.

Verjetno pa ti najbolje cutis za kaj hre…

S tem se pa ne bi strinjal. Depresija gotovo lahko vpliva na to kako se vedemo, saj ze v splosnem velja skorajda pravilo, da se nezadovoljen clovek veliko bolj znada nad drugimi, kot zadovoljen.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sprijazni se, moški te financira, mu pač nisi nevem kaj…. si te lasti in je tak do tebe ker misli da lahko, da bos vse pozrla. Je pa na tebi če rada drek goltaš ali ne? Po želji ….. Sem odišla po 1 mesecu od podobnega, je bil pa star 35 ne 42, jaz pa 32. Nikakor ne pustim poniževanja in grdega ravnanja z mano, pa če sam suh kruh jem na ulici….

Pardon, dusevna, ne custvena…

Kako se pocutia po nekaj dnevih od razhod? Cutis olajsanje, stisko?

Si hodila kdaj k teraveptu? Ze dva tipa pred tem zadnjim sta bila podobna. Nujno moras ozavestit vzorce, kaj pocnes takega, da privlacis take osebke. Lahko so oni se tako grdi in neznosni, si pa vse vedno ti tista, ki je bila z njimi in vztrajala v takih odnosih. Vedno se gledata obe strani, nikoli ni samo ena kriva. Eden je agresor, drugi pa se podreja, a oba nosita krivdo oz.bolje receno odgovornost.

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Žal mi je, da se vam v odnosu ni izšlo. Kot pa so že drugi namignili, vajin odnos ni temeljil na enakovrednosti in spoštovanju. To, kar vam je rekel, ni primerno. Brez tega, da bi oba resno delala na sebi, se dolgoročno verjetno ne bi spremenilo ničesar. Zelo veliko odnosov temelji na soodvisnosti. Vi ste verjetno v njemu videli nekoga, ki vam daje varnost, on pa v vas osebo, ki mu je pomagala, da je ostajal ‘mlad’ in morda tudi osebo, katero je reševal (posledično ste bili nenevarni za to, da bi bili enakovredni ali potentenjši od njega). Nič ni narobe s tem dokler s polno odgovornostjo živite svoje življenje takšno kot je.

Verjamem, da njegov psihiater ve kaj dela. Sam osebno bi glede na to kaj ste napisali, pomislil tudi na andropavzo. Če je bil v preteklosti navajen delovati na 110% obratov, potem lahko že manjši upad testosterona (kar se začne intenzivno dogajati po 35 letu, če močneje po 45) naredi veliko kaosa v osebnosti moškega (to je še toliko močnejše, če je prisoten velik stres). Andropavza in depresija imata veliko skupnih točk, lahko tudi podobe načine reševanja, pa vendar so vzvodi in koncepti drugačni.

Moški pri 47 še ni star, če uredi svoj način življenja in hormonsko ravnovesje. Pri teh letih in tudi še precej kasneje je lahko praktično normalno potenten (seveda ne primerjamo te potentnosti z najstnikom ali 25 letnikom, da ne bo pomote.)

Kot so že drugi namignili, bi bilo zelo priporočljivo, da bi začeli delati na svojih omejujočih podzavestnih vzorcih. Priporočam vam moškega psihoterapevta.

Želim vam vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Hvala za odgovore, bom upoštevala. Lp

To te je prizadelo? Počakaj še malo. To ni še nič. Nadaljeval bo toliko časa, kolikor mu boš pustila. Stopnjeval bo toliko časa, kolikor mu boš pustla. In seveda mu boš, ker si šokirana in trenutno še ne dojameš.

Počasi začni pakirat kovčke. Ali pa hitro. Po želji.
Ampak saj sama veš kam to pelje, kajne?

Srečno.

pejt stran takoj. kaj ti je tega treba v cvetu mladosti. enga zvampanega tečneža k misle, da je boga za jajca zagrabu k si je zagotovu penzijo pr 47 letih. ne bo boljš. nikoli. leti kolkor te nesejo noge.

Pozdravljeni! Javljam se po dobrem letu, samo kot zanimivost. Dobila sem odgovore. Ko se je obnašal do mene, kot sem opisala, me je varal. S svojo bivšo. To sem izvedela šele čez cca. 2 meseca, ko me je prosil, da se vrnem, ker ne more živeti brez mene in ker sem najboljše kar se mu je zgodilo. Ker pa mi je nekaj smrdelo glede bivše, sem jo kontaktirala, da imam občutek, da onadva še nista razčistila. In da ga naj kar ima, ker se meni ne da ukvarjat z njim. Pa mi ona pove, da sta skupaj. In da sta se dobivala že, ko je bil še z mano. No takrat, ko sem jo kontaktirala, se mi je izpovedala, da je veza z njim muka, ker ko je dobil njo nazaj, je pa hotel mene. Tisti dan sva ga skupaj obiskali. Bil je v šoku in ostal brez obeh. 🙂 Obe imava novega partnerja. On pa še vedno občasno teži obema. Uporabi kar iste besede 😏. To je to na kratko. Lp

Meni tole malo sliči na osebo, ki ima narcistično motnjo.. te osebe nikoli ne izbrišejo bivših in jih ko kaj rabijo pogosto še vedno kontaktirajo. Človek je nezmožen polnega, iskrenega, zvestega in ljubečega odnosa.. ti ljudje živijo v svojem fantazijskem svetu, ki je prilagojen za njih..ker v realnosti nimajo “jajc” imeti položene karte na mizi.. čustva imajo potlačena in so pogojeni. Tako so bili vzgojeni.. in ker so se sami pustili tako vzgojiti. Želim vama srečno z novima partnerjema, upam, da se tokrat vzorec ni ponovil ;)..

New Report

Close