Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? PAPAJA

PAPAJA

Slišala sem, da je sadež papaja izredno zdrav, zlasti peške.
Menda je dober za jetra, predvsem pa kot preventiva proti
raku. Ali kdo ve kaj več o tem sadežu?
Hvala za odgovor
Manja

PAPAJA
En teden vsak dan 1 papaja in celice bodo prek krvi dobile veliko visokovrednih beljakovin, že tretji dan opazimo da smo boljše volje, papajini encimi poživijo naše celice. Vsebujejo pomenben encim papain, ki razgrajuje beljakovine v amnikokisline.

– izboljšujejo beljakovinske razmere v celicah
– delujejo poživljajoče, zvišujejo kondicijo in moč
– zdravi bolezni pomanjkanja beljakov
– pospešujejo nastanek mišičja, krepi srce in ožilje
– skrbi za hormone, za večjo spolno slo in življensko radost
– krepi imunski sistem in sluznice

PAPAJA: kitajska tradicionalna medicina ta sadež priporoča za izboljšanje prebave, pri kroničnih črevesnih katarjih in trakuljavosti. Domnevajo, da ima tudi anitkarcinogeno delovanje.

http://zdravlje.4t.com/papaja.htm
tole je sicer hrvaska stran

Papaja je pri nas sicer draga (cca 1.300 sit kila) vendar si jo kljub temu privošči (splača so jo kupiti v Nemčiji, kjer jo prodajajo po komadih). Meni je izredno dober sadež. Drugače pa imajo podobne encime, ki razgrajujejo beljakovine tudi ananas in mango.
Sploh če uživaš živalske beljakovine je priporočljivo da si te sadeže privoščiš in si tako olajšaš prebavo beljakovin.

Znan je še tudi po encimih,ki zelo pomagajo pri prebavi in pri bolnikih z želodčnimi težavami.
Dobi se ,kot suh sadež ali pa v lekarni v obliki kapsul.

Da, dobi se ga v trgovinah z zdravo prehrano – videla sem to v neki bio trgovini na Celovški(ne vem kako se imenuje , je bolj nova-zraven slaščičarne Jagoda), je v obliki laskov, ki jih žvečiš in ti ureja prebavo. Stvar je nekoliko dražja, nekaj čez 5.000 sit. Obstajajo tudi tablete-v tujini je še večja izbira.
Jaz sama jemlje encime v obliki tablet-v njih so izvlečki ananasa, papaje in pankreasa- vse to po navodili komplementarnega zdravnika. Kupim jih v tujini , so pa preventiva proti raku in raznim vnetjem v telesu. Zanimivo je to ,da kadar se me loteva prehlad (to je pri meni večkrat saj imam sesut imunski sistem od raznih zdravljenj v preteklosti) pojačam dozo teh encimov in si bolezen precej omilim oz. se ne razvija kot običajno.

Zanima me komercialno ime preparata, ki vsebuje te encime.
Hvala za odgovor.
Dragicanaja je pisal/pisala:
>
> Da, dobi se ga v trgovinah z zdravo prehrano – videla sem to
> v neki bio trgovini na Celovški(ne vem kako se imenuje , je
> bolj nova-zraven slaščičarne Jagoda), je v obliki laskov, ki
> jih žvečiš in ti ureja prebavo. Stvar je nekoliko dražja,
> nekaj čez 5.000 sit. Obstajajo tudi tablete-v tujini je še
> večja izbira.
> Jaz sama jemlje encime v obliki tablet-v njih so izvlečki
> ananasa, papaje in pankreasa- vse to po navodili
> komplementarnega zdravnika. Kupim jih v tujini , so pa
> preventiva proti raku in raznim vnetjem v telesu. Zanimivo je
> to ,da kadar se me loteva prehlad (to je pri meni večkrat saj
> imam sesut imunski sistem od raznih zdravljenj v
> preteklosti) pojačam dozo teh encimov in si bolezen precej
> omilim oz. se ne razvija kot običajno.

Dragica, ne vem za kateri preparat misliš-tabletke ali tistega ki se dobi pri nas.
Tabletke se imenujejo Wobencym.Tole je nekaj strani o njih ki sem jih naštudirala predno sem jih začela jemat:
http://stopcancer.com/enzymes_wobenzym.htm
http://www.webvitamins.com/info/wobenzym.asp

So pa v tujini precej popularne , sploh v Nemčiji in nemci jih lahko dobijo le na recept.

Kako se imenuje tisti preparat pri nas pa sem pozabila – bom pa ta teden šla v tisto trgovino (ker tam redno nabavljam semena, oreščke, suho sadje in kosmiče) povprašam in sporočim.

Če želiš še kakšne informacije v zvezi z gornjimi encimi mi piši na moj mail.

Najlepša hvala za odgovor.
Dragica

Te kapsule,ki vsebujejo prah papaje in ananasa se imenujejo BIOAGIL.

V Avstriji stanejo 100 Ats.Pri nas pa ne vem,kje bi se jih dobilo.

Ali pri papaji pojemo tudi peške? Slišala sem, da so ravno te zdrave.
Hvala za odgovor
Manja

New Report

Close